Na závěr turnaje Oceláři nasypali Davosu půltucet branek!

18.02.2018 · Martin Stebel
Poslední vystoupení Ocelářů na kvalitně obsazeném turnaji Davos Hockey Summit přineslo jednoznačnou výhru třineckých hokejistů, kteří pořadatelský tým zdolali tenisově 6:2. Dvakrát se brankově prosadil Hrňa, po jedné trefě přidali Vlach, Mikulík, Rákos a Kovář. Oceláři tak s bilancí dvou výher a jedné prohry obsadili na turnaji celkově třetí místo za vítěznou Rigou a druhým Magnitogorskem.
Davos Hockey Summit, neděle 18.2.2018
Davos
2:6
Vaillant arena
Třetiny: 1:1, 0:3, 1:2  Branky a nahrávky: 14. Kessler (Baumgartner, Simion), 51. Sciaroni (Weder, Paschoud) - 12. Vlach, 28. Hrňa (Vlach), 33. Mikulík (Zahradníček), 40. Rákos (Chmielewski, Petružálek), 50. Hrňa (Vlach, Martynek), 51. Kovář (Matyáš). Rozhodčí: Massy, Urban - Progin, Stuber. Vyloučení: 0:4. Bez využití: Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6. Diváci: 693
HC Davos: Van Pottelberghe - Heldner, Jung, Payr, Barandun, Schneeberger, Aeschlimann, Buchli, Kindschi - Wieser, Kousal, Spinell - Simion, Baumgartner, Kessler - Sciaroni, Frehner, Paschoud - Bleiker, Jäger, Weder.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (30. Hamerlík) - Krajíček, Zahradníček, Rákos, Roth, Matyáš, Kovář, Chmielewski - Dravecký, Hrňa, Vlach - Petružálek, Cienciala, Mikulík - Adamský, Polanský, Svačina - Kovařčík M., Martynek, Kovařčík O.

Do posledního utkání na turnaji poslali trenéři do branky znovu Šimona Hrubce, kterého však v polovině hrací doby dle původní dohody vystřídal Peter Hamerlík. Hosté od začátku diktovali tempo hry a minimálně do desáté minuty svého protivníka prakticky nepouštěli do svého obranného pásma. Aktivitu Ocelářů gólově zhodnotil v čase 11:10 Roman Vlach, který po individuální akci potáhl kotouč do dlouhé forhendové kličky a pokořil Van Pottelbergha poprvé.

Davos však poměrně brzy srovnal krok. Mezi kruhy dostal hodně prostoru Tino Kessler a pod lapačkou propasíroval puk do sítě. Oceláři si vedení vzali zpět ve druhé části, kdy se velmi efektně trefil Erik Hrňa, jehož dalekonosný pokus z osy hřiště gólman domácích zřejmě hrubě podcenil. Třetí branku přidal po jemné teči Zahradníčkovy střely Milan Mikulík. V poslední minutě prostřední třetiny zvyšoval rychlou střelou zápěstím už na 4:1 Daniel Rákos, který profitoval ze zmatků v obraně rivala.

Ofenzivní choutky třineckých borců byly i nadále značných rozměrů. Zcela jasně to dokumentovala akce z 50. minuty, kdy se puk po ose Martynek-Vlach dostal k Eriku Hrňovi a ten nedůsledně hlídán před gólmanem neměl problém zavěsit. Pár okamžiků poté snížil z nepřehledné situace před Hamerlíkem domácí Gregory Sciaroni, ovšem definitivně poslední slovo měl třinecký zadák Lukáš Kovář, jenž zcela nekrytý v 51. minutě svižnou střelou z mezikruží poslal kotouč do branky Davosu pošesté!