Třinec nevystoupil ze svého stínu. Plzeň byla lepší – 0:4!

13.12.2013 · Michal Samiec
Vybojované vítězství se Zlínem se nestalo předzvěstí lepších výsledků Ocelářů. Třinečtí v pátek třináctého podlehli na západní frontě bolestným rozdílem. Na každé brance domácích se podílel enfant terrible, forvard Duda.
30., pátek 13.12.2013
Plzeň
4:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 3:0  Branky a nahrávky: 31. J. Sýkora (Duda), 48. Duda (Pletka), 57. Pletka (Vlasák, Duda), 58. Pletka (Slovák, Duda). Rozhodčí: Homola, Turčan – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4308. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 4:0.
Machovský – Seman, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Boháč, Slovák, Mozík – Kratěna, Kašpařík, Holec – Duda, Vlasák, J. Sýkora – Indrák, Lev, Pletka – Dvořák, T. Sýkora, Schleiss.
Hrubec – Krejčí, Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Kania – Martin Růžička, Bonk, Varaďa – Orsava, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Marek Růžička, Zagrapan, Rufer.

Přes útočné ladění obou soupeřů museli diváci čekat na první větší šanci až do 5. minuty. Ke zklamání většiny z nich to byla příležitost hostí. Z levé strany tvrdě vypálil explzeňský Adamský, Machovský puk vyrazil ramenem a ten zůstal ležet volný v brankovišti. Naštěstí pro domácí k němu měl blíže než soupeř plzeňský bek a stačil jej odpálit do bezpečí. Další velká šance patřila také hostům. Na útočné modré propadl Hanzlík a Rákos se pokusil vyřešit přečíslení individuálně. Machovský však jeho úmysly prohlédnul a bekhendovou kličku ho nenechal dotáhnout. I nadále měli nebezpečnější šance Třinečtí. Adamský hledal zpoza brány Polanského, kterému se ale nepodařilo trefit odkrytý růžek. Neobešlo se to však bez faulu Hanzlíka. Paradoxně teprve v oslabení si domácí vytvořili stoprocentní gólovou šanci. Kratěna v brejku přesně načasoval přihrávku na Lva, ten si ale se střelou přes ruku neporadil a místo odkryté branky trefil pouze boční síť. Úplně stejně již při plném počtu hráčů dopadla Vlasákova nabídka Jánu Sýkorovi. Domácí poté několikrát v dobré šanci zkazili přihrávku a připravili se tak o pásmo nebo odevzdali puk soupeři. Pěknou šanci připravil svým nahozením Boháč Tomáši Sýkorovi, který ale nedokázal na brankovišti protlačit dorážkou puk mezi Hrubcovými betony. Před plzeňskou brankou zase zahrozil Polanský, který se pokoušel dorážet střelu, kterou Machovský neudržel. Domácí ale situaci zvládli a puk dopravili do bezpečí. Úvodní branku mohl v posledních vteřinách vstřelit Ján Sýkora, ale nedokázal trefit ze vzduchu Dudův centr. Tak i přes rychlý a útočný hokej se šlo poprvé do kabin za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny patřil hostům. Pak ale v nouzi fauloval Bonk a domácí se dostali k první přesilovce v zápasu. Pletka tečoval nahození od modré, Hrubec přesto puk chytil. Následný Pletkův pokus o dorážku byl kvalifikován jako faul a tak se hrálo ve čtyřech. V této situaci si výbornou šanci vytvořil Ján Sýkora. Jeho střelu Hrubec propustil za svá záda, ale puk poté zamířil mimo tři tyče. Hosté si při plzeňském tlaku pomohli několika spornými zákroky, ale rozhodčí byli velmi benevolentní. Do šance se pak dvakrát za sebou dostal Varaďa. Machovský se však proti jeho střelám vytáhnul nejprve vyrážečkou a poté betonem. Další obrovskou šanci hostů nezužitkoval Rákos. Ten z ideální pozice mezi kruhy trefil pouze Machovského připravenou lapačku. Hosté si poté vytvořili velký tlak, ale hlavně díky výbornému Machovskému z něj nic nevytěžili. A tak skóre zápasu otevřeli domácí. Dudova sražená zadovka se dostala k Jánu Sýkorovi. Ten na nic nečekal a napálil puk do bližšího růžku. 30:11 – 1:0. Hosté mohli vyrovnat při vyloučení Lva, ale jejich přesilovka byla vyloženě tristní, nedostali se do jediné šance. Naopak domácí se v již pěti hrnuli dopředu. Sýkora v přečíslení našel Vlasáka, toho ale faulem zastavil Martin Růžička. Přesilovka domácích nebyla špatná, přesto v jejím závěru ujel do brejku Adamský. Vystřelil tvrdě, ale hodně nepřesně. V další šanci se pak před Machovským zjevil Rákos. Plzeňský gólman jej zastavil betonem. Indiáni kontrovali trochu krkolomnou kombinací mezi Dvořákem a Lvem, který v závěru nedokázal zvednout bekhendem puk přes Hrabovského beton. Po střetu s protihráčem skončil dvě minuty před koncem třetiny zápas pro do té doby nejlepšího plzeňského hráče Jána Sýkoru. Podle grimas slovenského reprezentanta má nejspíš zraněné koleno a do kabin ho musel odvést doktor. Rozhodčí střet jako faul neposoudili. Tento zákrok zvednul emoce mezi diváky i na ledě. Tomu ještě přidal nesmyslný verdikt sudích, kdy po Rothově faulu vyloučili nejen třineckého hráče, ale za simulování i domácího Holce. Hrálo se tedy ve čtyřech. V poslední minutě třetiny střílel z levé strany dobře Jeřábek. Hrubec ale puk vytěsnil ramenem do ochranné sítě. Domácí si tak do kabin odnesli jednogólový náskok.

Na úvod třetiny měl velkou šanci Holec. Dokázal se natlačit před soupeře, ale zakončit musel bekhendem. Tím na Hrubce nevyzrál. Další šanci pak měl Kašpařík, který ale po přihrávce z levé strany těsně minul branku. Domácím se naskytla dobrá šance, když Varaďa sekl kličkujícího Vlasáka. Pletka zachytil chybné vyhození Třince. Duda si na pravém kruhu zaklepal o přihrávku a pak Pletkovu nabídku napálil nechytatelně z první nad rameno přesouvajícího se Hrubce. 47:54 – 2:0 Podobnou šanci měl o pár minut později i Kratěna, tomu ale při střele praskla hůl. Domácí diváky pak opět rozčílili sudí, kteří neodpískali Rákosův faul, pouze Mozíkovo odplácení. Přesilovka se Třinci opět nepovedla, ale hned vzápětí dostali po vyloučení Hanzlíka další šanci. Květoň v rohu zboural Jeřábka, který se velmi těžce sbíral. Ani tentokrát se podle rozhodčích o faul nejednalo. Hosté rozehráli velmi nebezpečnou kombinaci, které ale chybělo přesné zakončení. Domácí pak několika dobrými zákroky podpořil i gólman Machovský a Plzeň tak přesilovkovému tlaku Třince odolala. Indiáni pak mohli své vedení zvýšit v přečíslení, ale Holec před odkrytou brankou nedosáhl na Vlasákovu přihrávku. Při dalším přečíslení Plzně posunul Varaďa branku a také domácí si zahráli po dlouhé době přesilovku. A to mnohem účinněji než Třinec. Pletka dostal od Vlasáka přihrávku do svého oblíbeného prostoru před brankovištěm. Jeho střela propadla Hrubcovi mezi betony a plzeňský útočník dorážkou vlastního pokusu zvýšil vedení Západočechů. 56:40 – 3:0. Po Galvasově záchranném faulu na unikajícího Jeřábka sehráli domácí další úspěšnou přesilovku. Od modré napálil puk Slovák a tečující Pletka si připsal další gól. 57:55 – 4:0. Tím byly jakékoliv naděje Třince definitivně pohřbeny. Domácí hlavně díky využitým přesilovkám dokráčeli k poměrně jednoznačnému vítězství.