Oceláři mají čtvrtý bod a jsou v semifinále!

20.03.2015 · Daniel Ježek
Pátým duelem pokračovala čtvrtfinálová série Třinec - Mladá Boleslav, tento zápas byl nakonec rozhodujícím. Oceláři v hektickém závěru, kdy během posledních dvou minut otočili skóre ve svůj prospěch, postupují do semifinále!
ČF5, pátek 20.3.2015
Ml. Boleslav
4:3
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:2  Branky a nahrávky: 8. Plíhal (Pechanec), 35. Klepiš (Dravecký, Linhart), 59. Adamský (Polanský, Hrňa), 60. Linhart (Adamský) – 10. Bárta (Výborný, Stříteský), 51. Pabiška (Výborný, Stříteský), 56. Hyka (Lenc, Musil). Rozhodčí: Šindler, Mikula – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 092. Střely na branku: 24:30. Zblokované střely: 7:19. Hity: 18:12. Vhazování: 41:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Hrubec – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Foltýn, Hrabal, Doudera M. – Ružička, Klepiš, Hrňa – Orsava, Plíhal, Pechanec – Adamský, Polanský, Dravecký – Rákos, Matuš, Cienciala
Růžička – Kučný, Stříteský, Kočí, Ovčačík, Robar, Trška – Látal, Broš, Klimenta – Pacovský, Výborný, Bárta – Hyka, Musil, Lenc – Mikulík, Kašpařík, Pabiška

Utkání začalo v poněkud pomalejším tempu. O trochu více ze hry měli v úvodních osmi minutách domácí Oceláři, kteří se také jako první dokázali prosadit. Úvodní brance duelu předcházela nenápadná akce Tomáše Plíhala, který se obtočil kolem branky a po menším souboji v brankovišti bekhendem propálil Růžičku.

Vedení Třince ale netrvalo dlouho. Mladé Boleslavi se povedlo ustát následný tlak Polanského formace a z protiútoku udeřit. K volnému puku se nejrychleji dostal hostující kapitán Výborný, který poté namazal najíždějícímu Michalu Bártovi. Střela hostujícího forwarda šla mimo Hrubcův dosah – 1:1.

V dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky mohl udeřit domácí Dravecký nebo hostující Lenc. Ani jeden z hokejistů však nevyzrál na soupeřova brankáře. Prostřední dějství tak započalo v vyrovnaným skóre a bylo o poznání atraktivnější, než první třetina. Důvodem byly početní výhody.

Jako první si přesilovku zahráli hosté, paradoxně však nebezpečnější týmem byli Oceláři. Rákos s Adamským zle zatápěli hostující defenzívě, gólman Růžička navíc musel likvidovat nepříjemný pokus prvního jmenovaného.

Další velké šance WERK ARENĚ nabídla minuta třicátá. Štefan Ružička nejprve sebral Bruslařům puk, v sólu ale uspět nedokázal. Na druhé straně pak mohl skórovat Pacovský, toho však ve vyložené šanci zastavil Hrubec. Skóre se tak opět hnulo až za dalších pět minut.

Byli to opět domácí, kteří šli do vedení, tentokráte po přesné souhře Vladimíra Draveckého a zakončujícího Jakuba Klepiše. Dravecký u hrazení vybojoval kotouč, obešel Výborného a namazal volnému Klepišovi. Třinecký forward se nemýlil.

Do poslední periody tak s nejtěsnějším vedením vstupovali domácí. To mohli Oceláři navýšit v čtyřicáté druhé minutě, kdy po faulu Robara hráli svou druhou přesilovku. Slezanům se ale nevedlo. To Mladá Boleslav o pár minut později byla při své početní výhodě úspěšná. Střelu Davida Výborného od modré šikovně tečoval Lukáš Pabiška. Hrubec byl bez šance – 2:2.

O poznání hůř se fanoušci Třince cítili necelých pět minut před koncem závěrečné třetiny. Bruslaři si vypracovali několik dobrých šancí, vedení hostům vstřelil Tomáš Hyka. Střela Musila letěla nad branku, Lencovi se povedlo vrátit kotouč před brankoviště, kde Hyka dorážel do odkryté branky.

Oceláři však druhou prohru v sérii připustit nechtěli. Trenéři Třince si dvě minuty před koncem vzali oddechový čas, odvolali brankáře a to se Slezanům vyplatilo. Jiří Polanský zpoza branky našel nehlídaného Martina Adamského, který střelou k bližší tyči propálil Ružičku – 3:3.

Od domácích to však nebylo poslední slovo. Jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou se do tlaku opět dostala lajna Jiřího Polanského, která zařídila čtvrtý gól v Ružičkově síti. Dělovka Tomáše Linharta od modré propadla hostujícímu brankáři až do sítě.

Úder Linharta přišel pro hosty v nejméně vhodnou dobu. Bruslařům se již nepovedlo srovnat, jejich sezóna tak končí ve čtvrtfinále. Oceláři postupují do další fáze play-off, na svého soupeře si však musí ještě počkat.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Jsme extrémně rádi, že se nám povedlo sérii ukončit již dnes. Mladá Boleslav byla velmi houževnatým soupeřem. Srdnatě čelila naší hře, měli jsme velké problémy. Oni už poslední čtvrtinu základní části hráli výborně, udělali snad třicet bodů. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Naši kluci ukázali spoustu charakteru a bojovnosti. Vyhrávali jsme sice těsně, naši hráči ale vždy na ledě nechali maximum. Celá kabina teď žije postupem, těšíme se na dalšího soupeře, který nás čeká v semifinále. Pevně věříme, že naše výkony se budou stále zlepšovat."

František Výborný (BK Mladá Boleslav): "Věděli jsme, že domácí to budou dnes chtít ukončit. Ani sázkové kanceláře nám moc šancí nedávaly. Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že nemáme co ztratit. Chtěli jsme se pokusit o zázrak dotáhnout sérii ještě do Mladé Boleslavi, naši fanoušci si to totiž zaslouží. Nebyli jsme od toho daleko, bohužel dva slepené góly v závěru nás o to připravily. Nejsme ale zklamaní. Věděli jsme, že Třinec budeme přecházet velmi těžce. Dostali jsme nejtěžšího soupeře, pro nás je tohle maximum. Byl to test pro mladé hráče, kteří si vyzkoušeli že se dá hrát i s takovým týmem a hráči. Série byla velmi vyrovnaná, pokaždé jsme prohráli jen o gól, jeden zápas jsme urvali. Nemáme se za co stydět. Třinci můžu popřát další úspěch, je to ale velmi těžké potvrzovat postavení po základní části."