Oceláři smetli Kladno 7:3

24.09.2010 · Daniel Ježek
Ve druhém domácím utkání hostili Oceláři Kladno. Třinečtí o svém vysokém vítězství rozhodli v první polovině utkání, když po 33 minutách hry vedli již 7:0. Největší měrou se na výhře podílel Martin Růžička, který zaznamenal hattrick.
4.kolo, pátek 24.9.2010
Kladno
7:3
Třetiny: 3:0, 4:2, 0:1  Branky a nahrávky: 1. Růžička (Kohn, Polanský), 2. Varaďa (Hudec, Bonk), 12. Hudec (Polák, Bonk), 23. Růžička (Hrabal, Krajíček), 26. Růžička (Adamský), 30. Adamský (Peterek), 33. Polák - 37. Bělohlav (Procházka, Knotek), 39. Melka (Kalla, Toman), 48. Kuchler (Knotek, Toman). Rozhodčí: Polák, Souček - Rozlílek, Lhotský. Vyloučení: 11:12, navíc Procházka (KLA) 10 min. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2803. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 7:0, 7:3.
Duba (23. Vojtek) - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek, Hudec - Růžička, Polanský, Kohn - Adamský, Peterek, Květoň - Varaďa, Bonk, Polák - Hampl, Polanský, McGregor - Mičulka
Cikánek (26. Falter) - Drtina, Toman, Procházka, Šmach, Mnatsyan, Liskáček - Látal, Patera, Eberle, Valský, Kalla, Bělohlav, Stieler, Kuchler, Knotek, Melka, Gengel, Kafka, Luňák

Druhé domácí utkání Tipsport extraligy hráli Oceláři proti týmu Vagnerplast Kladno. V posledních osmi vzájemných utkáních vždy lépe vyšli třinečtí, kteří chtěli tuto sérii prodloužit.

Vstup do utkání vyšel náramně domácím, kteří již po 24 vteřinách otevřeli skóre. Postaral se o to Martin Růžička, který objel bránu a zasunul puk za nerozchytaného brankáře Cikánka. Ve druhé minutě hráli Oceláři první přesilovku, kterou dokázali využít po osmi vteřinách. Po asistenci Hudece pálil z pravého kruhu Václav Varaďa, který nedal Cikánkovi sebemenší šanci. V další části první třetiny zastavovaly hosty v rozletu časté prohřešky proti pravidlům. Při další početní výhodě to byl Stanislav Hudec, který po přihrávce Vojtěcha Poláka vymetl pavučinky kladenské svatyně. První ostrou střelu na Tomáše Dubu vyslal ve 14. minutě Kafka, kterého však pozorný gólman Ocelářů bez problémů vychytal. O dvě minuty později dostali také hosté možnost přesilové hry, ve které však mohli zvýšit skóre domácí hráči. Jmenovitě Vojtěch Polák se dostal před obránce hostů, ale se svou bekhendovou střelou neuspěl. Zbývající část úvodní dvacetiminutovky ovládli domácí, kteří však nedokázali ze svého tlaku vytěžit čtvrtý gól, a tak šli hosté do kabin "pouze" s mankem tří gólů.

Nástup do prostřední periody vyšel opět lépe domácím, kteří ve čtvrté minutě tohoto dějství využít přesilovku. Krásnou střelu po akci na jeden dotek vyslal na gólmana hostů Martin Růžička, po které již po čtvrté zazněl ve Werk aréně gólový klakson. O necelou minutu později však všem domácím příznivcům zatrnulo, když z ledové plochy odkulhal Tomáš Duba, který si při jednom ze zákroků přivodil zranění. Do branky Ocelářů se tedy po dvouleté pauze postavil Martin Vojtek, kterého bouřlivě přivítalo hlediště z poloviny zaplněného stadionu.

O necelé dvě minuty později se na ledě hrálo 4 proti 4. Toto netradiční rozpoložení sil vyhovovalo více třineckým, kteří to dokázali přetavit v pátou branku. Po pasu Martina Adamského završil svůj hattrick střelou pod vyrážečku brankáře Cikánka Martin Růžička. Tento gól vyhnal brankáře Cikánka na střídačku a na jeho místo se postavil Martin Falter. Ani ten však své čisté konto neudržel dlouho, když po necelých čtyřech minutách od střídáni zasunul puk za jeho záda Martin Adamský, který dorazil nahození Daniela Semana. To však zdaleka nebylo vše. Ve 33. minutě hrálo Kladno přesilovku pěti proti třem, jenže k odraženému puku se dostal navrátivší Vojtěch Polák, který chladnokrevně proměnil svůj únik.

Velkou bezmoc Kladna prezentovalo přečíslení 3 na 1, když první přihrávku zmařil skvělým obranným zákrokem Daniel Seman. Nedovoleně si však v rohu počínal jeden z třineckých obránců a následnou přesilovku s pořádnou dávkou štěstí proměnil Radek Bělohlav, kterého střelu z velmi těžkého úhlu srazil Vojtek do vlastní branky. Gól padl při signalizované výhodě, tudíž Kladno začínalo novou početní výhodu. V té se dokázal prosadit Antonín Melka, který završil střelou do prázdné brány pohlednou kombinaci na jeden dotek. Do šaten šli svěřenci trenérů Marka a Kopřivy s pohodlným vedením pěti branek.

Třetí třetina utkání byla poznamenána častým vylučováním na obou stranách, k vidění byla i málo vídaná hra tří proti třem. Domácí značnou část již jen bránili pohodlné vedení, naopak hosté se snažili alespoň kosmeticky upravit hrozivý debakl. To se jim z části povedlo, když se odražený puk dostal k Jiřímu Kuchlerovi, který nekompromisní střelou do víka Vojtkovi nedal sebemenší šanci. Další komplikace však domácí obránci nepovolili, a tak třinečtí zaslouženě zvítězili.

Další kolo Tipsport extraligy je na programu v neděli, když Oceláří hostí pražskou Spartu. Začátek utkání je naplánován na tradičních 17 hodin. Ze zápasu bude poskytnut také textový online přenos, který můžete sledovat zde

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
Měli jsme výborný vstup do utkání. Přesilovky nám také pomohly, ale byl tam dobrý pohyb a kombinace. Všichni šli do toho utkání s jiným zaujetím než v Boleslavi, kde jsme hráčům tvrdě vytýkali vstup do zápasu. Měli jsme samozřejmě i štěstí, že nám tam ty góly napadaly. Ale za výsledkem jsme šli a myslím, že jsme dnes hráli dobře.

Otakar Vejvoda (HC Vagnerplast Kladno):
Přijeli jsme sem s trošku mladým mužstvem. Za 84 vteřin to bylo 2:0, v desáté minutě jsme měli pět vyloučených a to se pak těžko pokračuje. Naštěstí se aspoň nikdo nezranil, takže to dopadlo relativně dobře.