Úporný boj Třinec prohrál minutu před koncem

25.11.2012 · Adam Sušovský
Až minutu před koncem zápasu přišli Oceláři o bodový zisk z domácího utkání se Slavii. O výhře pražského celku 2:1 rozhodl v 59. minutě Jaroslav Bednář. Jediným střelcem Třince byl Martin Růžička, který v polovině zápasu otevřel skóre z trestného střílení.
25.kolo, neděle 25.11.2012
Slavia Praha
1:2
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 30. M. Růžička z trestného střílení - 49. Krenželok (P. Jelínek, Kempný), 59. Bednář (Sklenář). Rozhodčí: Hradil, Husička - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití V oslabení: 1:0. Diváci: 2 573. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Zagrapan - Rákos, Polanský, Klimenta - Adamský, Podešva, Orsava.
Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 43. navíc Dresler - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Poletín, Skokan, Stránský - od 43. navíc Micka.

Zápas mezi třineckými Oceláři a pražskou Slavií se nesl ve velmi vyrovnaném duchu. Ke třem bodům nakonec dokráčeli hráči z hlavního města, kteří o svém vítězství rozhodli v poslední dvacetiminutovce.

Utkání se od úvodních minut prezentovalo velmi aktivním tempem. Šance střídala šanci, od začátku zápasu dominovali oba gólmani. Hostující Furch musel řešit akce Klimenty, Růžičky nebo Květoně, všichni domácí hráči si ale vylámali zuby na pozorném brankáři Sešívaných.

Na druhé straně se v úvodní periodě mohli prosadit Tomica, Sobotka nebo Sklenář. První dva jmenovaní nechali vyniknout domácího brankáře, Sklenář v přečíslení nedokázal trefit branku.

První třetina tedy branku nepřinesla, na tu si museli diváci ve zpola zaplněné Werk aréně počkat do poloviny zápasu. Předtím se ale mohl na střeleckou listinu zapsal Jakub Sklenář, který provedl nařízené trestné střílení. Hostující forward zvolil střelu mezi Hrubcovy betony, třinecký gólman si ale toto místo dokázal pohlídat.

Trestné střílení si na druhé straně vyzkoušel také Martin Růžička, ten byl, narozdíl od Sklenáře, úspěšný. Růžička zvolil kličku do bekhendu, ta mu zajistila čtyřiadvacátou branku v aktuálním ročníku.

Ještě před druhou sirénou mohli se skórem pohnou domácí Květoň či Peterek, a nebo hostující Hertl. Ani jeden ale nenašel recept na překonání pozorného brankáře soupeře, Janu Peterkovi gólovou radost zhatila tyč slávistické branky.

Do třetí třetiny tedy vstupovali domácí s jednobrankovým vedením, to jim k zisku bodů ale nestačilo. Slávisté nejprve v devětačtyřicáté minutě zásluhou Lukáše Krenželoka srovnali. Hostující forward dostal namazáno od Jelínka, střelou mezi Hrubcem a tyčkou propálil doposavad bezchybného gólmana Třince.

Pár minut na to mohli domácí jít opět do vedení, Klimenta ale na Furcha nevyzrál. Hosté trestali. Po nevyužité přesilovce se Pražané dokázali prosadit z rychlé protiakce. Sklenář nahodil puk na brankoviště, kde stál připravený Jaroslav Bednář. Hostující forward dokázal tečovat letící puk tak, že na něj Hrubec nedosáhl.

Oceláři se ještě v závěru pokusili o srovnání, hru bez brankáře ale ke gólové radosti nedotáhli. Tři body si z Třince odvezla Slavia za vítězství 2:1.

Pavel Janků (Oceláři Třinec): Byl to vyrovnaný zápas. Slavia měla hodně šancí, výborně nám zachytal Šimon Hrubec. Škoda, že jsme nepřidali gól na 2:0, šance jsme na to měli. Bohužel Slavia pak ve třetí třetině zápas otočila. Mrzí nás zejména druhý gól, který padl po chybě ve středním pásmu. Taková by se nám neměla stávat.

Vladimír Růžička (Slavia Praha): Věděl jsem, že nás čeká těžký zápas. V Třinci není jednoduché hrát. Zápas byl poměrně vyrovnaný, Třinec ve druhé třetině na rozdíl od nás proměnil nájezd a dostal se do vedení. A ve třetí třetině se nám povedlo dát dva góly, otočit zápas a vyhrát. Dneska to bylo se štěstím.