Oceláři si s chutí zastříleli, Energii nasázeli šest branek

16.10.2011 · Daniel Ježek
Třinečtí se k dalšímu utkání museli vydat na cestu dlouhou více než 500 kilometrů. V utkání v KV aréně Oceláři nejprve vedli 2:0, pak ale o vedení přišli. Svěřenci trenérů P. Marka a B. Kopřivy nakonec čtyřmi brankami rozhodli o majiteli tří bodů.
12.kolo, neděle 16.10.2011
Karlovy Vary
2:6
Třetiny: 0:1, 2:2, 0:3  Branky a nahrávky: 32. Skuhravý (Bombic), 34. Nosek (Skladaný, Melenovský) - 19. Lojek (Hudec, Kohn), 29. Adamský (Peterek, Kohn), 35. Květoň (Bonk, Hrabal), 46. Kvetoň (Hrabal), 50. Adamský (Peterek, Kohn), 55. Bonk (Květoň, Marosz). Rozhodčí: Kalivoda, Hodek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:5, navíc Bonk (TRI) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2760. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:2, 2:2, .
Závorka - Gründling, Bombic, Nosek, Mocek, Parýzek, Gulaši, Schusser, M. Rohan - Melenovský, Kuběna, Kupec, Skladaný, Klíma T., Zaťovič, Pech, Košťál, Dej, Skuhravý, Kumstát, Zucker.
Hamerlík - Zíb, Hrabal, Lojek, Richter, Cartelli, Davison, Hořava, Hudec - Květoň, Bonk, Marosz - Adamský, Peterek, Kohn - Hrňa, Polanský, Havel - Orsava, Valčák, Rufer

Střetnutí západu a východu začalo pomalu. Prvními střelami z uctivé vzdálenosti se prezentovali úřadující mistři, energetici první práci pro Hamerlíka připravili až ve 4. minutě, kdy Košťál po Pechově příhře mířil do betonů. Na druhé straně se dobrým zákrokem prezentoval i Tomáš Závorka, když zlikvidoval přízemní střelu Polanského, jenž se prosmýkl mezi dvěma beky.

Aktivitu následně převzali domácí hokejisté, nejvíce starostí hostům dělala dvojice Kumstát - Pech, dobré akce předváděl i Zaťovič. Hamerlík přesto likvidoval převážně střely ze střední vzdálenosti. Nepříliš pohlednou podívanou osvěžila krátká potyčka Gründlinga s Martinem Richterem, za kterou oba inkasovali dvouminutový trest.

V první třetině si oba celky zahrály po jedné přesilové hře. Energetici toho během Richterova trestu příliš nevymysleli, a po jeho návratu navíc promarnili stoprocentní šanci. Hamerlík se vydal za branku, nahozený puk se mu však nečekaně odrazil do hřiště. Pech i Zaťovič ale před odkrytou klecí zaváhali.

Trest přišel v čase 18:55. U časoměřičů seděl Skuhravý, Zaťovič natlačil protihráče na svého gólmana, který ztratil hokejku. K velké nelibosti publika i domácích trenérů sudí nepřerušili hru a uznali následnou trefu Martina Lojka do horního růžku.

Branka do šatny domácí zjevně rozhodila a do druhé třetiny nastoupili pasivně. Oceláři si tlakem vynutili přesilovou hru, ve které se mohl Závorka vyznamenat proti Peterkově svižné střele z kruhu. Třinecký útočník si bod do statistik připsal až o 4 minuty později, kdy naservíroval puk před prázdnou branku. Martinu Adamskému stačilo doklepnout a před Peterkem smeknout přilbu.

Domácí se zmátožili až v polovině periody. Mocek nejprve promarnil Skladaného přesnou nahrávku do mezikruží a vůbec netrefil bránu, z celé akce pro energetiky rezultovala alespoň přesilová hra. Domácím se v ní dlouho nedařilo, ale první rána, která doletěla až na branku, hned skončila gólem. Václav Skuhravý si povyjel zpoza branky, Hamerlík stál u své levé tyče příliš staticky a nechal se domácím kapitánem obstřelit. Nejistému zákroku třineckého gólmana mohli domácí děkovat i po svém vyrovnání na 2:2. Nepříliš razantní střelu Davida Noska gólman pouze přizvedl a puk se mu přes rameno překulil až za čáru.

Nadšení z vyrovnání vydrželo Západočechům pouze 60 sekund. Poté doplatili na okénko ve své obraně a nikým nekrytým Květoň bez váhání zužitkoval Bonkovu nahrávku do mezikruží. Závěr třetiny se nesl v nervózním duchu, k čemuž přispěly i sporné výroky sudích. Za zbytečně tvrdé naražení Marosze na hrazení inkasoval Zaťovič pouze dvě minuty, naopak Bonk viděl za odhození Noska a následné protesty i desítku.

Oboustranně útočné pojetí hry vzalo s druhou přestávkou zasvé. Oceláři začali více důrazu klást na svou defenzivu a aktivnější se jevili hokejisté Energie. Zatímco jejich útokům ale chyběla přesná koncovka, hostům ke změně skóre stačil nenápadný únik Davida Květoně. Třinecký ostrostřelec v 46. minutě vymetl horní růžek Závorkovy branky, a zřejmě definitivně tím zlomil karlovarský odpor. Spíše než o vítězi se v následujících minutách hrálo o to, jak těžký debakl ve své aréně Energie utrpí.

Pátý úspěch Ocelářů zaznamenal v přesilové hře Martin Adamský, ke kterému cestou pod Závorkovými betony doputovala Peterkova střela. Domácí se i za stavu 2:5 pouštěli do útočných akcí, ale chyběla jim kvalita i psychická pohoda. Na tu si hosté rozhodně stěžovat nemohli. V 55. minutě nedůsledně pokrytý Květoň zpoza branky vybídl Radka Bonka k přesné střele z voleje k tyči. Hosté si po zásluze z KV Areny odvezli plný bodový zisk.

Martin Pešout (Energie Karlovy Vary): Opět jsme si vytvořili spoustu šancí, bohužel už ale netrefíme ani prázdnou branku. Ve druhé třetině jsme se dokázali vrátit do zápasu a jsem přesvědčený, že kdybychom stav 2:2 udrželi až do druhé přestávky, vypadala by 3. třetina úplně jinak. Gól na 2:3 rozhodl zápas. K první inkasované brance se nechci vyjadřovat, ale za naší porážku 2:6 rozhodně nemůžou rozhodčí.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Podařil se nám vstup do utkání, Vary jsme nepustili do žádného tlaku. První vstřelený gól nás pak hodně povzbudil, ale vedení jsme ve 2. třetině ztratili a zápas vypadal na velké drama. Štěstí se k nám ale přiklonilo, dali jsme rychle gól na 2:3, a to bylo asi rozhodující. Vzpamatovali jsme se a vrátili se ke hře z první třetiny. Myslím, že výsledek neodpovídá hře. Byl to těžký zápas, ve kterém měli domácí spoustu šancí. Hrálo se ve vysokém tempu a nasazení, zápas měl ten správný říz.