Rekordman Polanský: Vždyť já nikdy nebyl střelcem

18.01.2019 · Martin Stebel
Tyhle dny jsou pro JIŘÍHO POLANSKÉHO z osobního hlediska mimořádně interesantní a významné. Během posledního domácího utkání nejprve vyrovnal historické maximum v počtu gólů jednotlivce v rámci třinecké extraligové historie a po trefě v duelu na ledě Pardubic už tomuto pořadí vévodí (210). Jaké byly bezprostřední dojmy tvořivého centra po pátečním klání?

O vítězství Ocelářů

Takové zápasy jsou strašně ošidné. Každý od vás čeká výhru, přitom soupeři, a přesvědčili jsme se o tom třeba v tom posledním domácím utkání s Karlovými Vary, hrají některé úseky zápasu velmi dobře, umí si vytvořit tlak. Podobně nebezpečné byly i Pardubice. Těší nás výkon. Když se držíme systému, který je nám vlastní a neustupujeme z něj, pak to přináší úspěchy a ovoce v podobě prvního místa. V týmu je síla. Musíme ale držet koncentraci po celou dobu. Stačí pár nepovedených střídání, nevyhodíte puk a najednou je soupeř na koni.

O negativní reakci pardubického publika směrem ke své osobě

To je asi negativní stránka toho, když hrajete v jednom klubu hodně dlouho. Diváci na vás nezapomenou. Ale mně to nevadí. Možná tím spíš se pak člověk zdravě nabudí a v konečném důsledku to pomůže i vašemu týmu. Když na vás někde pískají, tým se semkne. Abych pravdu řekl, netuším. S Pardubicemi jsme loni v play-off měli otevřenou a férovou sérii, byl to parádní hokej. Nevím přesně, čím jsem si to vysloužil. Možná tím, že nehraji tak pěkný hokej, spíš takový nepříjemný. Tam vyšťouchnout puk, zabrzdit protihráče. Ale tak se dnes prostě hraje.

O zajímavé změně: stará hokejka za novou

Jedním z trendů současného hokeje je třeba daleko menší žlábek na brusli. Sleduji tyhle novoty a někteří hráči v Lize mistrů toto praktikovali. Obecně se přiklání k menšímu broušení, já na to přistoupil a docela se s tím srovnával. Ještě horší to bylo s hokejkou. Moderním trendem je delší hůl, tu svou jsem si prodloužil asi o šest a půl centimetru a pak se s ní pomalu nemohl vytočit v rohu. Dal jsem s ní asi jen čtyři góly a po novém roce mi došla trpělivost. Vyměnil jsem ji za tu loňskou z play-off. Myslím, že by vůči spoluhráčům nebylo fér, zkoušet to s tou dlouhou hokejkou dál.

O překonání gólového maxima u Ocelářů

Je to neskutečné. Vždyť já nikdy nebyl střelcem, spíš ty šance připravuji. Pořád si myslím, že na to, jak dlouho hraji, jsem těch šancí mohl připravit víc. Ale je to úleva. Čekal jsem na to fakt dlouho. Na ledě chcete být pro spoluhráče přínosem. Chcete proměnit šanci, kterou vám připraví. I pro ně je to pak radost. V pětce nejste solitér, funguje tam vzájemná symbióza.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary