Proti Olomouci bez vstřelené branky

04.08.2015 · Daniel Ježek
Druhým soupeřem Ocelářů v přípravě byla extraligová Olomouc. WERK ARENA viděla na branky chudší duel, než v prvním případě s Minskem, k vidění byly jen dvě přesně trefy. Obě zapadly do branky Šimona Hrubce, Mora proto z Třince odjíždí s výhrou 2:0.
přát., úterý 4.8.2015
Olomouc
0:2
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 32. Pekr (Eberle), 59. Jergl (Ondrušek). Rozhodčí: Pavel Mikula, René Trombik – Martin Konvička, Jiří Ganger. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 489. Průběh utkání: 0:2.
Hrubec - Klesla (C), Nosek, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera, Galvas – Rufer, Plíhal, Irgl – Rákos, Růžička, Matuš – Orsava, Kreps, Cienciala – Chmielewski, Christov.
Vošvrda – Vyrůbalík (C), Houdek, Valenta, Ondrušek (A), Jaroměřský, Škůrek – Jergl, Mikúš, Kafka – Buc (A), Knotek, Laš – Eberle, Řípa, Pekr – Soudek, Holec, Török – Ostřanský.

Utkání se hrálo v dobrém tempu, na obou stranách bylo k vidění několik šancí. Úvodní minuty první periody vyšly lépe hostům z Olomouce. Ti mohli otevřít skóre v páté minutě, Buc však v přečíslení dvou proti jednomu nedokázal za Hrubce usměrnit nabídku Laše. Oceláři se ke slovu přihlásili v polovině periody. Chmielewského ránu Vošvrda vyrazil k Christovovi, jeho dorážka do prázdné branky ale nebyla uznána pro posunutí olomoucké klece.

Slezané poté, díky početní výhodě, převzali otěže zápasu. V největší šanci se v patnácté minutě ocitlo duo Irgl – Růžička. První jmenovaný v přečíslení hledal Růžičku, k němu se však kotouč přes bránícího Valentu nedostal. Mora si svou první přesilovku zahrála v závěru úvodní dvacetiminutovky, pozornou třineckou obranu ale překonat nedokázala.

WERK ARENA tak na úvodní branku musela čekat do prostřední části. V jejím začátku byli o něco aktivnější domácí hokejisté, střely Klesly, Plíhala ani Hrabala ale úspěšné nebyly. Ke slovu se tak přihlásili Hanáci. Kohouti hráli v polovině duelu přesilovku, dvě vteřiny po jejím konci se mohlo mužstvo Zdeňka Venery radovat. Eberle sebral ve středním pásmu puk, přenechal jej Matěji Pekrovi, který měl dostatek času, aby zamířil pod horní tyč třinecké klece - 0:1.

Oceláři se s nepříznivým stavem nehodlali smířit a chtěli do druhé sirény vyrovnat. Vošvrdu v olomoucké kleci však nedokázali překonat v přesilové hře, nevedlo se ani Kleslovi v sedmatřicáté minutě. V závěrečné minutě druhé třetiny ještě nepříjemně pálil Chmielewski, jeho ránu však zastavila spojnice tyčí Vošvrdovy branky.

Hráči s dráčkem na prsou dostali další šanci ke srovnání hned po třech minutách hry poslední dvacetiminutovky. Ondrušek svým faulem nabídl domácím přesilovku, v ní sice Oceláři drželi útočnou třetinu, do slibné šance se ale propracovat nedokázali. Mora mohla své vedení navýšit v minutě sedmačtyřicáté. Holec pláchl Kleslovi, na Hrubce si ale nepřišel. Olomouc pak nevyužila ani početní výhodu po faulu Noska.

Obrovskou šanci na srovnání měl v úvodu poslední desetiminutovky Daniel Rákos. Ke třineckému útočníkovi se odrazila zblokovaná střela Růžičky, Rákos však z bezprostřední blízkosti trefil jen lapačku brankáře Vošvrdy. Pět minut před koncem třetí třetiny mohl srovnat krok Zbyněk Irgl. Třinecký snajpr nejprve nepříjemně pálil z mezikruží, poté se po objetí branky dostal k další šanci. Kotouč skákal v brankovišti, Vošvrda však třineckému tlaku odolal.

Slezanům se nepovedlo srovnat ani v následující přesilovce, naopak Olomouc si pojistila svůj náskok. Aleš Jergl si nabruslil na pravý kruh pro vhazování, odkud střelou nad rameno nedal Hrubcovi žádnou šanci. Ocelářům se do konce zápasu nepovedlo ani jednou překonat brankáře Vošvrdu, také druhý přípravný duel tak družina trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi zakončila porážkou.