V neděli proti plzeňským indiánům

07.12.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v následujícím týdnu absolvuje svou druhou reprezentační přestávku, v neděli je na programu dvacáté šesté kolo. První polovinu dlouhodobé části Oceláři uzavřou soubojem s Plzní, utkání startuje v tradičních 15 hodin.

Sponzorem nedělního utkání dvacátého šestého kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Plzní je společnost V - dusting, s.r.o.

HC Škoda Plzeň

Škodovka v dosavadním průběhu extraligy, spolu s Libercem, odehrála nejméně utkání z čtrnáctičlenného pelotonu, přesto si v tabulce vede velice dobře. Západočeši v dvaceti třech odehraných zápasech získali čtyřicet šest bodů, což Plzni aktuálně stačí na páté místo. Indiány táhne především jejich kapitán Milan Gulaš, který od začátku sezony drží neuvěřitelné tempo sbírání kanadských bodů. Třiatřicetiletý forvard již zvládl posbírat třiačtyřicet bodů za dvacet tři branek a dvacet asistencí. Gulaš se prosadil také v posledním utkání, které Plzeň hrála, na výhře 4:2 nad Kometou se podepsal jednou přesnou trefou.

”Vyhráli jsme, takže s výsledkem jsme maximálně spokojeni. Brno je hodně kvalitní tým, věděli jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého. První třetina byla vyrovnaná na obě strany, my jsme tam měli dvě přesilové hry, které jsme ale nevyužili. Jsme rádi, že ve druhé třetině jsme dali tři branky a Kometa pouze jeden. Důležité bylo, že jsme dali gól krátce poté, co jsme si nechali utkání vyrovnat," hodnotil duel Tomáš Mertl na klubovém webu.

Poslední utkání Plzně

6. prosince 2019: HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 4:2 (0:0, 3:1, 1:1).
Branky a nahrávky: 21. Kracík (Jank, Budík), 34. V. Němec (Straka), 40. Mertl (Kantner, Rob), 51. Gulaš (Kantner, Mertl) – 34. Svačina (Dočekal, Kusko), 60. Jenyš (Plekanec).
Sestava Plzně v posledním utkání: Frodl – Pulpán (A), Čerešňák, Jank, Budík, Moravčík, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Suchý, Kracík, Indrák – Straka, V. Němec, Pour – Rob, Kodýtek, Malát.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v pátečním kole svedli souboj s libereckými Bílými Tygry, na druhou letošní reprízu posledního finále ale nebudou vzpomínat v dobrém. Hráči s drakem na prsou nedokázali rozjetým Severočechům vstřelit ani jeden gól a v Home Credit Aréně tak padli 0:5. Svěřenci hlavního kouče Václava Varadi tak v sedmadvaceti duelech získali čtyřicet sedm bodů, v neděli Slezany čeká bitva s pořadovým číslem dvacet osm. Do WERK ARENY dorazí plzeňská Škoda, tedy tým, který Oceláři vyřadili v semifinále posledního play off.

”Tahali jsme za kratší konec a díky Petru Kváčovi jsme drželi stav 0:1. V první třetině se nám nedařily přesilové hry a to nám trochu sebralo vítr z plachet. Poté Liberec góly jen přidával a my prohrávali hodně osobních soubojů. Proto zaslouženě zůstávají body domácímu týmu. Pro nás to je dlouhá cesta zpět bez bodu,“ řekl Václav Varaďa po pátečním souboji na severu Čech.

Poslední utkání Ocelářů

6. prosince 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 5:0 (0:0, 1:0, 4:0).
Branky a nahrávky: 36. Kolmann (T. Hanousek, Zachar), 44. Šír (D. Špaček), 44. Birner (Ordoš, L. Hudáček), 46. Zachar (T. Hanousek), 58. Lenc (Filippi).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kváča (44. N. Malík) – Kundrátek, Gernát, Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Martynek, Š. Novotný, Adamský.

Umístění v tabulce 3. 5.
Bilance v TELH 27 zápasů, 14-1-3-9, skóre 91:72, 47 bodů 23 zápasů, 14-0-4-5, skóre 80:59, 46 bodů
Bilance doma/venku 14 zápasů, 10-1-1-2, skóre 56:30, 33 bodů 11 zápasů, 5-0-3-3, skóre 40:33, 18 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-0-1-3, skóre 30:24, 19 bodů 10 zápasů, 7-0-2-1, skóre 31:19, 23 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 prohra 1 výhra
Lídr bodování Petr Vrána 21 (8+13) Milan Gulaš 43 (23+20)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 11 Milan Gulaš 23
Nejlepší nahrávač Martin Gernát 17 Milan Gulaš 20
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 20 (3+17) Michal Moravčík 15 (3+12)
Nejtrestanější hráč David Musil 42 Michal Houdek 57
Nejlepší v +/- Ondřej Kovařčík +9 Michal Moravčík +12
Vítězné góly Matěj Stránský, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Martin Gernát všichni 2 Tomáš Mertl 3
Góly v přesilovce Michal Kovařčík, Matěj Stránský oba 5 Milan Gulaš 7
Body v přesilovce Petr Vrána 10 (2+8) Milan Gulaš 17 (7+10)
Góly v oslabení Tomáš Marcinko, Matěj Stránský oba 1 Milan Gulaš, Matyáš Kantner, Vojtěch Budík, Martin Heřman všichni 1
Nejvíc gólů v nájezdech Matěj Stránský 67 % (2 ze 3) Jaroslav Kracík 100 % (1 z 1)
Nejvíce střel na branku Erik Hrňa 66 Milan Gulaš 114
Nejvíce času na ledě Martin Gernát 20:48 Michal Moravčík 23:54
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 25,49 % / 26 / 1. 22,22 % / 22 / 3.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 85,56 % / 2 / 5. 85,39 % / 4 / 6.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 256 / 6. 303 / 14.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 636 / 1. 525 / 6.