Třinečtí vstoupili do Rona Cupu vítězně

13.08.2009 · Michal Samiec
Právě ve chvílích, kdy v třinecké Werk Aréně vrcholil třetí duel Ocelářů v Tipsport Cupu, začínal druhé polovině týmu v Trenčíně první zápas na tradičním Rona Cupu. Na Slovensku se dnes představili zejména hráči, kteří nemají své místo v základní sestavě jisté. A vedli si výborně - domácí mužstvo porazili 2:1.
turnaj, čtvrtek 13.8.2009
Trenčín
1:2
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 27. Filo (Gábriš) - 4. Steber (Lušňák), 32. Kanko (Kútny). Rozhodčí: D. Konc - Moravec, Stano. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Murín - Kudělka, Hančák, Kvetan, Mikuš, Fatyka, Liška, Gábriš, Trefný - Hartmann, Troliga, Ružička, Paroulek, Valčák, Filo, Sedlák, Radulay, Kopecký, Lobotka, Tybor, Dubec
Hamerlík - Andersons, Kaďorek, Dóczy, Kania, Sekeráš, Bobček - Kútny, Marosz, Steber - Orsava, Lušňák, Kanko - Mičulka, Fiala, Ostřížek

Jak jste si již mohli přečíst ve zpravodajství na našich stránkách, Oceláři v domácím pohárovém zápase se Znojmem představili silnější půlku týmu. "Béčko", pokud se tak dá kombinovaná sestava z mladíků a hráčů, kteří nemají své místo v extraligové soupisce Třineckých úplně jisté, nazvat, se pak od 19:00 střetlo v úvodním zápase Rona Cupu v Trenčíně s domácí Duklou.

Patnáct hráčů v poli v zádech se spolehlivým gólmanem Hamerlíkem však ukázalo, že označení B-tým je pro ně příliš hanlivé. Oceláři začali první třetinu výborně. Už ve čtvrté minutě z nenápadné střely z levého kruhu skóroval Jan Steber – 1:0. Domácí měli problém zakombinovat, hosté naopak snadno pronikali do útočného pásma. Až v polovině první třetiny se domácí Trenčín začal dostávat do tempa, utlumil jej však faul Kvetana, který si následně odseděl na trestné lavici 4 minuty. Třinečtí však nic kloudného nevymysleli. Domácí si vypracovali dobrou příležitost ve 13. minutě v přesilovce, Hamerlík však Kudělkův příklep jistě kryl. Trenčínu se pak naskytla výborná příležitost srovnat skóre, když na konci první třetiny byli po sobě vyloučeni Bobček a Kanko, domácí hokejisté však 32 sekund dlouho přesilovku 5 na 3 nevyužili. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:1 z pohledu Trenčína.

Domácí se museli od 25. minuty bránit první přesilovce hostů ve 2. třetině, ale neinkasovali, naopak ihned po návratu vyloučeného právě tento hráč skóroval a srovnal na 1:1. Přihrávku Gábriše zužitkoval Martin Filo. Za minutu a půl ale hosté, jmenovitě Lušňák, Marosz a Steber měli možnost skórovat, Murín ale nemusel lovit puk ze své sítě podruhé. Nutno říci „ještě“ nemusel, neboť zhruba o 180 sekund později Oceláři využívají přesilovou hru. Kutného přesilovkový pokus vyrazil Murín jen před sebe, dvojice Třineckých měla dost času a prostoru na dorážku a nakonec Petr Kanko byl úspěšný a zaznamenal druhý gól Slezanů v zápase – 1:2. Do konce třetiny se již stav nezměnil, byť měla Dukla šanci při třech přesilovkách, když byli postupně vykázáni za katr Mičulka, Bobček a Marosz. Výraznou příležitost si vypracoval jen v samotném závěru třetiny Dubec.

V poslední třetině již žádný brankový zápis nepřibyl. Domácí měli možnost jedné přesilovky po hákování extrenčínského Kútného, Dukla však výhody jednoho muže v poli nevyužila. Trenčínu nepomohl ani time-out v samotném závěru, Hamerlík uhájil svatyni před všemi pokusy „vojákov“ a Oceláři si tedy připsali do tabulky turnaje první vítězství, když v okleštěné sestavě porazili pořadatelský tým 2:1. Po skončení zápasu se ještě konaly, jak je v Trenčíně během letního turnaje zvykem, samostatné nájezdy. Hostující pětici – Marosz, Mičulka, Orsava, Fiala a Ostřížek – domácí brankář Murín vychytal. Hamerlík propustil nájezd Troligy, ostatním čtyřem borcům – Paroulkovi, Valčákovi, Radulayovi a Dubcovi – skórovat nepovolil. Dukla Trenčín tedy zvítězila alespoň v samostatných nájezdech.

Program Rona Cupu pokračuje již zítra dalšími třemi duely. Oceláři budou zítřejší zápasový plán otevírat, když se od 13:00 postaví obhájci slovenského titulu, mistrům z Košic.