Střelecká mizérie pokračuje dál

27.11.2009 · Adam Sušovský
Střelecká impotence Ocelářů pokračovala dále i v domácím zápase s jihočeským Mountfieldem. Oceláři se nedokázali během celého utkání prosadit ani jednou a podlehli Budějovicím 0:2. Na domácím ledě už Oceláři nevstřelili branku rovných 123 minut.
28.kolo, pátek 27.11.2009
České Budějovice
0:2
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 50. Šimánek (Sailer), 60. Sailer (Vak). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bejček, Lhotský.. Vyloučení: 5:8, navíc Malec (Třinec) 10min.. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3371. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 0:2.  3371
Hamerlík - Andersons, Cartelli, Zíb, Hrabal, Malec, Lojek, Výtisk - Květoň, Polák, Bonk - Růžička, Polanský, Kohn - Pospíšil, Peterek, Martynek - Hampl, Kanko, Tomas.
Turek - Ptáček, Tůma, Gřegořek, Snopek, Melichar, Kotaška, Hudec - Veselý, Vak, Mertl - Květoň, Mikeska, Gulaš - Sailer, Melichárek, Šimánek - Kotrl, Micka, Hřebejk.

První třetina přinesla očekávaný průběh. Hosté přijeli do Třince s jasnou taktikou - bránit střední pásmo a Oceláři, oslabení o Semana a Baleje, to měli s dobýváním Turkovy brány hodně těžké. V úvodu proto hrozil převážně Mountfield. Už po 33 sekundách hry zahřál Hamerlíkovu lapačku do provozní teploty tvrdou ránou Snopek.

Další krušný moment zažila obrana Třineckých v minutě osmé. Ještě loni Ocelář, Tibor Melichárek, vypálil z pravé strany a Hamerlík jeho pumelici neudržel. Na pomoc tak musel přispěchat Tomáš Malec, který pomalu klouzající puk odpálil do bezpečí jen centimetry od brankové čáry.

Domácí přišli na řadu až v druhé polovině první třetiny. Nejprve našel Pospíšil rozjetého Martynka, který z pravé strany skulinku mezi chrániči Turka nepropálil. V šestnácté minutě odešel na trestnou lavici pykat Tomáš Mertl a třinečtí hokejisté sevřeli hosty v útočném pásmu. Všechny tvrdé rány z hole Hrabala a Lojka ovšem Turek s velkým klidem pochytal.

Ve druhé třetině stihly oba týmy odehrát necelou půl minutu, když Werk aréna vyhasla do černé tmy. Požár hlavního rozvaděče proudu přerušil hru na necelou půlhodinu.

Dlouhá přestávka ze začátku mnohem více prospěla domácím. Nejprve se z rohu hřiště prokličkoval do šance Polák,ale stejně jako proti ráně Tomase o dvě minuty později, byl Turek stoprocentní.

Jihočeši nabrali vyšší obrátky až v polovině zápasu a obrana Třince se zapotila především při útočných choutkách Mikeskovy formace. U další akce už totiž obrana Ocelářů chyběla. Po chybě obranné dvojice Andersons - Cartelli uháněl v třiašedesáté minutě z půli hřiště sám na Hamerlíka Petr Sailer. I v tomhle souboji ovšem zvítězil muž v masce, když zaklapl betony včas.

Hokejová nuda pokračovala až do poloviny třetí třetiny. Pak diváky probudilo vyloučení Bonka. V následném oslabení nejprve ujel Polák, ale Turkovu bránu od modré čáry jen těsně přestřelil. Posléze se už se skórem hýbalo, jenže na druhé straně. Sailer předložil zadovkou puk před bránu, kde číhal Jiří Šimánek, který zblízka zacílil přesně - 0:1.

Oceláři mohli vyrovnat už o dvě minuty později v přesilové hře. Budějovice v té době odolávaly obrovskému tlaku, střely létaly napříč brankovištěm, ale úspěšná nebyla ani megatutovka Hrabala, který si vyjel zpoza brány a ztroskotal na lapačce Turka.

O minutu později se neujala ani další obrovská šance, kterou si samostatnou akcí vypracoval dravý Květoň. Oceláři se přesto dál nutili do zakončení a hýřili aktivitou i touhou vyrovnat. Opět skvělý Turek ovšem dál odolával jak tvrdým ranám Cartelliho od modré, tak rychlému zakončení Růžičky z bezprostřední blízkosti branky.

V poslední minutě ještě zkoušeli Oceláři riskatní power-play, hned po vhazování ale vyrazil dopředu Petr Sailer a z blízky do prázdné brány přidal Budějovicím výsledkovou jistotu - 0:2.

Budějovice tak ustály závěrečný silný tlak domácích a odvážejí z Třince po fotbalovém výsledku všechny tři body. Na závěr si připomeňme ještě dva zajímavé milníky. Turek si v zápase prodloužil svou sérii bez inkasované branky na úctyhodných 184 minut, domácí se zase mohou pochlubit nelichotivými 123 minutami bez vstřelené branky na vlastním ledě.

František Výborný (HC Mountfield České Budějovice):
Jsme spokojeni s výsledkem, protože Třinec je výborné mužstvo. Měl jsem strach, že po dvou vítězných vzájemných zápasech bude Třinec namotivován, když jsem sledoval jejich rozbruslení, věděl jsem, že to bude hodně těžké. Mužstvo hrálo dobře do obrany, stav 0:0 udržet dvě třetiny v Třinci není jednoduché, gól v závěru nás nastartoval a navíc výborný Turek chytil dvě tutovky.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
S Budějovicemi se nám dlouhodobě nedaří. My jsme chtěli předejít tomu, co bylo proti Pardubicím, že inkasujeme hned z kraje zápasu. Na obou stranách se hrála důsledná obrana, byla to velice taktická bitva. Po dlouhé době naše mužstvo z tohoto hlediska předvedlo výborný výkon, ale postupně se z toho stal zápas o jednom gólu, který jsme po chybě nakonec dostali my. Budějovice ve třetí třetině tolik těch šancí neměly a my jsme naopak přes veškěré úsilí branku nedali. Přesilovky jsme dnes bohužel také nezvládli. Musím týmu Budějovic uklonit poklonu, protože mají podstatný nárůst výkonnosti, mají kvalitní kádr a teď hrají velice pozorně.