Juniorka nasázela Tygrům 5 branek!

24.10.2014 · Kamila Schmiedová
V rámci dvacátého kola juniorské extraligy zavítali na led třinecké Werk arény Bílí Tygři z Liberce. Na domácím ledě nastříleli Oceláři svému soupeři, který se nachází v tabulce v těsné blízkosti, pět branek. A jelikož Liberec dokázal dát pouze dva góly, o vítězi bylo jasno.
20.kolo, pátek 24.10.2014
Liberec
5:2
Werk aréna
Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 3. Pěnčík (M. Kovařčík, Christov), 19. Franek (O. Kovařčík, Jaroš), 28. Christov (M. Kovařčík, Bednář), 36. Heider (Franek), 44. Christov (Bednář, Stránský) – 34. Ordoš, 41. Ordoš (Jedlička). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba . Vyloučení: 6:8, navíc Jedlička (LIB) 5 minut a do konce utkání za napadení. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 332. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Dudáček – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Pěnčík, Franek, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Fejko, Christov, Jaroš, M. Kovařčík
Stezka – Mrázek, M. Šír, Arlt, Beránek, Pálek, Divila, Tržický – Babec, R. Šír, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Ordoš, Havlas, Paločko, Heřmánek

Úvodní část přinesla spoustu brankových příležitostí, hlavně na straně domácích, přičemž první dokázali Oceláři využít hned ve třetí minutě, kdy v přesilové hře tečoval Marek Pěnčík střelu Michala Kovařčíka. A z další přesilové hry opět těžili třinečtí mladíci, z chumlu před branou se podařilo zakončit do levého rohu liberecké branky Tomášovi Frankovi.

Do prostředního dějství se snažili hosté vstoupit aktivněji, přesto ale další gól přidali Oceláři. Tentokrát zásluhou Víta Christova, který dokázal zužitkovat přihrávku Michala Kovařčíka. Ve čtyřiatřicáté minutě se prosadili poprvé i Liberečtí, když se před branou ocitl sám Jan Ordoš.

Ještě v téže minutě mohli Tygři snížit, puk se po Solenského střele ocitl blízko k brankové čáře, včas ho ale zastavil Dudáček. O dvě minuty později se podařilo Petrovi Heiderovi navýšit rozdíl ve skóre po přesné střele.

Poslední třetinu otevřel Liberec, neuplynulo ani šest vteřin a domácí brankář lovil kotouč v síti. Autorem branky byl znovu Jan Ordoš. Třinečtí mladíci dlouho neotáleli a po chvíli přidal svou druhou branku v zápase Vít Christov a stanovil tak konečné skóre duelu. Do konce třetiny došlo na ledě i k menším potyčkám, proto jsme se dočkali ještě několika vyloučení.