HC NEBORY DARUJÍ KREV – 3. ročník

30.11.2012 · Marian Franek
Hokejisté HC Nebory se ve spolupráci s třineckými Oceláři opět po roce sejdou na transfuzní stanici.

Když se v roce 2010 amatérští hokejisté z Nebor rozhodli uskutečnit dobročinnou akci HC NEBORY DARUJÍ KREV, zdálo se, že se jedná o jednorázovou akci. Avšak velký ohlas, se kterým se tento dobročinný skutek setkal u hráčů, fanoušků i široké veřejnosti, jaksi automaticky rozhodl o tom, že se postupně stala z akce jednorázové událost tradiční. A tak máme letos před sebou již třetí pokračování.

"Samotného mě překvapilo, s jakým ohlasem se naše akce setkala! A také si cením dnes již tradiční spolupráce s HC Oceláři. Jeví se mi to tak, že spojení dobré myšlenky s aktivitou nás amatérů a podporou známých tváří, přináší vhodný mix pro realizaci podobných projektů. Již nyní se mi hlásí první zájemci a tak věřím, že i letos se nám podaří kapacitu transfuzní stanice využít na 100%", podotkl organizátor akce, Marian Franek.

Jen pro připomenutí. V letech 2010 a 2011 se akce pokaždé zúčastnilo asi po 40-ti dárcích krve, z nichž mnozí přišli darovat cennou tekutinu poprvé. Hlavními patrony této bohulibé myšlenky se stali hráči HCO – Lukáš Zíb a Peter Hamerlík.

Oficiální vyhlášení akce i letos proběhne v rámci tradičního Neborovského trnkobraní, které je naplánováno na pátek, 30.11.2012. Akce je vyprodána a organizátoři se již nyní těší na přihlášky nových dárců. Zatím vyhlášené termíny jsou 7.12. a 14.12.2012, vždy od 9:00 hodin. V případě, že počet přihlášených zájemců přesáhne kapacitu transfuzní stanice, operativně bude vyhlášen termín další.

CHCETE SE PŘIPOJIT K DOBRÉ VĚCI?

Neváhejte a přihlaste se na emailové adrese: marianfranek@seznam.cz. Potřebujeme znát Vaše jméno, příjmení, datum narození, email, kontaktní telefon a krevní skupinu (pokud ji znáte).

Podrobnosti o sportovních i společenských aktivitách HC Nebory naleznete na webových stránkách www.hcnebory.cz.