Oceláři v prodloužení podlehli Frýdku-Místku

18.08.2016 · Michal Samiec
Utkání v hale Polárka proti domácímu hokejovému klubu rozhodl v prodloužení Vladimír Luka. Hráč, který v loňské sezóně nastoupil i do několika zápasů Ocelářů, svou brankou zakončil střetnutí, jež v normální hrací době skončilo 2:2.
přát., čtvrtek 18.8.2016
Frýdek-Místek
3:2p
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 23. R. Meidl (Franek, Marek Růžička), 57. L. Doudera (Luka, Kanko), 63. Luka – 7. Petružálek (Ružička, Kreps), 35. Irgl (Matyáš). Rozhodčí: Mrkva – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1282. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Šimboch (32. Daneček) – Kania, Michal Roman, Jeník, Roupec, L. Doudera, Pisarik, Zahradníček – Franek, Klimša, O. Kovařčík – Kanko, Samiec, Cienciala – R. Meidl, Marek Růžička, Luka – Christov, Miloš Roman, T. Káňa
Hamerlík (32. Hrubec) – Linhart, Matyáš, M. Doudera, Adámek, Kozák, L. Galvas, Jank, D. Nosek – Adamský, Kane, Irgl – Ružička, Kreps, Petružálek – Marosz, Polanský, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, Dravecký

Podobně jako v loňském roce i letos se v rámci srpnové části letní přípravy představili třinečtí Oceláři na ledě svého partnerského klubu. Zatímco loni se Třinečtí střetli se soupeřem z třetí nejvyšší hokejové soutěže a vezli si domů přesvědčivou výhru 10:4, letos se v útulné Polárce setkali s nováčkem WSM ligy, který v nadcházející sezóně bude mít určitě vyšší ambice, než se v druhé nejvyšší lize pouze zachraňovat.

První dějství zápasu mezi Frýdecko-místeckými a třineckými Oceláři přinesla svižnou hru s minimem přerušení, ať již způsobenými brankami, vyloučeními nebo technickými přestupky. První situace nastala v úvodní dvacetiminutovce pouze jednou. Po asistenci testovaného Štefana Ružičky, vstřelil svůj první gól během působní v týmu zpod Javorového Jakub Petružálek. Hlavně rozhodčí Mrkva v první třetině identifikoval pouze jediný přestupek proti pravidlům a udělil menší trest domácímu obránci Kaniovi. Hosté však s početní převahou naložili prachbídně a skóre se tedy neměnilo. Kromě těchto situací se vyjímala snad pouze akce Michala Kovařčíka, který však nezvládl zakončení. První část tak skončila výsledkem 0:1.

Prostřední hrací doba přinesla již o něco více vzruchu a zajímavých okamžiků. Již po 125 sekundách vyrovnal Radek Meidl. Hráč, který v posledních měsících působil v obou týmech. Těsně před polovinou zápasu druhý z bratrů Kovařčíků, Ondřej, jež se aktuálně prezentuje v dresu domácích, nezakončil do odkryté branky a nepřeklopil tedy skóre na stranu domácích. V čase 34:05 se již ale skóre měnilo. Zbyněk Irgl trefil místo pod horní tyčkou Danečkovy branky. Na gól Irglovi nahrával obránce Matyáš, který si připsal třetí asistenci ve třetím přípravném zápase, do kterého nastoupil.

Před koncem druhé hrací doby měli výtečnou šanci vyrovnat domácí. V průběhu pouhých 98 sekund byli postupně vyloučení Marosz, Irgl a Jank. Domácí Frýdek-Místek však branku nevstřelil, naopak když Oceláři byli ve čtyřech, mohl vedení navýšit Kreps.

Ve třetí části mohli nejprve rozhodnout o osudu zápasu hosté. Po Linhartově střele se natahoval k dorážce do odkryté části frýdecko-místecké branky Chmielewski, který většinu loňského ročníku strávil právě v Polárce, ale nepodařilo se mu to. Když se nepovedlo Ocelářům definitivně rozhodnout, udeřili na druhé straně domácí. Při vyloučení Irglově se k dorážce střely na Hrubcovu branku dostal Lukáš Doudera, druhý domácí hokejista se zkušenostmi z obou týmů, a vyrovnal. V tu chvíli bylo odehráno necelých 57 minut. A jelikož ve zbytku normální hrací doby další gól nepadl, dospěl zápas do atraktivního prodloužení hraného ve formátu tři na tři. V prodloužení byli aktivnější svěřenci trenéra Kýhose, ale při třech hráčích na každé straně se každá chyba trestá – a právě to se hostům stalo. Rozhodující branku vstřelil domácí matador Vladimír Luka, který loni za Třinec odehrál tři zápasy a vstřelil i jednu vítěznou branku! Hokejisté z Frýdku-Místku tak oplatili Ocelářům loňskou porážku.

Po přípravném zápase na ledě Rysů z Frýdku-Místku čeká na svěřence trenéra Kýhosa příští týden výjezd do Popradu a Spišské Nové Vsi, kde se zúčastní společně s domácími hokejisty, švédským týmem Örebro a finským Lahti devětašedesátého ročníku Tatranského poháru. Po něm čeká na Slezany již pouze generálka na ligu a sice 1. září se střetnou doma se Zlínem.

Vladimír Kýhos (HC Oceláři Třinec): Dneska se projevila typicky česká povaha. Naši hráči si mysleli, že to tady přijedou odklouzat a podle toho zápas vypadal. Zklamalo mě nasazení, které prostě chybělo, bylo to minimálně podcenění. Na druhou stranu je třeba říct, že soupeř hrál dobře. Naši kluci si musí jasně uvědomit, že hráči Frýdku s nimi bojují o extraligový dres.