Vyrovnaný duel rozhodly lepší nájezdy Minsku

05.08.2014 · Martin Stebel
Fanoušci v solidně zaplněné WERK ARENĚ měli možnost shlédnout zajímavé utkání mezi Oceláři a Dinamem Minsk. Tým zpod Javorového musel podstatnou část střetnutí dotahovat nepříznivý stav, což se nakonec povedlo. V normální hrací době se rivalové rozešli smírně, v penaltové loterii byli o něco přesnější hosté. Dvě trefy Ocelářů zaznamenal Daniel Rákos.
přát., úterý 5.8.2014
Minsk
2:3sn
Werk aréna
Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 45. Rákos (Žejdl), 51. Rákos (Žejdl) – 22. Gavrus (Szczechura), 29. Krajíček (Cheechoo), rozhodující nájezd: Ellison Rozhodčí: Mikula, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan Vyloučení: 5:6, navíc Linglet (MIN) trest 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0 Diváci: 3375
Hamerlík (Hrubec) – Klesla (C), Nosek, Doudera, Trončinský, Galvas, Zíb, Matyáš – Orsava, Plíhal, Dravecký – Adamský, Polanský, Kindl – Hrňa, Žejdl, Rákos – Rufer, Gašparovič, Chmielewski
Milchakov (Haugen) – Nogachyov, Lisovets, Krajíček, Bailen, Švarný, Chernook, Badun – Linglet, Shinkevich, Ellison, Kulakov, Drozd, Vesce, Cheechoo (C), Meleshko, Szczechura, Pavlovich, Eliseenko, Kitarov, Gavrus

Třinecká WERK ARENA viděla v úterním podvečeru česko - běloruskou konfrontaci. V úvodu druhé minuty se za třineckou obranu dostal rychlonohý Matt Ellison, který však v samostatném nájezdu volil střelu mezi betony, úspěšný však nebyl. Oceláři poprvé vystrčili růžky v polovině čtvrté minuty, kdy Zíbovo nahození šikovně tečoval Denis Kindl, ale hostující gólman nemusel zasahovat.

Koncem osmé minuty zabojoval o kotouč Aron Chmielewski, který našel před brankou Jakuba Gašparoviče, ten ovšem ránou z první zasáhl pouze hruď běloruského strážce svatyně Milchakova. V polovině úvodní části stojí za zmínku šance možnost hostujícího Ellisona, jehož nadějný pokus Hamerlík dokázal zpacifikovat. Na druhé straně mohl otevřít brankový účet Martin Adamský, jenže ani on nezachoval chladnou hlavu.

Druhá polovina první části už mnoho šancí nenabídla. Hrál se sice hokej v poměrně vysokém tempu, obecenstvo ve slušně zaplněné aréně ale branku stále nevidělo.

Prostřední dějství zahájili lépe hráči Minsku. Nejprve se ve dvou možnostech ocitl Kulakov, ale pokaždé ztroskotal. Udeřilo krátce poté. Na levé straně nakopl své rychlé nohy Arthur Gavrus, jenž z levého křídla prudce vystřelil a propálil bezmocného Hamerlíka! Bělorusové byli i nadále aktivní, jenže třinecký strážce svatyně chytal spolehlivě.

Dvoubrankový rozdíl se na kostce objevil v minutě s pořadovým číslem 29. Třinecká defenziva byla až příliš pasivní a největší hvězda hostů Jonathan Cheechoo našel před brankou zcela volného Lukáše Krajíčka, který už měl velice snadnou práci.

V polovině utkání měli červenobílí několik možností, jak korigovat nepříznivý stav. Bylo to především vinou několika přesilovek. Největší možnost měl Lukáš Zíb, který ostrou pumelicí orazítkoval brankovou konstrukci. V samotném závěru byl blízko gólu aktivní Rákos, jenž se málem prosadil ve vlastním oslabení.

Daniel Rákos byl nejvýraznější postavou poslední periody. Nejprve ve 45. minutě snižoval po bleskurychlé spolupráci s Lukášem Žejdlem, který mu v akci dva na jednoho optimální načasoval nahrávku před brankoviště.

Identický útočník se poté brankově projevil i deset minut před koncem základní hrací doby. Ve středním pásmu hosté ztratili kotouč, pohotový Daniel Rákos se dostal do samostatného úniku, který zakončil úspěšnou střelou mezi Milchakovými betony. V samotném závěru stojí za zmínku možnost Martina Adamského a na druhé straně kluziště Charlese Lingleta. Oba mohli rozhodnout, jenže brankáři jim to neumožnili.

Na řadu tak přišlo prodloužení, které nabídlo poněkud opatrný hokej. Největší vlnu emocí vzbudil ostrý zákrok na autora dvou třineckých tref Rákose, jenž musel s bolestivou grimasou opustit hrací plochu. V samostatných nájezdech měli lepší mušku hosté, rozdílovou trefu zaznamenal Matt Ellison. Za Oceláře se prosadil pouze reprezentant Jakub Orsava.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Hlavně v první třetině jsme byli lepším týmem. Ve druhé části jsme trochu zaspali začátek a soupeř trestal, což pro nás musí být varování. V poslední třetině jsme znovu měli víc ze hry a z toho pohledu je konečná remíza zasloužená. Utkání hodnotím pozitivně, kluci i za nepříznivého stavu parádně zabojovali, za což zaslouží pochvalu.