Oceláři stoupají tabulkou po sedmibrankovém koncertu s Litvínovem!

16.11.2011 · Daniel Ježek
Po reprezentační přestávce se Oceláři vrhli do boje s litvínovskou Vervou. Utkání nabralo směr již v samotném úvodu, kdy Oceláři třemi brankami v první desetiminutovce prakticky rozhodli o svém vítězství. Počítadlo branek se nakonec zastavilo na 7:3 pro Třinec.
21.kolo, středa 16.11.2011
Litvínov
7:3
Třetiny: 3:0, 2:2, 2:1  Branky a nahrávky: 3. Hrabal (Bonk, Hampl), 4. Hrňa (Klimenta, Polanský), 12. Hampl (Zíb), 23. Polanský (Klimenta, Hrňa), 38. Květoň (Zíb, Hrabal), 58. Květoň, 60. Hrabal (Hrňa) - 29. Lukeš (Kubát, Ručinský), 10. Hujsa (Frolík), 41. Lukeš (Pojkar). Rozhodčí: Mikula, Pešina - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:9, navíc Hujsa (LIT) 5 min + DKU. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3546. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.
Hamerlík (Vojtek) - Zíb, Hrabal, Hudec, Cartelli, Hořava, Richter, Davison, Lojek - Květoň, Bonk, Hampl - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Klimenta - Orsava, Mičulka, Rufer
Volke (od 4. min Nechvátal) - Černošek, Stříteský, Kousalík, Kubát, Skuhrovec, Jareš, Pojkar, Brejčák - Kubinčák, Hübl, Lukeš - Ručinský, Majdan, Hanzl - Frolík, Hujsa, Jenáček - Bojer, Gerhát, Heinisch

Střetnutí mezi Třincem a Litvínovem začali mnohem lépe domácí hráči. Ti si od úvodního buly vytvářeli souvislý tlak, jenž byl korunován ve třetí minutě. Třinečtí hráli přesilovku, když se ke střele, po pasu Radka Bonka, dostal Josef Hrabal. Ten vyslal na Volkeho nechytatelnou dělovku, která zapadla do horního rohu litvínovské svatyně. Oceláři byli i nadále aktivnějším celkem, své vedení dokázali svěřenci Pavla Marka navýšit o necelou minutu později. Tomáš Klimenta přihrával zpoza branky, puk se dostal k volnému Eriku Hrňovi. Ten svou střelou nejen že vsítil druhou branku, ale i vyhnal Martina Volkeho na střídačku.

Již po čtyřech minutách se tak do hry dostal Patrik Nechvátal, který musel čelit rostoucímu náporu třinecké letky. Oceláři měli k dispozici dvě přesilovky, další gól ale mohli diváci vidět až po polovině první periody. Od modré se napřáhl Lukáš Zíb, který ještě Nechvátala nepropálil. Třinečtí však nemuseli smutnit, jelikož se odražený puk dostal k Zbyňku Hamplovi, jenž jej uklidil do branky. Na platnosti třetí Ocelářské trefy nezměnily nic ani protesty litvínovských, kteří se domnívali, že kotouč nepřešel brankovou čáru celým objemem. Do konce dvacetiminutovky se ještě do šance dostali Adamský, Hudec, či Polanský, skóre se ale zastavilo na prozatimních 3:0.

Vstup do druhé třetiny byl opět pod taktovkou domácích, kteří se rychle dostali do náskoku čtyř branek. Tomáš Klimenta zavezl puk do třetiny Litvínova, kde jej předal najíždějícímu Jiřímu Polanskému. Ten objel branku a zasunul puk za přesunujícího se Nechvátala. Litvínovští ale neskládali zbraně, třinečtí je do hry dostali svou vlastní nedisciplinovaností. Verva hrála dvojnásobnou početní výhodu, kterou přesnou střelou využil František Lukeš. Hosté se svou první brankou dostali do tempa, jejich největší šance, která nakonec skončila brankou, pak přišla v oslabení. Branku Martina Hujsy, který dotlačil puk do branky i s Hamerlíkem, musel posvětit videorozhodčí.

Oceláři se ale nenechali nijak rozházet a před vypršením čtyřicáté minuty se vrátili do tříbrankového vedení. V probíhající přesilovce se na modré čáře napřáhl Lukáš Zíb. Ten vypálil takovou dělovku, že se hostující brankář za ní stačil jen ohlédnout. Kotouč orazítkoval obě tyče a vyletěl z branky. Na správném místě v tu chvíli stál David Květoň, který poslal kotouč do odkryté branky - 5:2. Hosté se svou odpovědí příliš neotáleli, ačkoli jejich třetí branka padla až po druhé přestávce. Tři minuty po Květoňově trefě se ke střele z nulového úhlu dostal František Lukeš, který snížil na rozdíl dvou branek.

Další zajímavé akce se přenesly až do poslední desetiminutovky utkání. Nejprve své šance zahodili Hrňa a Hrabal, pak hostující Martin Hujsa srazil Zbyňka Hampla, za což dostal pět minut a šel předčasně pod sprchy. Oceláři tak hráli do konce zápasu proti čtveřici hráčů Vervy, hosté ale překvapivě sáhli ke hře bez brankáře. To ale neměli dělat, jelikož je za to Oceláři potrestali hned dvěma trefami. Nejprve David Květoň uklidil puk do prázdné branky, minutu na to ho napodobil Josef Hrabal, který stanovil konečné skóre na 7:3 pro Oceláře.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Povedl se nám vstup do zápasu, dali jsme tři góly a to bylo důležité. Nahrálo nám to a mohli jsme hrát ve větší pohodě. Museli jsme ale nabádat hráče k neustále opatrnosti, protože Litvínov má výborné útočníky a stále hrozil góly. Nakonec z toho bylo málem ještě ve druhé třetině drama, ale v tomto směru bylo důležité, že jsme pak dali pátý gól ještě před jejím koncem. To byl asi rozhodující moment celého utkání.

Jiří Kučera (Verva Litvínov): Utekl nám začátek. Ze tří střel jsme dostali dva góly. Dalším problémem byla naše vyloučení. Měli jsme hodně vyloučených, a když nepočítám poslední dva góly do prázdné brány, tři z pěti gólů jsme dostali při přesilovkách soupeře.