Oceláři zahájili přípravu vítězně

07.08.2012 · Daniel Ježek
První ze šesti přípravných duelů na nadcházející sezónu odehráli Oceláři proti Košicím. Družina vedená trenérem Turkem sice po většinu času prohrávala, nakonec ale zvítězila v poměru 4:2, když všechny branky dokázali Slezané vtěsnat do posledních jednadvaceti minut.
přát., úterý 7.8.2012
Košice
4:2
Třetiny: 0:2, 1:0, 3:0  Branky a nahrávky: 40. Hrabal (TS), 43. Varaďa (Růžička), 49. Klimenta (Polanský, Rákos), 51. Roth (Polanský, Klimenta) - 16. Huna Robert (Huna Richard, Haščák), 20. Huna Richard. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1290. Střely na branku: 48:30. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Kania - Růžička, Bonk, Květoň - Varaďa, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos
Hylák - Kolba, Takáč, Gajdoš, Deyl, Chovan Martin, Novák, Brejčák, Šeda - Jokel, Kuběna, Slovák, Gmitter, Svitava, Chovan Matúš, Jenčík, Piatak, Huna Robert, Huna Richard, Halas, Haščák

V úvodním přípravném duelu na nadcházející ročník Tipsport extraligy hostili Oceláři slovenského vicemistra z Košic. K vítězství nakonec dokráčeli Slezané, jenže cesta za výhrou nebyla vůbec jednoduchá. Přispěly k tomu neproměněné šance domácích a také závěrečná pětiminutovka první periody.

V té se dokázali střelecky prosadit hosté ze Slovenska. O obě branky se postarali bratři Hunové. První zářez na svou pažbu si připsal Róbert, o čtyři minuty později ho v oslabení napodobil také Richard.

Dvě branky ze závěru třetiny ale s Oceláři nezamávaly. Domácí si stále vytvářeli nespočet šancí, proti však byl pozorný Hylák. A když už ho třinecký kapitán Bonk dokázal překonat, gólovou radost mu znemožnila tyč. Třinecký brankostroj se ale nakonec přeci jen rozjel, a to v poslední minutě prostřední části.

Josef Hrabal dokázal proměnit trestné střílení, čímž předznamenal průběh závěrečné dvacetiminutovky. V té se Oceláři dokázali prosadit v rozmezí osmi minut hned třikrát. Nejprve srovnával Václav Varaďa, skóre pak otočili Tomáš Klimenta s Vladimír Roth. A ačkoli měly oba celky v závěru ještě několik gólových šancí, skončil duel výsledkem v poměru 4:2 pro Oceláře.

Josef Turek (Oceláři Třinec): Utkání mohu hodnotit kladně. Začali jsme dobře, ale nevyužívali jsme střelecké příležitosti. Poté jsme dvakrát inkasovali a mrzet nás může hlavně druhý gól, který pramenil z naší chyby. Před třetí třetinou jsme hráčům kladli na srdce, že určitě se projeví naše dobrá kondice a věřili jsme, že to zlomíme, což se potvrdilo. Důležitý byl gól Pepy Hrabala do šatny. Před posledním dějstvím jsme udělali určité redukce sestavy. Dali jsme Vencu Varaďu do první lajny, Davida Květoně do druhé a přineslo to efekt. Rozhodili jsme i Tomáše Kloučka s Martinem Lojkem, což byl rovněž dobrý tah. Je to pouze příprava, ale je pozitivní, že hráči se semkli a dokázali otočit skóre proti silnému soupeři. Chci ještě jednou pochválit tým za obrovské nasazení ve třetí třetině, kdy všichni měli velkou chuť zápas otočit a potěšit fanoušky.