Vyrovnaný duel s dvoubodovým koncem pro Oceláře!

30.09.2012 · Daniel Ježek
Sedmé kolo Tipsport extraligy proti sobě svedlo třinecké Oceláře a Bílé Tygry z Liberce. Oba celky předvedli na ledě Werk arény atraktivní podívanou s devíti brankami. Úspěšnější nakonec byli domácí Slezané, kteří zásluhou využité přesilovky z prodloužení urvali dva body. Třinec - Liberec 5:4 pp.
7.kolo, neděle 30.9.2012
Liberec
5:4p
Třetiny: 2:1, 2:3, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 12. Hrabal (Bonk, Růžička M.), 16. Polanský (Růžička M.), 33. Bonk (Varaďa, Klouček), 33. Květoň D. (Adamský, Peterek), 64. Růžička (Bonk, Hrabal - 18. Bulíř (Urban T., Nedvěd), 26. Galamboš (Čakajík), 30. Netík (Nedvěd, Cebák), 36. Bulíř (Šmíd, Nedvěd). Rozhodčí: Polák, Mikula – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:9, navíc Urban (LIB) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3889. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 5:4.
Hamerlík – Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík – Růžička, Bonk, Varaďa – Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Orsava, Podešva, Hrňa.
Pavelec – Šmíd, Čakajík, Výtisk, Cebák, Štich, Derner, Holub – Bulíř, Nedvěd, Urban – Kudrna, Filippi, Víšek – J. Vlach, Netík, Krejčík – Galamboš, Novotný, Špaček – Vantuch.

Utkání mezi Oceláři a Libercem začalo ve vysokém tempu. Šance střídala šanci, v úvodních minutách kralovali oba brankáři. Pavelec zastavil příležitosti Klimenty a Květoně, Hamerlík se zase vypořádal s pokusem Krejčíka. Na první branku tedy diváci ve slušně zaplněné Werk aréně čekali do dvanácté minuty. Elitní formace Ocelářů předvedla nádhernou souhru a po ose Růžička – Bonk – Josef Hrabal se kotouč dostal za Pavelcova záda.

V dalších minutách byli aktivnější Slezané, odměnou jim byla druhá branka. Šestnáctá minuta – druhá branka Třince z hole Jiřího Polanského, který uklidil Růžičkův pas skrz brankoviště. Liberečtí ale neskládali zbraně a mohli rychle odpovědět, Netík však pálil jen do horní tyče. Hosté se přeci jen dočkali. Tři minuty před koncem první periody propálil Hamerlíka Michal Bulíř.

Tak, jak skončila první perioda, začalo i prostřední dějství, které přineslo brankové hody. Hosté nejprve přečkali oslabení, potom mohli vyrovnat. Proti ale byl Peter Hamerlík, který tygřím skokem zlikvidoval pokus Cebáka. Liberečtí se ale přeci jen dočkali, na 2:2 srovnával Peter Galamboš. Dvě minuty na to dostali Oceláři možnost dvojnásobné početní výhody, tu ale domácí nezužitkovali, neboť Růžička ze své pozice přestřelil.

A tak úřadovali hosté. Přesilová hra – střela Tomáše Netíka. Hamerlík ať dělal, co dělal, kotouč skončil v síti. Oceláři se ale nesesypali a za tři minuty srovnali. Do úniku se dostal Radek Bonk, jenž střelou nad Pavelcovo rameno opět srovnal. Hosté se ještě pořádně neoklepali z inkasované branky a znovu lovili puk z vlastní sítě. Krásnou souhru předvedla druhá domácí formace, na jejímž konci skóroval David Květoň.

Ani tento stav ale nevydržel příliš dlouho, za tři minuty srovnával Michal Bulíř. Do poslední části se tedy vstupovalo za nerozhodného stavu. Třetí třetina začala ve stejném tempu, jako perioda předcházející, chyběly jí však góly. V šancích se ocitli Růžička, Varaďa, nebo hostující Filippi s Bulířem. Všichni jmenovaní ale ztroskotali na pozorných gólmanech, Bulíř orazítkoval horní tyč.

Rozuzlení přineslo až prodloužení. Vladimír Roth nejprve neproměnil trestné střílení, Oceláři ale nemuseli smutnit, neboť dokázali využít nabídnutou přesilovku čtyř proti třem. Radek Bonk našel volného Martina Růžičku, který svým typickým způsobem propálil bezmocného Pavelce. Dva body ted putují na konto Ocelářů z Třince.

Josef Turek (Třinec): "Byl to vyrovnaný zápas. Na Liberci je vidět, že se zvedá, v posledních zápasech boduje, má kvalitní kádr a dobrého brankáře, který je držel. Škoda, že jsme v průběhu druhé třetiny ztratili vedení, ale Liberec tam výborně sehrál přesilové hry. Od poloviny utkání jsme nastavili zase čtvrtý útok, který to trochu rozbouřil, vnesl svěží vítr, otočili jsme rychle skóre. Jen jsme to opět neudrželi. V prodloužení jsme pak měli více štěstí, kdy to po výborné akci Bonka skvěle trefil Martin Růžička."

Marian Jelínek (Liberec): "Když zohledním postavení, v jakém jsme, sílu soupeře a jejich cíle, tak je bod z Třince dobrý. Na druhou stranu mohli jsme dopadnout lépe, Bulíř na začátku prodloužení neproměnil jasnou šanci, nastřelili jsme dvě břevna. Byla to otevřená partie, hrálo se nahoru dolů, padalo hodně branek. Byl to pro diváky pěkný hokej. Nakonec jsme si nepohlídali to, o čem jsme dobře věděli a že si Růžička na tyhle přihrávky sjíždí. Abych to shrnul, jsem pozitivně nespokojený. Protože věříme, že Třinec tady ostatní týmy porazí. Takže je to pro nás plusový bod."