Deset branek v síti Komety = desátá domácí výhra v řadě!

02.03.2014 · Daniel Ježek
V nedělním odpoledni hostili Oceláři na vlastním ledě brněnskou Kometu. V zápase padesátého kola si hráči s dráčkem na prsou otevřeli střelnici a postupně do brněnské svatyně nasázeli deset branek! Hattrickem se prezentoval Martin Růžička!
50., neděle 2.3.2014
10:2
Třetiny: 2:1, 4:0, 4:1  Branky a nahrávky: 7. Orsava (Linhart), 10. Peterek (Hrňa, Zíb), 28. Hrňa (Peterek, Bonk), 33. Galvas (Polák, Bonk), 36. Zíb (Bonk, Květoň), 36. Martin Růžička (Rákos), 47. Martin Růžička, 48. Adamský (Roth, Hrubec), 52. Martin Růžička (Polanský, Linhart), 52. Květoň (Zíb, Foltýn) – 2. Němec (Dlapa, Káňa), 50. Vondráček (Čermák, Kováčik). Rozhodčí: Kubuš, Müllner – Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5, navíc Foltýn (TRI) - Miller (KOM) 10 min OT a Burian (KOM) 5 min + OT do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4596. Střely na branku: 37:31. Zblokované střely: 0:2. Hity: 18:17. Vhazování: 44:23. Průběh utkání: 0:1, 8:1, 8:2, 10:2.
Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, Nosek, Foltýn, Krejčí – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rufer, Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek (A), Marek Růžička.
Čiliak (od 28. min Trvaj) – Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kováčik, Žižka (A), Kuboš, Miller – Hruška (A), Čermák (C), Vondráček – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, Zohorna – Wasserbauer, Raška, Mrázek – Novotný.

Zápas mezi sousedy v tabulce Oceláři a Kometou začal ve vysokém tempu. Už po dvaceti vteřinách mohl skóre otevřít Adamský, na Čiliaka si však ještě nepřišel. To hosté z Brna se po první šanci radovali. Na konci první minuty Vojtěch Němec dotlačil kotouč z brankoviště za Hrubcova záda.

Domácí se však nenechali rychlým nástupem Komety zaskočit a převzali zápas do vlastních rukou. V sedmé minutě srovnal stav Jakub Orsava, jenž střelou kolem bránícího hráče zaskočil Čiliaka. Ani nerozhodný stav příliš dlouho nevydržel, za další tři minuty už Oceláři zásluhou Jana Peterka vedli – 2:1.

Diváci v solidně zaplněné Werk aréně i nadále sledovali hru ve vysokém tempu, dlouho ale čekali na další branku. Čiliaka se pokoušeli postupně překonat Růžička, Zíb nebo Nosek, ani jeden z třineckých hráčů ale hostujícího gólmana nepřekonal. Z branky se tak hráči s dráčkem na prsou radovali až v minutě osmadvacáté.

Peterek si vyměnil kotouč s Bonkem, puk se pak dostal na hůl Erika Hrni, který třetí brankou v hostující kleci vyhnal Čiliaka na střídačku. Od poloviny zápasu tak tlaku domácích hráčů čelil Jiří Trvaj, ani on ale neudržel čisté konto příliš dlouho. Ve třiatřicáté minutě se po nenápadné akci dostal až k zakončení Lukáš Galvas a bekhendem propálil Trvaje – 4:1. Za další tři minuty už Slezané vedli o čtyři branky, Bonkův pas na brankoviště pohotově zužitkoval Lukáš Zíb. Po dalších osmadvaceti vteřinách se střelecky dokázal prosadit i Martin Růžička, který tak započal cestu za hattrickem.

V úvodu závěrečné části hry byla aktivnějším týmem brněnská Kometa, pokus Hrušky i následné trestné střílení Novotného ale dokázal zlikvidovat pozorný brankář Hrubec. A tak udeřili opět domácí. Čtyřicátá sedmá minuta – druhá branka Martina Růžičky v utkání. Třinecký snajpr na modré čáře zastavil vyhození Buriana, prokličkoval se až před Trvaje a, byť tísněn Koreisem, dokázal bekhendovým blafákem posedmé rozvlnit síť brněnské branky.

Za necelou minutu hráli Oceláři přesilovku, kotouč se od Hrubce přes Rotha dostal na hůl Martina Adamského, jenž nadvakrát propálit bezmocného Trvaje – 8:1. Kometa se v polovině závěrečné dvacetiminutovky dočkala kosmetické úpravy skóre, to když Tomáš Vondráček chladnokrevně propálil třineckého brankáře.

Závěrečné trefy už opět obstarali hráči s dráčkem na prsou a povedlo se jim to v rozmezí jediné minuty, konkrétně dvaapadesáté. Martin Růžička nejprve v přesilovce svou typickou střelou dokonal hattrick, desátý hřebíček do brněnské rakve pak zatloukl David Květoň. Závěr duelu ještě okořenila rozmíška mezi Foltýnem a Burianem, na celkovém výsledku to však nic nezměnilo. Třinec – Kometa 10:2.

Václav Varaďa (Oceláři Třinec): Nás v úvodu malinko zaskočil první gól a vzal nám vítr z plachet. Ale byli jsme schopni to obrátit. Dobrým pohybem jsme si dělali šance, padalo to tam. Měli jsme chvilkami i štěstí, ale to k tomu patří. Psychika hraje velkou roli, s každým gólem nám rostlo sebevědomí. Třetí třetina už proběhla v tempu, které jsme chtěli.

Karel Beran (Kometa Brno): Nám se to nevyvedlo. Domácí byli celý zápas lepší. Podařil se nám začátek, ten jsme ještě zvládli, ale pak jsme dostali dva góly. Ve druhé třetině jsme se chtěli vrátit do zápasu, ale dostali jsme třetí branku a trošku jsme odešli.