Základní část zakončena výhrou nad Opavou!

22.11.2015 · Martina Sikorová
V utkání se Slezanem sice třinečtí mladíci velmi rychle prohrávali, ve druhé části se jim ale podařilo třemi góly otočit průběh utkání na svou stranu a byť hosté ještě dokázali zápas zdramatizovat, Oceláři už se o výhru připravit nenechali a dvěma dalšími brankami pojistili zisk tří bodů.
18.kolo, neděle 22.11.2015
Opava
5:2
Třetiny: 0:1, 3:1, 2:0  Branky a nahrávky: 28. Homola (Patlevič, Plandor), 34. Raška (Indrst, S. Radzienciak), 39. Michálek, 49. Tománek (Plandor, Michálek), 54. Peterek (Indrst) – 2. Tůček (Kadula, Matuška), 40. Kroček (Fabianczyk, Pogatschaig) Rozhodčí: Koziol - Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 53:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Kučera – Patlevič, Konderla, Srníček, Homola, Michálek, S. Radzienciak – Tobiáš Marguš, Raška, Čmiel, Pszczolka, Plandor, J. Peterek, Tománek, Korčák, Indrst, Mikler, Rybnikár
Hasala – Rozboril, Kunc, Thiel, Mar, Kroček, Kocián, Tůček – Hilšer, Zouhar, Pogatschaig, Hymlárová, Kadula, Fabianczyk, Věntus, A. Peterek, Matuška

Do posledního kola základní části vstoupili výborně hráči Opavy, kteří šli již ve druhé minutě do vedení po brance obránce Vojtěcha Tůčka. Oceláři mohli krátce nato v početní výhodě vyrovnat, to by ale nesměli odkrytou klec hostů přestřelit. Před koncem úvodní části mohl srovnat Indrst, třinecký útočník ale po přihrávce Peterka do odkryté části branky nedostal.

A radovat se Oceláři nemohli ani po střele Rašky, jenž v úvodu druhé části branku Hasaly těsně přestřelil. V osmadvacáté minutě už se ale třinečtí mladíci dočkali, když od modré čáry propálil opavského gólmana David Homola. O chvíli později mohli jít hráči s dráčkem na prsou do vedení, Mikler ale letící kotouč za záda Hasaly usměrnit nedokázal.

K dalšímu gólu tak Ocelářům pomohl až závar před opavskou brankou, po kterém překonal hostujícího gólmana střelou z mezikruží Adam Raška. Těsně před koncem prostřední dvacetiminutovky už vedl domácí tým o dvě branky, když Jakub Michálek obkroužil branku Hasaly a následně poslal u levé tyče kotouč do sítě. Hráči Slezanu ale přispěchali rychle s odpovědí. Pouhých šestnáct sekund před sirénou ujel obránce Lukáš Kroček, vymíchal Kučeru a snížil tak náskok Ocelářů na jediný gól.

V poslední třetině si ale hráči v bílých dresech vzali svůj náskok zpět, když střelou z mezikruží překonal Hasalu Ondřej Tománek a definitivní pojistku na třinecké vítězství pak přidal Jonáš Peterek, který usměrnil pod horní tyč přihrávku Indrsta.