Juniorka Ocelářů zvládla první čtvrtfinále na výbornou!

19.03.2019 · Jakub Kotajny
Vstup do čtvrtfinále DHL extraligy vyšel třineckým juniorům na jedničku. V úterním podvečeru svěřenci Jiřího Juříka dokázali v mini WERK ARENĚ zdolat rivaly z Vítkovic poměrem 4:1. Další souboj je na programu ve středu od 15:00 hodin.
ČF1, úterý 19.3.2019
4:1
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 3:0, 0:1  Branky a nahrávky: 4. Peterek (Hladonik, Krzak), 24. Hladonik (Peterek, Raška), 34. Geidl (Chovaniak, Plandor), 38. Havránek (Plandor, Krzak) – 59. Baláž (Konečný). Rozhodčí: Fiala - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 5:3, navíc Beránek (VIT) trest na 10 minut za vražení na hrazení a Michálek (TRI) trest na 5 minut a do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 43:43. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Stav série: 1:0.
Malík - Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek, Michálek, Homola - Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Geidl, Peterek, Raška, Hladonik, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček
Piták - Kunc, Bílý, Smolka, Smička, Zapletal, Věntus - Konečný, Fridrich, Tvrdý, Lednický, Baláž, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Potočný, Toman, Ivan

Úvodní dvacetiminutovku začali lépe domácí, kteří se do vedení dostali hned ve čtvrté minutě této části hry. Po Hladonikově vybídnutí se k puku dostal Jonáš Peterek a rozjásal téměř zaplněnou mini WERK ARENU. I ve zbytku úvodní třetiny se aktivněji jevili Oceláři, kteří však druhou branku vsítit nedokázali a tak se hráči do kabin odebrali za stavu 1:0.

Druhá třetina byla o poznání aktivnější. Už po čtyřech minutách od úvodního buly zvyšoval na 2:0 Jan Hladonik, který po Raškově pasu dokázal trefit prázdnou klec hostujícího Pitáka. V osmadvacáté minutě přišla tvrdá rána pro hosty a to desetiminutový trest pro Beránka, který tvrdě vrazil na hrazení jednoho z Ocelářů. Odplata ze strany domácích přišla ve čtyřiatřicáté minutě, když se po přihrávce Chovaniaka dokázal prosadit Nico Geidl. A to nebylo vše! Dvě minuty před sirénou dokázal překonat Pitáka i Marek Havránek, který tak zvyšoval již na 4:0.

Závěrečná třetina byla plná akcí na obou stranách. Závěr této části hry se ale více povedl hostům, kteří dokázali vsítit alespoň jednu branku. Autorem jediné branky Vítkovic, která padla v devětapadesáté minutě, byl Jozef Baláž. Koncovku zápasu ovlivnilo bezpochyby i vyloučení Michálka, který dostal za faul kolenem trest na pět minut a do konce zápasu a poroučel se tak do sprch ještě před závěrečnou sirénou.