Odehráli jsme slušný zápas, říká Matěj Stránský

15.09.2019 · Martin Stebel
Dlouhé roky putoval po různých zemích, kde hledal hokejové štěstí. Světoběžník MATĚJ STRÁNSKÝ v těchto dnech na vlastní kůži poznává, jak chutná česká extraliga. V nedělním utkání na ledě Komety měl prsty ve vyrovnávací brance Tomáše Kundrátka, kterému ve druhé části předložil ideální nahrávku.

Střelecká bilance vyzněla poměrně výrazně ve váš prospěch (33:20), přesto vezete z Brna jen bod...

Myslím si, že jsme byli lepší, ale v nájezdech dal soupeř prostě gól navíc. Z naší strany to ale byl slušný výkon, máme se od čeho odrazit. Byl to zápas v hodně vysokém tempu. První třetina nebyla z naší strany moc dobrá, ale potom jsme byli herně lepší. Bod z venku se ale počítá.

Jak už jsi naznačil, v první třetině to nebyl příliš přesvědčivý výkon, ale postupem času jste se zvedli. Co bylo impulsem?

V kabině jsme si řekli, že na Brno musíme vletět a forčekovat. Dařilo se nám to dodržovat, soupeř často ztrácel puky, měli jsme víc šancí, byla tam územní převaha, bohužel v zakončení to bylo slabší. Je třeba vyzvednout brněnského gólmana, který chytal výborně.

Máš za sebou první dva ostré zápasy v české nejvyšší hokejové soutěži. Jaká je tvou optikou úroveň extraligy?

Proti Kladnu nebylo tempo moc vysoké, dnes to bylo daleko rychlejší. Každá soutěž má svá specifika, ještě stále se s extraligou sžívám. Je to srovnatelné s KHL či švédskou ligou. V extralize máme hodně kvalitních hráčů, tahle soutěž jde určitě nahoru.

Co říct k atmosféře během obou zápasů? Hrál jsi v zámoří, Rusku či Švédsku. Tam bývá publikum trochu decentnější, že?

Atmosféra dnes byla výborná, ale je to srovnatelné jako u nás v Třinci, naši fanoušci jsou také super. Je to příjemná změna. Je to jen dobře pro extraligu.

V úterý vás čeká derby ve Vítkovicích. Předpokládám, že na zápas proti mateřskému klubu jsi už teď natěšený...

Je to tak, těším se hodně. Doufám, že vyhrajeme. Nic jiného nebereme (usmívá se).