Úvodní zápas v jasné režii Ocelářů: Třinec - Litvínov 6:0!

05.03.2011 · Adam Sušovský
T ř i n e c - Vstup do čtvrtfinálové série se Třinci vydařil na výbornou! Oceláři nenechali nic náhodě, Litvínov zaskočili parádním nástupem a od úvodních minut sypali do satyně Chemiků před vyprodanou arénou jednu branku za druhou. Po vítězství 6:0 se tak ujímají vedení v sérii!
ČF1, sobota 5.3.2011
Litvínov
6:0
Třetiny: 3:0, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 6. Polák (Lojek), 12. Bonk (Seman, Růžička), 18. Peterek (Kohn), 26. Květoň (Polák), 27. Růžička (Varaďa), 45. Hudec (Kohn, Zagrapan). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Průběh utkání: 6:0. Stav série: 1:0.
Hamerlík - Seman, Hrabal, Zíb, Krajíček, Hudec, Lojek - Varaďa, Bonk, Růžička, Květoň, Polanský, Polák - Zagrapan, Peterek, Kohn - Orsava, McGregor, Hrňa - od 51. Koudelka.
Volke (41. Hübl J.) - Černošek, Kubát, Stříteský, Jareš, Šarný, Gula, Kubát, Černošek - Jenáček, Kracík, Jánský - Trávníček, Vopat, Černý - Lukeš, Hübl V., Kubinčák - Bojer, Heinisch, Majdan.

Litvínov vstoupil do série s výhodou zápasového rytmu, navíc vítězně naladěn po postupu s Plzní. To ale už od úvodních minut poznat nebylo. Oceláři po čtrnácti dnech bez odehraného utkání působili hodně hladově a od prvních minut přišpendlili Litvínov v jeho obranném pásmu.

I proto přišla gólová odměna velmi rychle. Martin Lojek v začínající šesté minutě nahodil od půlící čáry a kotouč odražený od zadního mantinelu poslal nekompromisním volejem k tyči Vojtěch Polák, čímž otevřel gólový účet série.

Litvínov poprvé hrozil až v polovině třetiny. Ocelářům se ale i s pomocí výborného Hamerlíka povedlo eliminovat první hostující nebezpečí v podobě přesilové hry, a sotva se Martin Lojek vrátil na led, nabídli hosté faulem v útočném pásmu přesilovku i Třinci.

Nabídnuté šance se Třinec chopil znamenitě. Pohotovou dorážkou navýšil vedení Radek Bonk, dvě minuty před koncem první periody navíc potvrdil podobným zásahem třineckou pohodu Jan Peterek.

Alespoň teoretické naděje na zvrat živil Litvínov do 26. minuty. Do druhé části totiž vstoupila Benzina hodně aktivně, ale nepříliš nápaditou rozehrávkou útoku příliš starosti Hamerlíkovi nenadělala.

Optický tlak nicméně vyústil v litvínovskou přesilovku, která výrazně ovlivnila průběh utkání. Třinečtí ukázali, že jsou na produktivní početní převahy severočeského celku výborně připraveni a ve vlastním oslabení proměnili zápas v exibici.

Nejprve z bezprostřední blízkosti dorazil puk pod víko David Květoň, mizérii hostů pak ještě v témže oslabení prohloubil Martin Růžička, který nádhernou individuální akcí vykoupal Volkeho.

Brankářská opora Litvínova sice třetinu dochytala, ale na poslední dvacetiminutovku přecejen přepustila místo mezi třemi tyčemi Jaroslavu Hüblovi, který si také okusil, jaké to je před bouřlivou Werk arénou lovit puk ze sítě.

Ve 45. minutě ho překonal Stanislav Hudec, a protože posléze Růžička neproměnil samostatný únik a Květoň z mezikruží nastřelil tyč, uzavřel tak i skóre úvodního zápasu série.

Třinec se ujímá vedení 1:0 a prodloužil hodně cennou sérii. Nejlepší Ocelář dnešního zápasu Peter Hamerlík totiž potřetí v řadě před domácím publikem neinkasoval. Druhé utkání může leccos změnit. Odveta je na programu zítra od 18:10.

Jiří Kučera (HC Benzina Litvínov):
Soupeř dnes hrál výborně, hlavně v první třetině, musím mu pogratulovat. Ve druhé třetině, kdy jsme dostali dva góly ve vlastní přesilovce, bylo po zápase.

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec):
Góly v první třetině nám velmi pomohly. Přestože jsme vyhráli 6:0, nemůžeme vycházet z toho, že vše bylo v pořádku – nebylo. Trápily nás zejména přesilovky Litvínova, udrželi jsme je s velkým vypětím a někdy i štěstím. Musíme se z toho poučit, je před námi další zápas. Jsme rádi za vítězství a jdeme dál.