Vítězná série pokračuje - Oceláři zdolali Slavii 4:1!

05.01.2014 · Martin Stebel
Dobrá práce, pánové! Třinečtí Oceláři také potřetí v sezoně získali skalp Slavie, tentokrát bodově vyloupili O2 arénu, kde díky kompaktnímu výkonu zvítězili 4:1! Úvodní zásah měl na svědomí ve vlastním oslabení David Květoň, v prostředním dějství se trefil Vladimír Roth, ve třetí části skóroval Jakub Orsava a čtvrtý hřebíček do domácí rakvičky zatloukl kapitán Radek Bonk.
36., neděle 5.1.2014
Slavia Praha
1:4
O2 aréna
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 39. Kolařík (Bednář, Žejdl) – 5. Květoň (Roth, Rákos), 38. Roth (Krejčí, Adamský), 48. Orsava (Peterek), 57. Bonk (Růžička, Adamský) Vyloučení: 4:4 Využití: 0:2 V oslabení: 0:1 Divácí: 11357 Rozhodčí: Čech, Mikula – Frodl, Charvát Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Furch – Holub, Kadlec, Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Tomica, V. Růžička, Jelínek – Doležal, Sklenář, Skokan – Poletín, Klhůfek, Stránský
Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Hrabal, Roupec, Krejčí, Foltýn – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Varaďa, Bonk, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Polák, Hrňa, Matuš

Ve slavnostním duchu se nesl i samotný úvod střetnutí, kdy byl oceněn domácí kanonýr Jaroslav Bednář. Ten převzal křišťálový puk i dres s číslem 500 a oficiálně tak vstoupil do Klubu kanonýrů deníku Sport.

Poté už však oficiality skončily a šlo se na věc. Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří udeřili už po pěti minutách. A to dokonce ve vlastním oslabení. Postaral se o to David Květoň, jenž se protáhl kolem domácího kapitána Petra Kadlece a v samostatném postupu na Furcha už nezaváhal - 0:1.

Tento moment velel domácím útočit, defenziva Třince však fungovala na jedničku. A když už zaváhala, napravil to brankář Hrubec, který si poradil s pokusy Stránského i Valacha.

Velkou možnost ke srovnání měli slávisté v úvodu druhé třetiny, kdy se na trestné lavici sešli Erik Hrňa s Martinem Růžičkou a před domácím týmem se tak naskytla minutu a půl trvající přesilovka pěti proti třem. Jenže naložil s ní prachbídně. Místo střelby si hokejisté hlavně nahrávali a Hrubce tak vystrašil vlastně jen pokus Bednáře od modré.

To při hře pět na pět byla Slavia paradoxně nebezpečnější a z úhlu zkusil štěstí agilní Jelínek, gólman Třince ale vyrazil. A tak málem udeřilo na straně druhé, když po zmatcích slávistů v obranném pásmu obdržel puk Polák, Furcha ale nepřekonal.

To bývalý hráč Pražanů Vladimír Roth byl už ovšem úspěšnější. V přesilové hře vypálil tvrdě od modré, a i když puk z klece okamžitě vylétl, videorozhodčí potvrdil třinecký gól - 0:2. V tu chvíli to už vypadalo se Slavií hodně špatně, její odpověď byla ovšem blesková. V čase 38:37 snížil tvrdou ránou Pavel Kolařík, který zužitkoval předchozí skvělou práci Bednáře - 1:2.

Třetí dějství tak slibovalo zajímavou podívanou, aktivnější však překvapivě byli Oceláři. Martin Růžička sice z dobré pozice Furcha nepřekonal, ve 47. minutě ale putoval na trestnou lavici obránce David Štich a hosté toho využili. Jejich náskok zvýšil Jakub Orsava, jenž se lehce prodral za beky, udělal kličku vyjetému Furchovi a pohodlně zavěsil - 1:3.

Slavii mohl vrátit do utkání Tomica, který se ocitl ve dvou slibných šancích v krátkém sledu, ani jednu ale neproměnil. Místo toho přišlo definitivní rozhodnutí Třineckých. Čtyři minuty před koncem totiž v situaci dva na jednoho vybídl Růžička ke skórování veterána Radka Bonka, jenž měl už hodně snadnou úlohu.

Slávistické oslavy tak skončily porážkou o tři branky, Ocelářům navíc sešívaní podlehli již popáté v řadě.

Vladimír Růžička (Slavia): "Byl to kvalitní, rychlý, tvrdý zápas. Bylo v něm vidět všechno. Pro nás se lámal ve druhé třetině, kdy jsme měli obrovský tlak, ale brankář soupeře předvedl řadu výtečných zákroků. Dvakrát jsme netrefili ani prázdnou branku. Z našeho pohledu byla hodně dobrá, ale dali jsme jen jeden gól, což bylo málo. To ale k hokeji patří. Poté, co jsme ve třetí třetině dostali gól na 3:1, tak už Třinec hrál to, co potřeboval. K ničemu nás nepustil."

Jiří Kalous (Třinec): "Bylo to vyrovnané utkání s obrovským nasazením z obou stran i s řadou šancí. Klíčovým momentem pro nás asi bylo, že jsme ubránili dlouhé oslabení tři proti pěti a drželi jsme se ve hře. Podařilo se nám i vstřelit vedoucí branky, Slavia to pak musela otevřít a tlačit se do útoku. Dvakrát jsme teď vyhráli venku, ale i předtím jsme sehráli dobré zápasy. Například v Hradci nebo v Litvínově. Potkalo nás ale to, co dnes Slavii. Neproměňovali jsme šance, dnes jsme je dali."