Šesťáci na turnaji v Orlové zlatí!

23.08.2019 · Jakub Kotajny
O víkendu se na turnaj vydala také šestá třída pod vedením Jana Lucáka. Mladí Oceláři se v soubojích se staršími soupeři nenechali zastrašit a po skvělých výkonech v poslední fázi turnaje si šesťáci odváží z Orlové nejcennější kov.

Naši šesťáci se na turnaji v Orlové střetli s americkým týmem NORTH PARK, polským mužstvem z Jastrzebie, Moravskou Třebovou a domácí Orlovou. Dvoudenní turnaj pro hráče ročníků 2007-2008 hodnotí lodivod mladých Ocelářů Jan Lucák a pokračuje: "Po přátelském utkání na domácím ledě s Kometou nás čekal turnaj v Orlové, kde se utkaly týmy, se kterými jsme se ještě nepotkali. Hráli jsme například proti americkému celku NORTH PARK, což byl skvělý zápas, i když z toho měli naši kluci zbytečný respekt."

"Jednalo se o turnaj ročníků 2007-2008, my jsme měli tým poskládaný pouze z kluků ročníku 2008 a jednoho dokonce z ročníku 2009. Zápasy tak pro nás byly celkem náročné. Byly vidět značné fyzické rozdíly, ale pro nás je jen dobře, že taková utkání můžeme hrát a posouvá nás to dále," komentuje Jan Lucák věkovou výhodu soupeřů.

"Turnaj se odehrál tzv. třetinovým způsobem bodování a musím upřímně říci, že i díky tomuto systému jsme turnaj nakonec vyhráli, jelikož nám k výsledku pomohly i výsledky ostatních duelů a součet skóre. Zápasy mi ukázaly, kde nás nejvíce tlačí bota a na čem musíme ještě s klukama nejvíc zapracovat. Poslední dvě utkání už byla taková, jak bych si představoval, abychom v sezóně hráli," hodnotí trenér šesťáků bodovací způsob turnaje a hru svých svěřenců a závěrem dodává: "Ještě nás čeká Turnaj čtyř v Rožnově a jeden přátelský zápas, pak už nám začne liga. Budeme dělat všechno pro to, abychom na ni byli dobře připravení."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary