Proti Pardubicím o návrat na vítěznou vlnu

30.11.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři se po venkovním utkání v Olomouci opět vracejí na svůj led. V nedělním odpoledni ve WERK ARENĚ přivítají trápící se pardubické Dynamo. Duel startuje v 15 hodin, vrátí se Oceláři na vítěznou vlnu?

Sponzorem nedělního utkání dvacátého čtvrtého kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Pardubicemi je společnost PCC Morava Chem s.r.o.

Dynamo v loňské sezóně zachraňovalo extraligu v baráži a čekalo se, co se s týmem stane v průběhu letní pauzy. Pardubičtí sice do svých řad přivedli řadu zkušených borců, výsledkově to ale opět není ono. Východočeši zatím triumfovali jen v šesti zápasech a s jednadvaceti body zaujímají předposlední místo tabulky, a to navíc jen díky lepšímu skóre oproti poslednímu Litvínovu. V Pardubicích se tak již událo několik změn. Hlavního trenéra Ladislava Lubinu nahradil Radek Bělohlav, v pátek pak klub ukončil spolupráci se sportovním manažerem Jaromírem Kverkou, jehož místo zaujal Dušan Salfický. V posledním kole se Dynamu povedlo obrat o body Plzeň, byť ještě v poslední minutě Pardubičtí prohrávali.

”Jestliže jsme vyrovnali pár sekund před koncem, musíme dneska brát tyto dva body. Opět se nám nepovedla poslední třetina, naopak zvládli jsme první dvě třetiny i přesilovky soupeře, dařilo se nám toto ubránit. Dali jsme dva góly, mohli jsme dát třetí, možná že bychom to měli trochu lehčí. Soupeř ale hodně přidal ve třetí třetině, zasloužil si vyrovnat. My jsme to naštěstí na konci třetiny zvládli a poprvé se nám povedlo dohrát prodloužení do vítězného konce,“ řekl Radek Bělohlav po zápase s Plzní.

Poslední utkání Pardubic

29. listopadu 2019: HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 4:3 pp. (1:0, 1:0, 1:3 – 1:0).
Branky a nahrávky: 13. Machala (Kindl), 35. Mikuš (Zdráhal, Kindl), 60. Holland (Harju, Kusý), 61. Mikuš (Kusý, Kousal) – 42. Straka (Frodl), 45. Vráblík (Moravčík), 48. Moravčík (Gulaš).
Sestava Pardubic v posledním utkání: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Mandát, R. Kousal, Blümel – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Knotek, Rouha – Beran, Pochobradský, Matýs.

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům se v poslední době přestalo výsledkově dařit. Svěřenci trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky po pětizápasové vítězné sérii třikrát v řadě prohráli a v tabulce klesli na čtvrtou příčku. Na pátou Plzeň mají hráči s drakem na prsou jednobodový náskok, Západočeši ale odehráli o tři zápasy méně, než úřadující mistři. Společným jmenovatelem poslední neúspěchů je koncovka. Slezané si vytvářejí dostatek šancí, ty ale nedokáží proměnit v góly. Naposledy se tak stalo v Olomouci, kde Oceláři prohráli 1:3, byť nevyužili řadu vyložených příležitostí.

”Výsledek je pro nás krutý. Na hráčích bylo vidět, že hrozně chtěli. Smolně jsme inkasovali všechny tři branky. Měli jsme nějaké přesilovky, které jsme nesehráli špatně, ale domácí tým hrál obětavě a zblokoval několik střel. Nebyli jsme schopní propálit kotouče. Ve třetí třetině jsme věděli, že to bude o jednom gólu. Přes některé šance, které jsme měli, to domácí ubojovali. Možná ne tolik zaslouženě podle průběhu hry, ale určitě si body zasloužili,“ hodnotil Václav Varaďa poslední klání.

Poslední utkání Ocelářů

29. listopadu 2019: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 2:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 25. Nahodil (Klimek), 28. J. Knotek, 59. J. Knotek (Klimek) – 8. Hrehorčák (Kundrátek, Gernát).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kváča – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Dravecký (A), Stuchlík, Hrňa – Adamský (A), Hladonik, Kofroň.

Umístění v tabulce 4. 13.
Bilance v TELH 25 zápasů, 13-1-3-8, skóre 84:67, 44 bodů 23 zápasů, 5-1-4-13, skóre 48:72, 21 bodů
Bilance doma/venku 13 zápasů, 9-1-1-2, skóre 49:30, 30 bodů 12 zápasů, 2-0-3-7, skóre 23:43, 9 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-0-1-3, skóre 32:23, 19 bodů 10 zápasů, 1-1-3-5, skóre 20:32, 8 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 3 prohry 1 výhra
Lídr bodování Petr Vrána 21 (8+13) Radoslav Tybor 15 (9+6)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 11 Radoslav Tybor 9
Nejlepší nahrávač Martin Gernát 15 Jan Mandát, Robert Kousal oba 8
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 18 (3+15) Jan Zdráhal, Jan Kolář oba 7 (0+7)
Nejtrestanější hráč David Musil 40 Rhett Holland 20
Nejlepší v +/- Ondřej Kovařčík +9 Juraj Mikuš +10
Vítězné góly Matěj Stránský, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Martin Gernát všichni 2 Radoslav Tybor 2
Góly v přesilovce Michal Kovařčík 5 Radoslav Tybor 4
Body v přesilovce Petr Vrána 10 (2+8) Radoslav Tybor 5 (4+1)
Góly v oslabení Tomáš Marcinko, Matěj Stránský oba 1 Jan Mandát 2
Nejvíc gólů v nájezdech Matěj Stránský 67 % (2 ze 3) Jan Mandát 100 % (1 z 1)
Nejvíce střel na branku Erik Hrňa 63 Radoslav Tybor 60
Nejvíce času na ledě Martin Gernát 20:57 Jan Oliva 22:46
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 25,26 % / 24 / 2. 11,36 % / 10 / 14.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 84,52 % / 2 / 6. 71,05 % / 2 / 14.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 240 / 8. 174 / 1.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 602 / 1. 401 / 11.