První porážku přichystala starším dorostencům Olomouc

17.10.2014 · Kamila Schmiedová
Série vítězných zápasů staršího dorostu se zastavila na čísle dvanáct. V 13. kole RAKO extraligy staršího dorostu se střetli Oceláři na svém ledě s Olomoucí, na kterou ale tentokrát nestačili. O vítězi rozhodla druhá třetina, ve které starší dorostenci Třince inkasovali třikrát, zatímco se sami prosadili pouze jednou.
13., pátek 17.10.2014
3:5
Werk aréna
Třetiny: 2:2, 1:3, 0:0  Branky a nahrávky: 4. Kofroň (Poruba, Adámek), 14. Stuchlík, 38. Poruba (Adámek, Roman) – 3. Říčka (Metelka), 4. Štefka (Jeklič), 24. Říčka (Štefka, Horák), 37. Husták (Štefka, Galvas), 40. Beier (Říčka, Horák). Rozhodčí: Mrkva - Mikler, Bojda. Vyloučení: 3:5, navíc za faul Stuchlíka (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 201. Střely na branku: 47:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
Loubal (4. Hlaváč) – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Hladonik, Mach, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Poruba, Matějka, Sztwiertnia, Roman
Pospíšil – Kališ, Kolovrátník, Štreit, Metelka, Galvas, Beutl, Škoda – Štefka, Heža, Spurný, Jeklič, Z. Zabloudil, Horák, Marek, Říčka, Husták, Malý, Beier, Kuba, M. Zabloudil

V zápase padlo celkem osm gólů, ten první si připsali na svůj účet Kohouti. Ve třetí minutě se do samostatného úniku dostal Patrik Říčka a poslal svůj tým do vedení. Minutu nato vyrovnal David Kofroň, který tečoval puk přesně mezi betony gólmana. Olomouc si ale ještě v téže minutě vzala své vedení zpět a to zásluhou Jana Štefky.

Oceláři ale i nadále drželi krok se svým soupeřem a po uplynutí poloviny úvodní třetiny opět dokázali vyrovnat poté, co střela Kryštofa Stuchlíka z mezikruží skončila za brankovou čárou.

V prostřední části se dařilo lépe hostujícímu celku, což rozhodlo o výsledku celého utkání. Ve čtyřiadvacáté minutě se o dorážku před branou postaral Patrik Říčka.

Druhá polovina prostřední třetiny byla na góly bohatší. Nejprve se ze samostatného úniku prosadil Marek Husták, jelikož na jeho střelu už třinecký gólman nedosáhl. O minutu později vstřelili Oceláři kontaktní gól, když zamkli svého soupeře v útočném pásmu a do rány Adámka vložil svou hůl Jan Poruba a překonal brankáře. Ze snížení se ale třinečtí mladíci příliš dlouho neradovali a znovu inkasovali, poté co puk za brankovou čáru dostal Jan Beier.

V poslední třetině byli mnohem aktivnější domácí hráči, kteří si v útočném pásmu vytvářeli velký tlak a hosté tak často vyhazovali na úkor zakázaného uvolnění. Vyrovnat už se ale Ocelářům nepodařilo.