Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Novým Ocelářem se stává Patrik Bartošák

01.05.2019 · Klub
První květnový den je magickým datem, kdy mohou extraligové kluby podle Přestupního řádu oznamovat své první posily pro nový ročník nejvyšší soutěže. Pozadu nezůstávají ani Oceláři. Čerstvé mistry republiky posílí v brankovišti reprezentační gólman a účastník posledních olympijských her v Pchjongčchangu Patrik Bartošák.

POSILY:

Patrik Bartošák - vynikající brankář, který se aktuálně připravuje v Brně s reprezentací, podepsal pod Javorovým smlouvu na 2 roky. „Když Šimon Hrubec vyjádřil přání vyzkoušet si poprvé v kariéře zahraniční angažmá, byli jsme nuceni na tuto situaci reagovat. Dobrý brankář je pro tým základním kamenem a pokusit se najít za Šimona, který nám vychytal před pár dny extraligový titul, adekvátní náhradu, je převelice těžký úkol. Věřím, že v Patrikovi se nám to povedlo, protože jde o jednoho z nejlépe hodnocených brankářů u nás a pravidelné reprezentační pozvánky to jen dokazují,“ vysvětluje sportovní ředitel úřadujících mistrů republiky Jan Peterek.

PRODLOUŽILI SMLOUVU:

Do tohoto výčtu patří celkem pět hráčů čerstvě mistrovského týmu. Prodloužení kontraktu s kapitánem týmu a jednou z extraligových hvězd Lukášem Krajíčkem o další tři sezony oznámili Oceláři už v listopadu. Čerstvě se na prodloužení kontraktu dohodla čtveřice hráčů Milan Doudera, Tomáš Marcinko, Petr Vrána a Martin Gernát.„Jsme za ně velmi rádi, protože jde o hráče, kteří patří k oporám týmu. Milan Doudera s Tomášem Marcinkem mají reprezentační zkušenosti, totéž se dá říci o Martinu Gernátovi, který skvěle zapadl a o přínosu Petra Vrány je asi zbytečné mluvit. Je to borec, který přišel k nám přišel sice až na konci ledna, ale jednoznačně dokázal, že je obrovskou posilou,“ pokračuje Jan Peterek.

ODCHODY:

Kádr Ocelářů opouští také dvojice brankářů. A sice: Peter Hamerlík a Šimon Hrubec. „Peterovi bych chtěl hrozně moc poděkovat. Našemu klubu vychytal v r. 2011 premiérový titul a za těch 10 sezon, které u nás strávil, se stal legendou a zapsal se do klubových dějin zlatým písmem. Totéž se dá říci i o Šimonu Hrubcovi. Prožil zde velkou část svého hokejového života a angažmá u nás završil mistrovským titulem. I jemu bych chtěl za všechno poděkovat a zároveň také říct, že Šimon má u nás vždycky dveře otevřené,“ glosuje ztrátu dvou maskovaných mužů sportovní ředitel Ocelářů.

Červenobílý dres s drakem na hrudi nebudou dále oblékat Roberts Bukarts (pokračuje ve Spartě), Vít Christov (nově České Budějovice) a David Cienciala (nově Mladá Boleslav).

„O služby Robertse projevila zájem Sparta a my jsme spokojeni s přínosem Petra Vrány, takže tam nebylo co řešit. Vítek odehrál pár výborných zápasů za A tým a v Chance lize odváděl výborné výkony po celou sezonu, proto dostal nabídku z týmu, který má velké ambice postoupit do Extraligy. Jsem rád, že začíná být o naše mladé hráče větší zájem na tvrdém hráčském trhu. Je to vizitka celé naší organizace, ale na druhou stranu to přináší komplikace. Je těžké u nás udržet všechny odchovance a zajistit, aby byli spokojeni jak s prostorem na ledě, tak i finančně. Odchod Davida je nešťastný, jednali jsme s jeho agentem během sezony o prodloužení smlouvy, protože jsme o něj hodně stáli. Plán byl podepsat novou smlouvu do konce základní části, která sice Davidovi moc nevyšla, ale jeho potenciálu jsme si vědomi. Z agentova vyjádření jsem pochopil, že tu nejde ani tak o peníze, jako spíš o změnu a určitý posun v kariéře. Hráčům změny samozřejmě někdy prospějí, ale u Davida jsem přesvědčen, že minimálně ještě rok u nás by mu pomohl. Věřím, že se oba kluci u nás zase v budoucnu ukážou a budou nás těšit svou hrou. Teď je otázka, kdo z našich dalších talentů chytí šanci nahradit tyto kluky ať v A týmu anebo ve Frýdku-Místku. Bude to David Kofroň, Honza Hladonik anebo někdo jiný? Sám jsem zvědavý, “ uzavírá téma odchodů Jan Peterek, který o dalších změnách v kádru v těchto dnech aktuálně jedná.

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha