Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mountfield posledním soupeřem Ocelářů, finále začne v úterý v Hradci

15.04.2023 · Adam Sušovský
Třinečtí hokejisté popáté v řadě postoupili do finále nejvyšší české soutěže, v cestě za obhajobou poháru, který Oceláři už tři roky nepustili z rukou, stojí poslední soupeř: Mountfield HK. Finálová série začne v úterý na ledě Hradce Králové, odvety uvidí WERK ARENA následující víkend.

Fantastická jízda Ocelářů vyřazovacími boji pokračuje, po skalpu Sparty zvládli Oceláři v semifinále vyřadit také největšího favorita sezony Pardubice a rovněž ve finále vyrazí do východních Čech. Posledním soupeřem, který stojí Třinci v cestě za obhajobou Masarykova poháru, je Mountfield HK. 

Hradec Králové zatím projíždí vyřazovacími boji suverénním způsobem, v prvním kole si poradil v poměru 4:1 na zápasy s Libercem. V semifinále vyřadili Východočeši Vítkovice, přestože málem ztratili vedení 3:0.

Mountfield HK si finále nejvyšší české soutěže zahraje poprvé ve své historii. Čtvrtý tým po základní části letošní sezony a čtvrtfinalista Champions Hockey League tak navazuje na loňskou parádní sezonu, ve které tým v závěru ovládl základní část právě před třineckými Oceláři. 

Ti z pozice šestého týmu základní části ani nyní nevstupují do série jako favorit, znovu nebudou mít výhodu domácího prostředí v případě sedmého rozhodujícího zápasu. Zároveň jdou ale do bojů s vědomím kladné bilance historických bitev. Respektive bitvy… V play off se totiž oba týmy potkaly dosud jen jednou, v semifinále sezony 2017/18 Oceláři postoupili v poměru 4:2 na zápasy až do finále, kde následně nestačili na Kometu Brno. 

V sestavě Hradce Králové figuruje Filip Pavlík, obránce, který prošel mládežnickými kategoriemi Ocelářů a v dresu Třince také debutoval v nejvyšší soutěži. Třincem prošel také další obránce Bohumil Jank nebo útočník Ethan Werek  - třinecký šampion ze sezony 2018/19.

Finálová série začne v Hradci Králové na ledě ČPP Arény v úterý 18. dubna, o den později se na stejném místě hraje také druhé utkání série. Ta se do WERK ARENY přesune následující víkend, tedy v sobotu 22. dubna a v neděli 23. dubna. 

Případný pátý zápas série je na programu ve středu 26. dubna v Hradci, šestý zápas v Třinci by se hrál v pátek 28. dubna a případný rozhodující sedmý zápas znovu v Hradci Králové, a to v neděli 30. dubna. Časy zápasů budou upřesněny v závislosti na dohodě s televizními vysílateli.