Ve Zlíně za tři body! O výhře rozhodl Kanko

31.01.2016 · Daniel Ježek
Oceláři se k dalšímu zápasu Tipsport extraligy přesunuli do Zlína, kde sehráli duel dvaačtyřicátého kola. Zimní stadion Luďka Čajky viděl vyrovnanou bitvu, o jednu branku lepší byli Slezané a vracejí se tak z tříbodovým nákladem. Branky Ocelářů vsítili Tomáš Kopecký a Petr Kanko.
42.kolo, neděle 31.1.2016
Zlín
1:2
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 51. Urbanec (Čachotský, Vlach) – 19. Kopecký, 44. Kanko (Svačina). Rozhodčí: Fraňo,Hejduk, Komárek, Skopal. Vyloučení: 2:4, navíc Rákos (TRI) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 807. Střely na branku: 34:27. Zblokované střely: 18:8. Hity: 16:15. Vhazování: 31:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Štumpf, Vlach, Veselý – Čachotský, Šťastný, Čech.
Hamerlík – Hrabal, Nosek, Galvas, M. Doudera, Stehlík, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Kopecký, Irgl – Kanko, Růžička, Svačina – Rufer, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský, Tybor – Jašek.

Oceláři do duelu ve Zlíně nastoupili s několika změnami v sestavě, které byly vynuceny početnou marodkou. K prvnímu duelu v barvách Třince nastoupil bek Richard Stehlík, do sestavy se vrátili obránci Josef Hrabal, Milan a Lukáš Douderové. V útoku pak naskočil Vladimír Svačina a host z prvoligového Havířova Petr Kanko. Branku Slezanů hájil Peter Hamerlík.

Hráčům s dráčkem na hrudi ale úvod klání nevyšel dle představ. Zlínští se pomocí dvou početních výhod dostali do vysokého tempa, především při Svačinově trestu se měla třinecká obrana co ohánět. Hamerlík dokázal s pomocí svých spoluhráčů zastavit všechny šance domácích, skóre tedy i nadále zůstávalo bezbrankové.

Zlínský brankář Kašík měl v úvodní dvacetiminutovce podstatně méně práce, než jeho protějšek, i tak to byl právě on, kdo inkasoval jako první. První třetinu necelé dvě minuty před koncem přerušily zdravotní trable jednoho z pořadatelů, perioda se proto dohrávala po úpravě ledu. A právě tato dohrávka skvěle vyšla Ocelářům.

Oldřich Kotvan, při snaze o rozehrání kotouče na své spoluhráče, našel pouze nehlídaného Tomáše Kopeckého. Slovenský útočník si nabruslil mezi kruhy a nechytatelnou střelou zápěstím poprvé propálil Kašíka.

Úvod prostřední dvacetiminutovky nabídl několik slibných šancí na obou stranách. Peter Hamerlík nadvakrát likvidoval ránu z Řezníčkovy hole, Kašík na druhé straně zneškodnil tutovku Petra Kanka. Třinečtí byli aktivnějším týmem druhé třetiny, své vedení ale navýšit nedokázali. V devětadvacáté minutě neuspěl Rákos, Marek Růžička tváří v tvář Kašíkovi nedotáhl svou kličku k dokonalosti.

Slezanům se nevedlo ani v početní výhodě po Kotvanově vyhození kotouče, na další branku se tak muselo čekat do poslední části. Oceláři nejprve ubránili oslabení po Kankově faulu, třicet vteřin po konci domácí přesilovky se podruhé radovali. Byl to právě Petr Kanko, který z mezikruží propálil zlínského brankáře - 0:2.

Berani se v dalším průběhu hry pokoušeli o korekci stavu, Hamerlíka ale nemohli dlouho překonat. Domácím se to povedlo až v jednapadesáté minutě, když třineckého gólmana propálil Tomáš Čachotský.

Zlín rázem ucítil šanci na bodový zisk, v posledních minutách hry byl aktivnějším týmem. Třineckou defenzívu v čele s Peterem Hamerlíkem ale překonat nedokázal. Pojistit třinecké vítězství naopak v úniku mohl Irgl, Kašík jeho nájezd ale zastavil. Domácí v závěrečné minutě sáhli ke hře bez brankáře, vyrovnat se jim nepovedlo. Oceláři tak do tabulky zapsali velmi cenné a důležité tři body.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): "Třinec hrál velmi dobře. Podle mě to rozhodly dvě naše chyby, které jsme vytvořili v obranném pásmu a hosté toho využili. Jinak byl zápas hodně vyrovnaný. O maličko aktivnější Třinec asi byl, hlavně co se šancí týče a asi zaslouženě vyhrál."

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "V první třetině byli trošku aktivnější domácí. Měli dvě přesilovky a my jsme rádi, že jsme je zvládli a ubránili. Z naší strany byla nejlepší asi druhá třetina, kdy jsme měli spoustu brejkových situací, škoda, že jsme žádnou další branku nepřidali. Ve třetí třetině se dalo očekávat, že domácí budou víc tlačit. Gól jsme dostali po buly a závěr byl bojovný. Dneska se štěstí přiklonilo k nám. Jsme rádi za tři body a děkuji týmu za bojovný a kompaktní výkon po celé utkání."