Oceláři si spravili chuť, z Litvínova vezou tři body

29.09.2013 · Michal Samiec
Třinečtí měli po pátečním výprasku jediný cíl – vyhrát v Litvínově a napravit pražský neúspěch. Byť v polovině zápasu prohrávali, nakonec skóre převrátili na svou stranu. Vítězný gól vstřelil Marek Růžička.
7., neděle 29.9.2013
Litvínov
1:3
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 26. Kousalík (V. Hübl) – 32. Rufer (Ostřížek), 50. Marek Růžička (Galvas), 60. Bonk. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 4037. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Francouz – Pavlík, Kousalík, Chaloupka, Gula, Pavelka, Šlégr – Majdan, V. Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Rapáč, Piroš, Ručinský – Jurčík, Černý, R. Pšurný.
Hrubec – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Zíb – Martin Růžička, Bonk, Rufer – Gorškov, Polanský, Adamský – Ostřížek, Marek Růžička, Varaďa – Zagrapan, Matuš, Rákos.

První třetina střetnutí Ocelářů v Litvínově příliš pohledných momentů nepřinesla. Hlavní rozhodčí vyloučili celkem čtyři hráče, dva na obou stranách, a nebezpečné momenty přinesly hlavně tyto chvíle s nevyrovnaným počtem hráčů na ledě. Střeleckou smůlu úvodu třetiny mohl deset sekund před koncem prvního dějství setřást Martin Růžička, ale Francouz jeho loženku vychytal.

Také druhou dvacetiminutovku pravidelně přerušovala vyloučení. Oceláři nejprve nevyužili vyloučení Piroše, následně šli sami pykat. Nejprve šel na trestnou lavici Kania, po chvíli jej následoval Martin Růžička, domácí tak měli k dispozici 63 sekund hry proti třem. Střela Petra Kousalíka, která byla těsně před Hrubcem tečovaná, však tuto výhodu ukončila už po 42 sekundách.

Domácí Litvínov vedl zhruba šest minut. Oceláři mezitím nezužitkovali přesilovku po vyloučení Majdana, kdy Chemiky doslova mačkali jako citron. Na konci 32. minuty však zavezl puk do třetiny Ostřížek, jeho ránu Francouz vyrazil, a Adam Rufer nadvakrát dostal touš tam, kde jej celá hostující střídačka chtěla vidět.

Ve zbytku druhého dějství byli aktivnější Litvínovštví. Pomohla jim k tomu přesilovka po vyloučení Linharta, kdy si domácí vytvořili několik slibných příležitostí. Na konci 39. minuty netrefil po parádním pasu skrz útočné pásmo odkrytou třineckou branku Martynek a neuspěl ani v poslední vteřině zblízka Kousalík.

Úvod závěrečné třetiny normální hrací doby proseděli Oceláři na trestné lavici. Nejprve byl vyloučen Roth, ihned po jeho trestu následovaly dvě minuty pro Adamského. Zejména ve druhé ze zmíněných početních výhod Litvínovští drželi Třinec v pásmu, avšak Hrubec všechny střely Vervy pochytal. Jenže to nebylo všechno. Po další necelé minutě putoval na hanbu i Martin Růžička a Slezany čekaly další těžké dvě minuty, během kterých byl Litvínov několikrát blízko vstřelení druhé branky.

Staré otřepané hokejové pravidlo hovořící o tom, že když jeden mančaft nevyužije své velké šance, udeří na druhé straně, tvrdě dopadlo do litvínovských řad. Po třech nevyužitých přesilovkách totiž rychlý kontr Ocelářů zakončil do poloodkryté branky Francouzovy Marek Růžička a hosté se tak ujali vedení.

Ve zbytku závěrečné třetiny domácí mocně dotahovali, měli řadu příležitostí, několikrát výborně zasáhl Hrubec – vyrovnat mohl třeba po kombinaci domácí Vervy Hanzl. Oceláři ale vydrželi až do poloviny předposlední minuty, kdy byl brankář Francouz odvolán a domácí hráli v šesti bez brankáře. Branku Třince ale neohrozili a po 23 sekundách, kdy ve středním pásmu získal puk Radek Bonk, inkasovali poslední gól. Litvínov 1, Oceláři 3!

Vladimír Jeřábek (Litvínov): "V utkání jsme měli nejvíce gólovek ze všech zápasů. Chyby v obraně jsme také nedělali. Bohužel tou největší byla branka na 1:2. Hrozně jsme odehráli přesilovky. To rozhodlo. Přesto jsme s Třincem odehráli dobrý zápas."

Jiří Kalous (Třinec): "Minulý zápas (na Spartě) se nám hrubě nepovedl. Sám jsem byl zvědav, jaké to na nás zanechalo následky. Utkání jsme zvládli především výsledkově. Herně to stále nebylo ono. Skvěle chytal brankář a dovedl nás k tříbodovému vítězství."