Šestibodový víkend - Oceláři přetlačili Kometu 3:0!

24.11.2013 · Martin Stebel
Třineckým hokejistům se podařilo navázat na páteční triumf proti Slavii a zásluhou poctivé defenzivy zdolali také brněnskou Kometu poměrem 3:0. Dvě branky vítězů zaznamenal Martin Růžička, jednou se prosadil Daniel Rákos. Čtvrté čisté konto sezony zdobí Šimona Hrubce!
24., neděle 24.11.2013
3:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 8. Rákos (Krejčí, Kania), 27. Martin Růžička (Hrabal, Roth), 36. Martin Růžička (Hrabal) Rozhodčí: Husička, Polák – Flegl, Štofa Diváci: 3829 Vyloučení: 6:8 Využití: 1:0 Střely na branku: 25:27 Hráči utkání: Martin Růžička - Leoš Čermák
Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Varaďa, Bonk (C), Martin Růžička – Adamský, Polanský, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Rufer, Marek Růžička, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.
Trvaj (Čiliak) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák (C), Jenyš – Hruška, Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Holec, Zohorna. Trenér: Vladimír Kýhos.

Oceláři si z posledního vítězného duelu proti Slavii přenesli aktivitu i do dnešního klání s Kometou Brno. Slezané byli od úvodního buly aktivnějším týmem, po zásluze si v konečném součtu dokráčeli k výhře 3:0.

Skóre utkání čtyřiadvacátého kola otevřel v sedmé minutě Daniel Rákos, který obdržel přesný pas od Krejčího a tvrdou střelou překonal gólmana Trvaje. Kometa se po inkasované brance trochu probudila, Hrubcovu pozornost vyzkoušel Svoboda. Hostující forward ale brankáře domácích nepřekonal.

Brňany v dalším rozletu zpomalily dvě oslabení v rychlém sledu za sebou. V přesilovkách dvakrát pálil Roth, oba pokusy zastavil pozorný Trvaj. Hostům se povedlo přežít početní nevýhody bez ztráty kytičky a v závěru první třetiny Kometa zatlačila Oceláře do defenzívy. Po dlouhém obléhání Hrubcovy svatyně se ke střeleckému pokusu dostali Hruška a Němec, ani jeden ale Hrubce nepřekonal.

Také úvod prostřední periody se nesl ve znamení aktivity domácích hráčů. Oceláři si dobrým pohybem vypracovali již čtvrtou přesilovku, kterou dokázali využít. Martin Růžička si sjel do ideální střelecké pozice a procedil kotouč skrz Trvajovu výstroj – 2:0.

Za dalších čtyřicet vteřin už Slezané mohli vést o tři branky, v situaci dvou proti jednomu ale Květoň trefil jen Trvaje. I hosté mohli zahrozit v početní výhodě, při vyloučení Matuše nebezpečně střílel Nosek. Jeho pokus Hrubec vyrazil jen k volnému Čermákovi, hostující kapitán ale nedokázal zasunout kotouč za ležícího Hrubce.

A tak udeřili znovu domácí. Dnes aktivní Martin Růžička sice nejprve minul hostující klec, třinecký forward ale následně dokázal vybojovat kotouč pro Hrabala, který šikovným pasem zpoza branky namazal zpět Růžičkovi. Domácí kanonýr se tentokráte nemýlil – 3:0.

V závěrečné dvacetiminutovce si už domácí hráči hlídali náskok, Kometa se ale i tak snažila o korekci stavu. Blízko k brance byl Jenyš, později také Zohorna. Ani jeden z hostujících hráčů však nenašel recept na bezchybného Hrubce. I domácí si vytvořili několik slibných šancí, pokusy Růžičky, Linharta ani Rotha se ale neujaly.

V poslední minutě ještě mohla Kometa zmařit čisté konto domácímu brankáři, ve velkém závaru před třineckou svatyní našel kotouč Jenyš, za Hrubcova záda jej ale nepropasíroval. Oceláři – Kometa 3:0.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Dneska jsme předvedli jeden z nejkomplexnějších výkonů v sezoně. Máme radost, že se hráči naučili respektovat sílu soupeře. A že si uvědomili, že musí hrát hokej jednoduše, zodpovědně a trpělivě. Pro psychiku bylo důležité, že jsme teď po šňůře tří proher dvakrát zabrali. Je to známka kvality mužstva, že se dokázalo zvednout a oklepat.

Martin Pešout (Kometa Brno): Nesehráli jsme zase tak špatný zápas. Doplatili jsme ale na naši střeleckou nemohoucnost. Měli jsme ke třiceti střelám na branku, ale nedokázali dát gól. I když jsme nebodovali, tak mě potěšilo, že to hráči ani za stavu 0:3 v půlce zápasu nezabalili a bojovali až do konce.