Z ostravského ledu se Oceláři vracejí s bodem

07.02.2016 · Martin Stebel
Letošní čtvrtá regionální konfrontace v rámci Tipsport extraligy přinesla v ostravské Ostravar aréně vyrovnaný hokej. Třinecké Oceláře poslal před polovinou utkání do vedení svým letošním dvanáctým gólem Jiří Polanský, domácí srovnali krok ve dvojnásobné přesilovce a prémiový bod získali znovu v početní výhodě během nastavení.
44.kolo, neděle 7.2.2016
2:1p
Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 48. Olesz (Sloboda, Balán), 62. Sloboda (Kudělka) – 28. Polanský (Hrabal, Nosek) Rozhodčí: Baluška, Müllner – Hlavatý, Tošenovjan Vyloučení: 5:7, navíc Dravecký 10 minut Využití: 2:0 Střely na branku: 20:37 Vhazování: 49% - 51% Zblokované střely: 14:18 Průběh utkání: 0:1, 2:1 Diváci: 8161 Nejlepší hráči: Patrik Bartošák - Peter Hamerlík
Bartošák – Čerešňák, Kudělka, Štencel, Philipp, Sloboda, Kovář – Olesz, Balán, Szturc – Vandas, Kolouch, Kucsera – Zdráhal, Burger, Hovorka – Tomi, Hlinka, P. Kafka
Hamerlík – Nosek, Hrabal, M. Doudera., Galvas, Slovák, Stehlík, L. Doudera – Irgl, Kopecký, Dravecký – Svačina, Žejdl, Matuš - Rákos, Plíhal, Rufer – Tybor, Polanský, Adamský

Do regionálního derby Oceláři nastoupili se dvěma změnami oproti minulému utkání. V brance se znovu po týdnu objevil Peter Hamerlík, ve druhém útoku místo Marka Růžičky nastoupil Radim Matuš.

Třinečtí měli od začátku úvodní dvacetiminutovky opticky více ze hry. Aktivitou hýřil ještě v loňské sezoně vítkovický Vladimír Svačina, jehož střela z pravého křídla však postrádala přesnost i razanci. Krátce poté Jiří Polanský vyslal do úniku Radoslava Tybora, jenže slovenský útočník byl zastaven faulem, z čehož rezultovala přesilovka hostů.

Další možnost měl na své čepeli Zbyněk Irgl, ani on nezachoval potřebný klid a Patrik Bartošák jeho pokus zlikvidoval. Začátkem desáté minuty se Oceláři předčasně radovali z gólu. Stehlíkovo nahození od modré lehce tečoval Kopecký a touš zůstal na zadní síti vítkovické svatyně. Ani dva další nadějné pokusy třineckého centra s číslem 82 neskončily úspěšně.

V samotném závěru třetiny byla iniciativa na straně Vítkovice. Nejprve po pravém křídle ujel Vojtěch Tomi, bekhendem vrátil puk před branku, kde nescházelo mnoho, aby se prosadil Petr Kafka. Peter Hamerlík byl ale u své pravé tyče pozorný. V posledních minutách hráli domácí přesilovku a Ocelářům zle-nedobře zatápěli. V jednom případě musel na poslední chvíli hasit šanci David Nosek, který odpálil puk mimo brankoviště.

Prostřední dějství odstartovala možnost domácího Szturce, ale v zakončení scházela rozvaha. Chvíli poté se prezentoval sebevědomým průnikem Rostislav Olesz, jenže také on spolehlivého třineckého brankáře nepokořil. V dalším průběhu už však byli znovu lepší a rychlejší Oceláři.

Gólová euforie Slezanů naplno propukla v minutě s číslem 28. Při vyloučení Slobody a Rufera se hrálo ve čtyřech na obou stranách, hosté sevřeli svého soka u Bartošákovy klece, nejprve pálil z osy hřiště Hrabal, kotouč se odrazil ke zcela volnému Jiřímu Polanskému, jenž do poloodkryté branky poměrně pohodlně zavěsil - 0:1!

Těsně po polovině základní hrací doby mohl vyrovnat Vojtěch Tomi, který objel třineckou klec, ale kus černé gumy do sítě nedokázal zamést. V posledních minutách stojí za zmínku iniciativa domácího Petra Koloucha, kterého v nadějné pozici Peter Hamerlík zkušeně vychytal. Do šaten se tedy šlo s jednobrankovým náskokem hráčů v červené variantě dresů.

Začátkem poslední části byla zcela patrná a logická snaha domácích o vyrovnání. Nejprve se neujala možnost mladého Patrika Zdráhala, poté nepřesně pálil Roman Szturc. Oceláři si situaci komplikovali častými fauly. Klasickou převahu ještě domácí nedokázali zhodnotit, ale vyrovnání nastalo při ve dvojnásobné výhodě.

Karol Sloboda posunul kotouč na lépe postaveného Rostislava Olesze, který prudkou střelou "golfákem" precizně trefil levý horní roh třinecké klece 1:1. V posledních minutách třetí periody se hrál oboustranně spíš opatrnější hokej. Šance se sice sporadicky rodily na obou stranách hřiště, ale gólmani předváděli efektní zákroky.

Druhý bonusový bod vystřelil domácím v nastaveném čase slovenský zadák Karol Sloboda, jenž po faulu Draveckého využil početní výhodu čtyř proti třem - 2:1.

Třinečtí tak vezou z krajské metropole cenný bod, který může mít v konečném zúčtování značný význam. Extraligu nyní čeká reprezentační přestávka. Další měření sil čeká Oceláře na domácím kluzišti v úterý 16. února, kdy ve WERK ARENĚ přivítají lídra z Liberce.

Ladislav Svozil (HC Vítkovice Steel): "Utkání bylo oboustranně dobré z defenzivy. Rozhodly dvě přesilovky do tří. Byli jsme v tom šťastnější. Obě mužstva hrála výborně s velkým nasazením. Třinec se ohromně zlepšil ve hře bez puku. Výborně bránil a do šancí jsme se moc nedostávali. Za získané dva body jsme moc rádi."

Jiří Dopita (HC Oceláři Třinec): "S výkonem týmu jsme maximálně spokojeni, odehráli jsme výborné utkání. Nemůžeme hodnotit ostatní účastníky zápasů, takže se k tomu nebudu vyjadřovat. Nemyslím si ale, že jsme si zápas prohráli sami."