Ve třetí třetině zvrat nepřišel

28.12.2010 · Adam Sušovský
Obrovsky smolné utkání má za sebou družina třineckých Ocelářů. V zápase s Litvínovem přišla o tři hráče, navíc odjíždí domů s prázdnou. Špatnou druhou třetinu se totiž v závěrečné části i přes zlepšený výkon napravit nepovedlo. Litvínov - Třinec 6:3.
34.kolo, úterý 28.12.2010
Litvínov
6:3
Třetiny: 1:0, 3:1, 2:2  Branky a nahrávky: 13:21 Jánský (Hübl, Ručinský), 23:56 Lukeš (Ručinský), 30:13 Ručinský (Hübl), 32:24 Jánský (Hübl, Jareš), 51:05 Jánský, 59:31 Trávníček - 28:34 Růžička (Peterek, Seman), 40:51 Květoň (Adamský), 49:34 McGregor (Bonk, Varaďa). Vyloučení: 4:6, navíc Růžička (Třinec) 10min.. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: bude doplněno. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 6:3.
Franěk - Černošek, Stříteský, Švarný, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš - Trávníček, Ručinský, Vopat, Lukeš, Rindoš, Černý, Hübl, Jenáček, Kubinčák, Bojer, Kracík, Jánský.
Hamerlík - Richter, Lojek, Zíb, Hudec, Seman, Krajíček, Hrabal - Peterek, Bonk, Kohn, Polanský, Růžička, Vágner, Varaďa, McGregor, Květoň, Adamský, Hrňa, Zagrapan, Mičula.

Třinci se v Litvínově nedařilo dlouho vůbec nic. Playlist třinecké smůly nastartoval v polovině první třetiny Erik Hrňa, který mohl do té doby aktivnější Oceláře poslat do vedení. Odpískané trestné střílení ale v branku přetavit nedokázal.

Druhá kaňka třineckého večera přišla v patnácté minutě a dost možná se o brance Litvínova bude mluvit ještě hodně dlouho. Ve zdánlivě nenápadném souboji si totiž Ladislav Kohn poranil koleno a, ač ležící v bolestivých křečích, musel jen přihlížet pokračující akci domácích, kterou zakončil přesnou tečí Peter Jánský - 1:0.

Po první brance Litvínova přišla obrovská vlna protestů, kvůli které inkasoval desetiminutový trest Kohnův parťák Martin Růžička. Ztráta tahouna týmu se nakonec zdála jako klíčová, navíc Oceláři o přestávce přišli s podezřením na zlomeninu ruky i o obránce Vágnera. Od té doby jsme totiž na ledě viděli jen jeden tým. Minely v obraně Ocelářů ve druhé části potrestal v brankovišti František Lukeš a přesnou tečí střílené přihrávky Martin Ručinský. Třinec dokázal reagovat jen brankou Martina Růžičky, které předcházela exkluzivní patička Peterka.

Po brance litvínovského odchovance a olympijského vítěze Ručinského ale přišla další smůtná zpráva na střídačku Pavla Marka. Ze hry totiž musel ze zdravotních důvodů odstoupit i brankář Peter Hamerlík. Náhradník Vojtek se v brankovišti potil od prvních sekund. Nájezd Vopata sice ještě ustál, ale pak už musel lovit puk po dorážce znovu nepokrytého Petera Jánského.

Ve třetí třetině čekal Oceláře zdánlivě neřešitelný úkol. Tříbranková ztráta se jevila za konstalace dosavadního výsledku jako rozhodující. Jenže opak mohl být pravdou. Ve třetí periodě byli hokejisté Třince jako vyměnení a brzy dokázali zdramatizovat utkání. Nejprve se bleskurychle obtočil kolem brány David Květoň, poté uplatnil kanadský důraz na brankovišti Bryan McGregor.

Vše bylo otevřené, David Květoň trefil tyč, Martin Růžička nezpracoval nahrávku Peterka před poloprázdnou bránou. Litvínov by se jistě býval o výsledek hodně bál, kdyby neměl snajpra Jánského. Litvínovský hrdina večera totiž v přesilové hře projel středem hřiště a po rychlé stahovačce vymetl pravý růžek Vojtkovy klece, čímž definitivně uťal třinecké pomyšlení na bodový zisk. Gólový účet večera završil sedm vteřin před koncem ránou do prázdné brány Trávníček, Litvínov tak zvítězil 6:3.