Oceláři zvládli nájezdy a srovnali na 1:1!

01.03.2012 · Daniel Ježek
Z l í n - Druhým duelem dnes na stadioně Luďka Čajky pokračovalo předkolo play-off. V hlavních rolích opět byli hráči Zlína a Třince, tentokráte však v brankově bohatším duelu. Vyrovnaný zápas nakonec dokráčel až k samostatným nájezdům, v nich byli lepší Oceláři! Rozhodující branku vsítil Miloslav Hořava, všechny nájezdníky Zlína zlikvidoval Peter Hamerlík!
PK2, čtvrtek 1.3.2012
3:4sn
Třetiny: 1:3, 1:0, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 4. Veselý (Holík), 24. Veselý (Leška, Holík), 59. Linhart (Köhler) - 6. Orsava (Hrabal), 18. Hrňa (Polanský), 20. Adamský (Peterek, Květoň), nájezd Hořava. Rozhodčí: Homola, Hradil - Bláha, Jindra. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4662. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4. Stav série: 1:1
Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, F. Čech
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Novotný, Richter, Cartelli - Bonk, Rufer, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Kůrka, Polanský, M. Hořava – Hrňa, Orsava, Ostřížek - McGregor

Druhý duel předkola přinesl branky mnohem rychleji než úvodní střetnutí. Jako první se prosadili domácí Ševci, kteří dokázali zužitkovat úvodní tlak. V signalizované výhodě se kotouč dostal z rohu mezi kruhy, kde se do něj opřel Ondřej Veselý. Přesunující se Hamerlík neměl žádnou šanci. Třinečtí ale se svou odpovědí neotáleli. Jakub Orsava si udělal dobrý den z hostující defenzívy a po bekhendové kličce poslal kotouč za Horčičku. Branku ještě musel posvětit rozhodčí, ten potvrdil konec Horčičkovy neprůstřelnosti. Otěže zápasu poté převzali hostující Oceláři, ti byli lepší v následujících pěti minutách.

Aktivita Slezanů s sebou přinášela také šance. Na brankovišti dorážel Bonk, z úhlu pak stříleli Hrňa a Orsava. Ani jeden ale neuspěl. Taktovka se tak přesunula k domácím, ti se dostali do tempa díky druhé přesilovce. Zlínští zatlačili Oceláře do hluboké defenzívy, Třinečtí se po celé dvě minuty nemohli dostat z vlastní třetiny. Početní nevýhodu ale ubránili a již s rovnovážným počtem hráčů udeřili. Zpoza branky centroval Polanský, střelou do víka se na listinu střelců zapsal Erik Hrňa. Třinečtí se tedy poprvé v sérii dostali do vedení, svůj náskok ještě v první třetině dokázali navýšit. Pouhé tři vteřiny před první sirénou se trefil Martin Adamský, který se prosadil po téměř čtyřměsíčním čekání.

Ve druhé dvacetiminutovce trochu opadlo tempo utkání. Největší vzrušení přinesl přelom dvacáté třetí a čtyřiadvacáté minuty. Nejprve byl v obrovské šanci třinecký buldok Václav Varaďa, který trefil levou tyč Horčičkovy branky. Zlínští poté sebrali puk a šli do protiakce. Petr Leška předal kotouč Ondřeji Veselému, který střelou mezi betony potvrdil známé rčení Nedáš, dostaneš. Domácí se po snížení s chutí pouštěli do dalších akcí, nedokázali však najít recept na precizní třineckou obranu v čele s gólmanem Hamerlíkem.

Slovenský brankář ve službách Třince nejprve zlikvidoval pokus Kubiše, následně pak na něj nevyzráli střílející Finsterle a dorážející Melenovský. V závěru prostřední periody ještě Berani dostali možnost v pořadí čtvrté přesilovky, ani tu ale nedokázali zužitkovat. Nejblíže k brance měli po pokusu Tesaříka, kotouč ale zamířil těsně mimo vymezený prostor. Do poslední části tedy s jednobrankovým vedením vstupovali hostující Oceláři.

Ti se v poslední dvacetiminutovce rozhodli pro precizní obranu a tento plán se jim dařilo dlouho naplňovat na sto procent. Domácí si ale i tak dokázali vytvořit několik příležitostí. Nejprve neuspěl Galvas, na Hamerlíka poté nevyzráli Hamrlík nebo Důras. Rozhodnout utkání na straně Třince pak mohli Varaďa, nebo obránce Zíb, ani jim ale nebylo souzeno vsítit branku. Největší rozruch přinesla předposlední minuta. Oceláři sice hráli přesilovku, ve vlastní třetině ale nedokázali ubránit Tomáše Linharta, který střelou do levého víka srovnal stav na 3:3. V závěrečné minutě ještě o vítězi mohl rozhodnout třinecký Orsava, ten ale těsně minul domácí branku.

Prodloužení nabídlo oboustranně útočný hokej, aktivnější byli domácí Berani. Ti dostali příležitost dvouminutové přesilovky čtyř proti třem, tu ale nedokázali zužitkovat, když všechny akce zlikvidoval spolehlivý Hamerlík. Nastavený čas nepřinesl rozhodnutí, o vítězi tedy rozhodoval penaltový rozstřel. Rozhodující byla poslední, třetí série. Nejprve svůj pokus proměnil Miloslav Hořava, Hamerlík poté zastavil Bedřicha Köhlera. Třinečtí Oceláři tak srovnali stav série na 1:1!

třinecký gól a soupeř se dostal na koně. V utkání jsme byli horší, v závěru první třetiny jsme navíc dostali dvě branky. Před druhou třetinou jsme trochu zamíchali se sestavou. Díky tomu jsme vyrovnali hru a vsítili druhou branku. Poslední třetina byla vyrovnaná, v jejím závěru jsme měli velké štěstí. V prodloužení jsme měli dobře šance, nevyužili jsme ale přesilovku. V nájezdech pak byl soupeř lepší. I tak chci hráče pochválit za to, že dřeli do poslední vteřiny. Série je nerozhodná, do Třince jedem s cílem vyhrát aspoň jedno utkání.

Jan Tlačil (Oceláři Třinec): Zápas jsme nezačali šťastně, domácí se rychle dostali do vedení. Mužstvo ale bylo namotivované a rychle se vrátilo do zápasu. V závěru první třetiny jsme dokázali dát dvě branky, důlěžitá byla ta druhá, která byla do šatny. Kluci byli odhodlaní zvítězit, celý zápas jsme měli více ze hry. Šťastné vyrovnání v závěru zápasu trochu s týmem otřáslo, podařilo se nám ale utkání dotáhnout ke zdárnému konci, když jsme proměnili poslední penaltu. Musím hráčům poděkovat za velkou sílu a odhodlání, se kterým to utkání odehráli.