Ružička vystřelil první bod

15.04.2015 · Michal Samiec
Oceláři v prvním utkání pod Krušnými horami vyhráli díky jediné brance, která padla už v šesté minutě. Jediný gól dal z předbrankového prostoru Štefan Ružička. Třinečtí díky tomu snížili stav série na 1:2 a jsou zpět ve hře o Masarykův pohár.
F3, středa 15.4.2015
Litvínov
0:1
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 6. Ružička (Dravecký, Linhart). Rozhodčí: Šír, Hradil - Blümel, Bláha. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6011. Střely na branku: 27:34. Zblokované střely: 3:18. Hity: 24:14. Vhazování: 30:35. Průběh utkání: 0:1. Stav série: 2:1.
Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Petružálek, Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava ml.
Hamerlík - Klesla, Roth, Linhart, Galvas, M. Doudera, Trončinský, D. Nosek - Ružička, Klepiš, Dravecký - Adamský, Polanský, Irgl - Orsava, Plíhal, Hrňa - Matuš, Marek Růžička, Cienciala

Třinec nastoupil do zápasu s velkou vervou, domácí jen těžko stíhali. Už ve druhé minutě měl velkou šanci Marek Růžička, ale před úplně odkrytou bránou mu sjel puk z čepele.

Ostrý start Ocelářů rychle přinesl ovoce, vedení se Slezané ujali v šesté minutě. Postaral se o něj Štefan Ružička, který si dobře sjel na levý kruh, odkud poslal puk pod nohy Francouze. Třinec však předváděl i velmi dobrou defenzívu, v prvním dějství soupeře prakticky nepustil k žádné vážnější šanci. Naopak mohl v jeho závěru přidat druhou branku Hrňa, jenže z dorážky trefil pouze břevno Francouzovy brány.

Tyč třinecké brány nastřelil i Pavlík, když pohotově zakončil krásnou příhru Ručinského, skóre tak na začátku druhé třetiny stále hovořilo ve prospěch Ocelářů.

Domácí se i nadále snažili s výsledkem něco udělat, ale obranný val Třince dnes fungoval bezchybně. Skvělým výkonem ve třinecké svatyni se dnes blýsknul také Peter Hamerlík a přispíval tak ke skvělému výkonu celé defenzívy.

Ve třetí třetině hráli Oceláři přesně to, co potřebovali – zodpovědnou hrou nenabídli soupeři žádnou přesilovou hru, čímž mu sebrali jeho největší zbraň.

Zápas tak pomalu spěl ke svému konci, domácí kouč se logicky pokusil o hru bez brankáře. Při ní si Verva vypracovala prakticky největší šanci zápasu, Gerhátovu megašanci však zlikvidoval Hamerlík megazákrokem a velkým dílem přispěl ke snížení série.

Miloslav Hořava (HC Verva Litvínov):
Nezačali jsme to utkání dobře. Začali jsme zakřiknutě, možná pod tíhou takové té nervozity a důležitosti utkání. Třinec byl první třetinu určitě lepší, byl aktivnější, hodně bruslil a vytvořil si hodně šancí. My jsme první třetinu neměli skoro nic. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, byl to play off hokej se skvělými gólmany na obou stranách. Ale i tak si myslím, že Třinec měl těch šancí o něco víc a zaslouženě vyhrál.

Václav Varaďa (HCO Třinec):
Dnes to byl klasický zápas play off. Sice padl jen jeden gól, ale šance byly na obou stranách. Bylo to hodně nervózní utkání na špatném ledě při té hustotě vzduchu, ta teplota tady byla velká. Myslím, že se to na té kvalitě utkání i podepsalo. Ale my jsme rádi, že jsme se dostali zpátky do hry, velice si ceníme prvního bodu v sérii. Vyzdvihl bych střelce jediné branky Štefana Růžičku, který reagoval na to smolné druhé utkání, a samozřejmě Petera Hamerlíka, který odchytal skvělý zápas a byl tím základním kamenem našeho dnešního vítězství.