Vítězná série Ocelářů ve Werk aréně se zastavila na čísle sedm

01.02.2011 · Daniel Ježek
Měl to být osmý zápas v řadě, kdy dokázali Třinečtí Oceláři zvítězit na svém kluzišti. Jenže se jim do cesty postavil Litvínov, který si na cestu domů, díky nadprůměrnému výkonu brankáře, přibalil tři body. Oceláři tak po dnešním kole povedou tabulku pouze rozdílem ve skóre.
47.kolo, úterý 1.2.2011
Litvínov
1:3
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0  Branky a nahrávky: 24. Květoň - 6. Hübl V. (Lukeš, Černošek), 27. Hübl V. (Lukeš), 34. Majdan (Gerhát, Švarný). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:7, navíc Jánský (LIT) 10 min OT. Využití: 1:1. Diváci: 3305. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Richter, Hudec, Lojek, Krajíček, Peterek - Růžička, Polanský, Květoň - Adamský, Peterek, Zagrapan - Varaďa, Bonk, Polák - Orsava. McGregor, Hrňa - Mičulka
Volke (Hübl J.) – Černošek, Kubát, Švarný, Gula, Stříteský, Skuhrovec, Hora – Trávníček, Vopat, Jánský - Kubinčák, Hübl, Lukeš - Černý, Jenáček, Kracík - Majdan, Gerhát, Rindoš

Oceláři vlétli do utkání po hlavě a již po 16 vteřinách málem šli do vedení. To by ale Martin Růžička musel trefit síť, a né brankovou konstrukci. Oceláři poté mírně zvolnili, čehož hosté dokázali využít. Na konci páté minuty byl vyloučen Polák, následná přesilovka byla pro hosty gólová. K odražené střele Fantiška Lukeše se dostal Viktor Hübl, pro kterého bylo snadné doklepnout puk do odkryté klece domácích. Oceláři po inkasované brance přidali na obrátkách, tížené vyrovnání jim to ale nepřineslo. Šance Adamského, Poláka či Zagrapana končily na jistě chytajícím Volkem.

Oceláři nepřestávali útočit ani ve druhé polovině první části, stále však naráželi na hráz jménem Martin Volke. Hosté se také velmi dobře spřátelili s paní štěstěnou. Při jednom pokusu Krajíčka vypadl Volkemu puk z rukavice, jenže Martinu Růžičkovi stála v cestě za gólovou radostí opět tyč. Na vyrovnání si tak domácí museli počkat až do úvodu prostřední periody.

Oceláři hráli v početní výhodě, když se z velmi ostrého úhlu dokázal prosadit David Květoň, jenž zasáhl záda obránce Guly, od kterého putoval puk za záda bezmocného Volkeho. Radost domácích z vyrovnání ale neměla příliš dlouhého trvání. Za další dvě minuty už hosté opět vedli. Bylo to opět v přesilovce, když Lukeš našel mezi kruhy postaveného Viktora Hübla, který z první podruhé prostřelil Hamerlíka.

Ze strany hostů to ale nebylo vše. Do dvoubrankového vedení je totiž za dalších pět minut dostal Juraj Majdan, který těsně před Hamerlíkem tečoval nahození Gerháta. Oceláři po obratu dlouho nemohli vymyslet, jak proniknout přes obranné bloky Litvínova. Ojedinělé výpady Květoně či Adamského končily na pohotovém brankáři Litvínova.

Oceláři vstupovali do závěrečné dvacetiminutovky s dvoubramovým mankem. Tlak domácích tak odpovídal stavu na světelné tabuli. Jenže tak jako v prvních čtyřiceti minutách nebyli domácí útočníci schopni překonat brankáře Volkeho. Navíc si svou pouť za vyrovnáním velmi zkomplikovali, to když byl na čtyři minuty vyloučen David Květoň. Oceláři ale toto oslabení přečkali a mohli střádat své plány na korekci stavu.

Blízko vstřekení kontaktní branky byl Martin Adamský, který se do šance dostal po průniku Zíba. Ani on ale nedokázal najít recept na překonání brankáře hostů. V závěru utkání dostali domácí příležitost dvojnásobné početní výhody, která byla umocněna hrou bez brankáře. Oceláři se ale nedokázali prosadit ani v šesti proti třem. Tři body tak zaslouženě putují na západ Čech.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): Čekali jsme, že když se Litvínov dostane do vedení, podpoří to jeho hru a taktiku. To se bohužel taky stalo, takové zápasy se pak otáčejí těžko. Nedali jsme několik šancí a problémy se hromadily. Soupeř hrál výborně přesilovky, ze kterých dal i dva góly. To také rozhodlo. Nám se dneska střelecky nedařilo. Herně jsme nepropadli, ale bohužel jsme nedali góly.

Jiří Kučera (Benzina Litvínov): Kluky musíme za výkon pochválit. Vyšly nám přesilovky a to dneska rozhodlo. Celý tým se v posledních zápasech semkl. Hráči mají maximální nasazení, hodně nás drží i Martin Volke. I dneska nám výrazně pomohl k výhře.