Oceláři zdolali i polskou reprezentaci

20.08.2010 · Michal Samiec
Nejtěsnějším fotbalovým skóre dnes navázali třinečtí hokejisté na včerejší úvodní vítězství na turnaji v polském Sosnowci. Dnešním poraženým byla reprezentace Polska. Jediný gól zápasu vstřelil již v úvodním dějství JOSEF HRABAL.
turnaj, pátek 20.8.2010
Polsko
0:1
Sosnowiec
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 16. Hrabal (Hudec, Polanský). Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:1.
Odrobny - Wajda, Kłys, Kubat, Zatko, Rompkowski, Dąbkowski, Skrzypkowski, Csorich - Laszkiewicz, Pasiut, Witecki - Wróbel, Kozłowski, Łopuski - Urbanowicz, Rzeszutko, Danieluk - Gruszka, Dziubiński, Drzewiecki.
Štefl – Hudec, Kolafa, Štach, Bobček, Vágner, Kania, Hrabal - Mičulka, Polanský, Vrba - Czuy, Kapica, Sakrajda - Podešva, Orsava, Hampl - Škumát.

Oceláři do druhého zápasu turnaje v Sosnowci postavili opět kombinovanou sestavu. V brance dostal prostor Štefl, v obraně se představila dvojice ze Znojma, se kterým v této letní přípravě navázali Třinečtí čilou spolupráci. Byli to obránci Kolafa se Štachem. V obraně se představil také Stanislav Hudec, bývalý hokejista například Vítkovic, Plzně nebo Sparty, v útoku reprezentoval základní kádr pouze Jiří Polanský.

Jediný gól zápasu vstřelil v první třetině Josef Hrabal, přihráli mu Hudec a Polanský. Branka padla v přesilovce poté, co po potyčce Urbanovicze s Bobčekem dostal polský reprezentant vyšší trest. Těsně před koncem třetiny mohl zvýšit vedení Ocelářů Sakrajda a hned následně i Vrba. V prostřední hrací době měl šanci na branku na 0:2 například Hudec, který svou ránou trefil tyč, v dobrém světle se ukazoval odchovanec polského Podhale Nowy Targ Damian Kapica. V poslední dvacetiminutovce pokračovalo trefování brankové konstrukce za zády brankáře Odrobného, avšak neprosadil se Hrabal ani Vrba. Oceláři tak vyhráli nejtěsnějším skóre 0:1.

Turnaj končí zítřejšími zápasy. Třinečtí se představí od 20 hodin ve slezském derby proti domácímu Zagłębie Sosnowiec.

Vypracováno s využitím materiálů dostupných na www.hokej.net, kde jsou k dispozici informace o celém turnaji v Sosnowci. Fotogalerie k zápasu rovněž na stejném portálu k dispozici zde.