Nájezdová série prolomena! Oceláři v bitvě s Mountfieldem vybojovali dva body!

26.12.2010 · Daniel Ježek
Na druhý svátek Vánoční se na ledě Ocelářů Třinec představili hosté z Českých Budějovic. Po velmi vyrovnaném průběhu utkání, které dospělo až k dovednostní soutěži, rozhodl o přináležnosti dvou bodů třinecký Bryan McGregor.
33.kolo, neděle 26.12.2010
České Budějovice
4:3sn
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 5. Bonk (Varaďa, McGregor), 23. Lojek (Hudec, Růžička), 51. Zagrapan (Seman, Růžička), rozhodující nájezd McGregor - 19. Vydarený (Novák, Pletka), 34. Červený (Mikeska), 35. Pletka (Martynek, Vydarený). Rozhodčí: Husička, Blecha - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3521. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3
Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček, Hrabal, Vágner - Růžička, Zagrapan, Kohn - McGregor, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský
Kovář - Snopek, Šulc, Ptáček, Kolarz, Novák, Vydarený, Tůma - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Podlešák, Mertl, R. Pšurný

Úvodní minuty tohoto střetnutí přinesly vcelku aktraktivní hokej s šancemi na obou stranách. Více ze hry měli ale domácí, kteří si především pomocí rychlé přesilové hry vytvořili tlak. Všechny akce Ocelářů ale končily na dobře chytajícím brankáři Kovářovi. Také na druhé straně chytající Hamerlík neměl zrovna moc klidu. Nejvíc práce měl se střelou Pšurného, kterou ale brankář ve službách Třince vytěsnil mimo tři tyče.

Vše podstatné se odehrálo ve druhé polovině této části. Nejprve to byl třinecký Kohn, který napálil puk přímo do levé tyče Kovářovy branky. Skóre se tedy měnilo až po dalších pěti minutách. McGregor zavezl puk do pásma hostů, kde přihrál Varaďovi. Ten se neukvapil a přesným pasem našel kapitána Ocelářů Radka Bonka, který se štěstím dopravil puk za Kovářova záda. Ještě do přestávky se podařilo hostům vyrovnat. Zasloužil se o to René Vydarený, který v početní výhodě od modré propálil Hamerlíka.

Také úvod prostřední dvacetiminutovky byl v režii domácích hráčů. Jejich tlak byl korunován ve 23. minutě. Oceláři zcela uzamkli svého soka v jeho pásmu a Martin Lojek, který napřáhl kousek za modrou, propálil vše, co mu stálo v cestě. Také v dalším průběhu této třetiny dominovali domácí, kamenem úrazu ale byly přesilovky. Naopak u hostů to byla jejich silná stránka. V probíhající 34. minutě hráli hosté svou třetí početní výhodu, kterou dokázali přetavit ve vyrovnávající branku. K odraženému puku se totiž nejrychleji dostal Rudolf Červený, který zasunul puk za ležícího Hamerlíka.

Ze strany hostů to ale nebylo vše. Již za další minutu se skóre měnilo popáté. Hosté se ve třech pustili do dvoučlenné obrany Třince a po Martynkově přistrčení se ze vzdálenosti jednoho metru nemýlil Václav Pletka, který tak přechýlil misky vah na stranu Mountfieldu.

Tak jak skončila prostřední dvacetiminutovka, tak i začala ta poslední. Hosté byli tvůrci hry, Oceláři se jen těžko dostávali k ohrožení branky Kováře. Nejnebezpečnější šanci na straně hostů měl Michael Kolarz, který ale svou dělovkou přestřelil branku Hamerlíka. Domácí se své vyložené šance dočkali až v polovině třetí třetiny, hned z toho ale pramenila branka. První formace Třince si dokázala vyprodukovat velký tlak, který byl přetaven ve vyrovnávající branku. Daniel Seman zavezl puk za branku, odkud našel dobře postaveného Marka Zagrapana, který svým prvním gólem v dresu Ocelářů vyrovnal stav zápasu.

Závěrečná pětiminutovka základní hrací doby přinesla spoustu vyložených šancí. Za domácí se zcela osamocen před hostující brankou ocitl Radek Bonk. Zkusil střelu z otočky, kterou ale napálil jen do Kovářových betonů. Na druhé straně protáhl Hamerlíka svou jedovatou střelou Lukáš Květoň. Jelikož se ani jemu nepodařilo vsítit branku, šlo utkání do prodloužení.

Natavený čas se nesl v duchu dobývání útočného pásma. Necelou minutu před koncem dostali Oceláři možnost přesilovky 4 na 3. V té ale mohl o přináležnosti dvou bodů rozhodnout Michal Mikeska, který se po chybě bránícího hráče domácích dostal do samostatného úniku. Proti ukončení zápasu byl ale Peter Hamerlík, který tak zařídil samostatné nájezdy.

V těch se brankáři obou týmů nemohli prosadit, a tak padaly góly. Zatímco se na straně hostů dokázal prosadit pouze Václav Pletka, za domácí proměnili všichni svůj nájezd. Ten vítězný byl připsán Bryanu McGregorovi, který nejprve vymíchal brankáře hostů, a pak zasunul puk do odkryté klece. Bonusový bod si tedy na své konto připsali Oceláři z Třince.

Pavel Marek (Třinec): Předpokládali jsme, že budou Budějovice výborně bránit, čekat na naše chyby, využívat každou možnost k brejkům, a že budou spoléhat i na přesilové hry. To vše se plně potvrdilo. Chybou bylo, že jsme dostali z dorážky laciný druhý gól, navíc hned na to jsme si špatně rozebrali hráče a inkasovali potřetí. I když se nám hra poté moc nedařila, dokázali jsme se zmobilizovat a vyrovnat. Jsem rád, že se nám konečně povedly i nájezdy.

Milan Kupka (HC MOUNTFIELD): Pro nás to bylo těžké utkání. Domácí začali aktivně, vytvořili si tlak a dostali se do vedení. Podařilo se nám v polovině zápas otočit, ale soupeř měl v dalším průběhu, hlavně ve třetí třetině, opět navrch a po zásluze vyrovnal. Penalty už pak jasně ovládl. Bod z třineckého ledu však bereme.