Radek Bonk rozhodl šest vteřin před koncem o zisku tří bodů!

23.10.2011 · Daniel Ježek
Šest vteřin zbývalo do konce utkání, za šest vteřin by se hrálo prodloužení. Jenže Oceláři se se ziskem bodu nechtěli smířit a závěrečným tlakem strhli utkání na svou stranu. Vítěznou branku Třince vsítil Radek Bonk!
15.kolo, neděle 23.10.2011
1:2
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 2. Petrovický (Pospíšil) - 22. Kohn (Adamský, Hudec), 60. Bonk (Květoň). Rozhodčí: Smitka, Mikula - Hlavatý, Tošenjovan. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec, Kováčik - Pospíšil, Petrovický, Hubáček - Podkonický, Holec, Zohorna - Svoboda Jar, Čermák, Dlouhý - Svoboda Jak, Koreis, Erat.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Davison, Richter, Cartelli - Květoň, Bonk, Marosz - Adamský, Peterek, Kohn- Hrňa, Polanský, Havel - Rufer, Ostřížek, Orsava - Mičulka

Kometa si lepší nástup do utkání ani nemohla přát, už ve druhé minutě se totiž radoval z vedoucí branky Róbert Petrovický. Ten nejprve předložil nahrávku do šance Pospíšilovi. Ten svůj pokus opřel o mantinel a tam byl právě pohotový slovenský veterán, obkroužil bránu a puk dostal do sítě - 1:0. První třetina byla jinak vyrovnaná, o čemž svědčí i shodný počet střel 10:10. Kometa sice měla daleko více přesilovek, Třinec měl oproti tomu jen jednu a ještě zkrácenou, početní výhody však Brnu tradičně nejdou a tak se Oceláři nemuseli příliš bát.

Z hostujících hráčů byl hodně vidět její nejproduktivnější hráč David Květoň. Ten byl také u největší šance Ocelářů. Po Pospíšilově chybě viděl v mezikruží Bonka, který ve své možnosti trefil jen Hoviho levý beton. Hosté se tak museli smířit po první třetině s nepříznivým stavem. Na vyrovnání ale nečekali nikterak dlouho.

Druhá část začala nebezpečnou střelou Jaroslava Svobody v pokračující přesilovce Komety z první třetiny. Krátce poté, co byli Oceláři opět v plném počtu, ale dosáhli vyrovnání. Po rychlém protiútoku směřoval Adamský přihrávku mezi kruhy na Ladislava Kohna, který parádně vymetl pravou šibenici - 1:1.

Kometa měla hned vzápětí šanci vzít si opět vedení, ovšem nabízenou početní výhodou znovu pohrdla. Poté měl pořádnou možnost poprvé v utkání zahrát si přesilovku Třinec, a to dokonce pět na tři. Ale ani Oceláři si se svojí přesilovkou nedokázali poradit. Ve standardním počtu hráčů na ledě se přitom dostal ke střele Kohn a jen těsně minul tyč.

Hosté byli možná ve druhém dějství trochu aktivnější, nebylo to však nic vážného a zápas se takřka pořád odehrával v remízovém duchu, byl to hlavně velký boj, který se protáhl i do závěrečné třetiny.

Jak už jsem naznačil, ani třetí třetina nepřinesla žádnou velkou hokejovou podívanou. Vyložené možností jsme mohli vidět hlavně na straně Komety. Ve 45. minutě jen těsně minul pravou tyč Erat, který zakončoval trochu v tísni. Dalšími šancemi na vedení byly dva samostatné nájezdy. Na Hamerlíkovi si však vylámal postupně zuby Pospíšil i ve druhém případě Podkonický. Podkonického šance přitom přišla v čase 58:16, mohl to být tedy rozhodující moment utkání. Ten však ještě přišel.

Všichni už se připravovali na prodloužení, toho se však vyprodaná KAJOT Arena nedočkala. Rozhodčí nejprve zřejmě nepostřehli dotek puku do ochranné sítě. Po několika okamžicích se pak strhl před Hovim závar, ze kterého vítězný gól do takřka odkryté brány šest vteřin před sirénou vytěžil jako správný kapitán Radek Bonk - 1:2. Brno by si bod zasloužilo. Vyložených šancí, i když jich bylo málo, mělo více. Dokázalo však vstřelit pouze jedinou branku a nevyužilo ani jednu ze sedmi přesilovek a hokej se hraje na góly. Jihomoravané tak přišli o další body a navíc se v duelu zranil obránce Radim Bičánek. Třinec může být naopak spokojený a naplno bodoval po dvou utkáních a dokázal, že se mu venku daří.

Zdeněk Venera (Kometa Brno): Začali jsme dobře, vedli jsme. První třetinu jsme hráli slušně, ve druhé jsme se dostali hosté do tlaku zejména díky našim faulům. Bránící hráči hráli hodně obětavě, padali do střel. Oslabení, včetně 5 na 3, se nám povedla ubránit. Ve třetí části už jsme hráli zase dobře, měli jsme nějaké šance. Roman Erat měl před sebou téměř prázdnou bránu, měli jsme dva úniky… Bohužel. Trošku asi smůla, nebo nějaká mela před branou, ani nevím, jak to tam padlo. Každopádně je to krutý závěr zápasu. Já osobně jsem rád, že se hraje až v pátek, protože z tohoto závěru se prvně musíme trošku vzpamatovat.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Od začátku to byla úporná bitva. Hrálo se s velkým nasazením. Ze zápasu jsme měli obavy, protože jsme poslední domácí utkání neodehráli v nejlepší formě. Zvlášť po nevyužité přesilové hře pět na tři jsem se bál, že se od nás štěstí odvrátí. Musím zcela sebekriticky přiznat, že podstatnou část zápasu bylo Brno lepší. My jsme prostě na konci měli štěstí, to o osudu zápasu rozhodlo.