Famózní jízdu Ocelářů zastavila až Sparta

17.10.2014 · Tomáš Vacho
Hosté z hlavního města do zápasu vstoupili lépe, když Oceláře zaskočili jeho vlastní zbraní – brankou v oslabení. Třinec se ale nevzdal, naopak zlepšil hru a v přesilovce srovnal zásluhou dobře stojícího Rákose. Zápas, kterému dominovaly defenzívy obou soupeřů, nakonec rozhodl pět minut před koncem hostující Přibyl, který stál na konci přesilové kombinace.
13.kolo, pátek 17.10.2014
Sparta Praha
1:2
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1  Branky a nahrávky: 27. Rákos (M. Doudera, Žejdl) – 15. Kumstát (Pech), 56. Přibyl (Hlinka, Polášek). Rozhodčí: Hradil, Lacina – Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200 - vyprodáno. Střely na branku: 23:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Hrubec – Klesla, Roth, M. Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, Trončinský – Dravecký, Kreps, Jašek – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Cienciala
Novotný – Barinka, Hrbas, Polášek, Piskáček, Mikuš, Ďaloga, Pilař – Rolinek, Pech, Kumstát – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Sabolič, Cingel, Klimek – Černoch, Volek, Dvořáček

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří působili, že před utkáním absolvovali dokonalou taktickou přípravu. Již na začátku třetí minuty totiž Barinka orazítkoval tyč, což pramenilo z tlaku, který si Sparta vytvořila.

Další dobrou šanci na otevření skóre měl Kumstát, který na začátku osmé minuty dostal prostor k zakončení, ztroskotal však na připraveném Hrubcovi.

V patnácté minutě již ale Pražané slavili. A to paradoxně takovým způsobem, který je v letošním ročníku zatím doménou Ocelářů, tedy při vlastním oslabení. Pech s Petrem Kumstátem ujeli do brejku, který přetavili v první branku.

Třinec si v první dvacetiminutovce žádnou vyloženě gólovou šanci nevytvořil.

Po přestávce se hra zrychlila, domácí zlepšili bruslení, což přineslo ovoce v podobě přesilové hry, kterou Oceláři využili ke srovnání skóre. Stalo se tak poté, co Douderovu prudkou ránu z pravé strany Novotný neudržel a dobře stojící Daniel Rákos zametl puk do odkryté brány.

Tempo hry pak znovu mírně opadlo, jediným pozdvižením do konce druhé periody byl Irglův průnik, jehož zakončení postrádalo přesnost.

V první pětiminutovce poslední třetiny stálo při Spartě štěstí. Nejprve se Orsava dral do zakončení a kotouč se povaloval pod ležícím Novotným, bezprostředně poté musel sparťanský gólman předvést pozoruhodný reflex proti Rákosově teči. Ani jedna šance však brankou neskončila.

Zápas pak ovládly defenzívy obou dnešních soupeřů, k vidění tedy místo šancí bylo několik ostrých soubojů a postrkování. Ve dvaapadesáté minutě se hosté málem radovali ze šťastné branky, když se Buchteleho teč Přibylovy střely odrazila od Hrubce, který vůbec netušil, že na něj puk směřuje, ale nakonec pro domácí vše dobře dopadlo.

Jenže tlak Sparty neutichal, ba naopak se stupňoval. Do dalšího zakončení se prodral Pech, jeho nebezpečnou ránu musel Hrubec krotit lapačkou. V šestapadesáté minutě už ale třinecká defenzíva nápor nevydržela. Hlinka totiž v přesilovce krásně našel Daniela Přibyla, který našel skulinu mezi betony Hrubce a rozhodnul tak o tom, že třinecká série výher dnes končí.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Byla to těžká a vyrovnaná bitva, bojovalo se o každý kousek ledu. Delší dobu se trápíme s přesilovkami a to byl jeden z důvodů, proč jsme vyšli naprázdno. Mrzí nás to, ale já musím pogratulovat soupeři. Musíme jet dál.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Viděli jsme vyrovnané utkání které gradovalo ve třetí třetině a samotném závěru. My byli šťastnější, absolutorium ale zaslouží oba gólmani. Filip Novotný chytal výborně.