Oceláři zkrotili liberecké Tygry

25.09.2009 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři si v osmém kole poradili na svém ledě s libereckými Tygry. Ti sice dvakrát vedli, Ocelářům se však vždy podařilo srovnat krok. Rozhodující branku vstřelil v osmatřicáté minutě Daniel Seman.
8.kolo, pátek 25.9.2009
Liberec
6:3
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 1:1, 3:1, 2:1  Branky a nahrávky: 18. Tomas (Polák, Cartelli), 29. Výtisk (Polák, Cartelli), 37. Polanský (Kohn, Růžička), 38. Seman (Peterek, Martynek), 48. Martynek (Peterek, Seman), 58. Martynek (Malec, Polanský) - 3. Nedvěd (Derner, Hlaváč), 26. Plodek (Blatný), 46. Blatný (Vantuch, Hunkes). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3075. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3. 3075
Hamerlík - Seman, Malec, Zíb, Lojek, Cartelli, Výtisk - Květoň, Peterek, Martynek - Růžička, Polanský, Kohn - Tomas, Hampl, Polák - Ostřížek, Marosz, Kanko.
Fikrt - Derner, Hunkes, Jareš, Moravec, Čakajík, Stejskal, Rýgl - Hlaváč, Nedvěd, Klimenta - Ondřej, Plodek, Blatný - Víšek, Kašpařík, Vantuch - Špaček, Nedorost, Dušek

Do první třetiny vlétli hladověji Tygři. I díky vysokému tlaku si vynutili už ve třetí minutě zápasu přesilovku a kapitán Petr Nedvěd ránou z mezikruží poslal hosty do vedení - 0:1.

Oceláře gól zaskočil a dál tahali za kratší konec. Dvěma oslabením se však se štěstím ubránili. Z úvodního tlaku Liberce vysvobodilo Třinecké vyloučení Dernera a následná velká šance Květoně. Mladičký útočník se v přesilovce proháčkoval mezi kruhy, ale střelou zápěstím trefil pouze rameno Fikrta.

Pak začal úřadovat Roman Tomas, ve dvanácté minutě se ránou z pravého kruhu ještě zastřeloval, o šest minut později už ovšem byl neomylný. Po samostatném úniku totiž zamíchal pukem a bekhendovým blafákem vyrovnal - 1:1.

Na výsledku první části už nic nezměnila ani velká šance Peterka. Třinecký kapitán ve vyložené pozici s odbytím poslední sekundy třetiny pouze přestřelil.

Svižné tempo se přeneslo také do druhé třetiny. Tu začal velkou šancí znovu Tomas. Z bezprostřední blízkosti se ovšem neujala ani následná dorážka Poláka. Radovali se tedy hosté. V šestadvacáté minutě se po přihrávce Blatného dostal puk na hokejku Jana Plodka, který pumelenicí z mezikruží propálil Hamerlíka. Přesnou a tvrdou ránu do zadní tyče musel potvrdit ještě videorozhodčí - 1:2.

Ani druhý gól Oceláře nezlomil, ba naopak. Vyrovnání totiž přišlo o pouhé tři minuty později. Třinečtí ve velkém tlaku sevřeli Tygry v útočném pásmu, navíc Špaček ztratil hůl. Prakticky ve čtyřech už Liberečtí odvrátit hrozbu nedovedli. Od modré čáry poslal skrz chumel těl do brány puk obránce Jan Výtisk - 2:2.

Známé a kruté pravidlo "nedáš-dostaneš" se potvrdilo v sedm, respektive osmatřicáté minutě. Po samostatném úniku Klimenty a velké šanci Kašpaříka domácí trestali Jiřím Polanským, který v přesilové hře šikovně tečoval ránu Kohna - 3:2 a hned o minutu později Danielem Semanem, který náskok Ocelářů zdvojnásobil ránou od modré - 4:2.

V úvodu třetí třetiny si domácí vytvořili optickou převahu v útočném pásmu, radovali se však hosté. Zdeněk Blatný z ojedinělé akce hostů vrátil slabou střelou z pravého kruhu Bíle Tygry do zápasu - 4:3.

Libereckým radost z gólu trvala pouze dvě minuty. Dvougólové vedení vrátil domácím využitou přesilovou hrou po ose Seman - Peterek dnes velmi aktivní Rostislav Martynek - 5:3.

Nádherný zápas pokračoval. Své zaváhání při třetí brance napravil třinecký gólman Hamerlík, který zlikvidoval lapačkou gólový pokus Klimenty. Na druhé straně v padesáté minutě při přečíslení 2 na 1 minul bránu Fikrta David Květoň.

Definitivní odpor hostů zlomil dvě minuty před koncem tečí Malcovy střely znovu Rostislav Martynek – 6:3. Nádherné a oboustranně útočné utkání tak skončilo ve prospěch Třince. Ten svým vítězstvím zlomil pětizápasovou sérii Liberce bez prohry v základní hrací době.

Mgr. Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec):
Do zápasu jsme vstoupili slušně, až do poloviny utkání jsme byli rovnocenným soupeřem, rozhodl moment, kdy Třinec vstřelil dva slepené góly. Ve třetí třetině se nám povedlo snížit na rozdíl jediné branky, ale kvůli našim zbytečným faulům Třinec dovedl utkání do vítězného konce a zaslouženě vyhrál.

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec):
Z naší strany to bylo povedné utkání, po hlavním rozbruslení jsme museli přistoupit ke změnám v sestavě. Mužstvo hrálo útočně velmi dobře, určité problémy byly v obranné činnosti. Jak již bylo řečeno, rozhodly tři branky, které jsme vsítili během devíti minut. Konečně se nám dařily i přesilovky, což byl další článek tvořící naše dnešní vítězství. Děkujeme fanouškům, kteří nás dnes podporovali a k výhře nám taktéž pomohli.