Oceláři pokračují vítězně, Mladou Boleslav vyprovodili 5:2!

28.09.2014 · Daniel Ježek
V nedělním sedmém kole Tipsport extraligy se Oceláři utkali s Mladou Boleslaví. Zápas měl od úvodního buly jasný průběh. Slezané přehrávali extraligového nováčka a po dvou třetinách vedli 4:0. Závěrečná perioda pak přinesla korekci stavu na celkových 5:2 pro domácí tým.
7.kolo, neděle 28.9.2014
Ml. Boleslav
5:2
Třetiny: 1:0, 3:0, 1:2  Branky a nahrávky: 11. Adamský (Polanský), 25. Roth (Kreps, Irgl), 31. Rákos, 33. Adamský (Galvas), 56. Polanský (Nosek) – 55. Lenc (Robar, Výborný), 58. Broš (Klimenta, Mikulík). Rozhodčí: Hradil, Šír – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 9:7, navíc Linhart (TRI) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 4 071. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.
Hrubec – Klesla (C), Roth, M. Doudera, Trončinský, Linhart, Nosek, Galvas – Adamský, Polanský (A), Irgl – Dravecký, Kreps, Rufer – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Cienciala.
Rittich (33. Valent) – Hruška, Kučný, Stříteský, Trška, Robar, Widmar, Čermák – Pacovský, Výborný (C), Pabiška – Mikulík, Broš (A), Klimenta – Hyka, Musil, Lenc – Květoň, Vrbata, Bárta.

Utkání začalo ve velkém tempu. Hned ve druhé minutě se domácí tým mohl radovat, Orsava v úniku ale neuspěl. Také brankář Třince Hrubec si v úvodních minutách připsal několik zákroků, neuspěli na něho Mikulík, Klimenta či Pacovský. V osmé minutě si Slezané zahráli svou první přesilovku. V ní se domácí dlouho drželi před Rittichovou brankou, pokusy Irgla a Polanského ale úspěšné nebyly.

Oceláři se tak poprvé radovali až po skončení početní výhody. V jedenácté minutě Jiří Polanský našel volného Martina Adamského, který zamířil přesně pod horní tyč – 1:0.

Aktivita domácího celku pokračovala i v následujícím průběhu úvodní dvacetiminutovky. Hráči s dráčkem na prsou v první periodě sehráli čtyři přesilovky, úspěšní v nich ale nebyli. Klesla z první pálil vedle, Roth trefil jen clonícího Výborného. V závěru periody mohl skóre srovnat Pabiška, Hrubec ale dokázal přečíst jeho úmysl a vypíchl puk do střední třetiny.

Třinec tak do druhé třetiny vstupoval s hubeným jednobrankovým náskokem, v prostřední části si ale s chutí zastřílel a navýšil své vedení na čtyři přesné trefy. Druhý puk do Rittichovy sítě poslal v minutě pětadvacáté Vladimír Roth, který v přesilovce propálil vše, co mu stálo v cestě. Hned vzápětí mohl vedení domácích navýšit Martin Adamský, trestné střílení mu ale nevyšlo.

Dalších branek se WERK ARENA dočkala po uplynutí poloviny hracího času. Mladoboleslavští hráli po faulu Trončinského čtyřminutovou početní výhodu, paradoxně ale dvakrát inkasovali. Třicátá první minuta – únik Daniela Rákose. Třinecký forward si nabruslil mezi kruhy a propálil přesunujícího se Ritticha.

Výhoda Středočechů se pak zdvojnásobila, dvouminutovou přesilovku pěti proti třem ale hosté využít nedokázali. Blízko k brance byli Stříteský a Broš, oba si ale vylámali zuby na brankáři Hrubcovi. A aby toho pro Boleslav nebylo málo, Martin Adamský se po skončení svého trestu dostal do úniku a střelou mezi betony vyhnal Ritticha na střídačku – 4:0.

Do hostujícího brankoviště se postavil Michal Valent, dlouho se ale neohřál a hned musel řešit těžkou situaci. Orsava natlačil kotouč do brankoviště pro Žejdla, tomu se ale nepovedlo přehodit ležícího Valenta. A když se v třicáté osmé minutě neprosadil Květoň, šlo se do kabin za čtyřbrankového vedení domácích.

V poslední periodě ještě diváci v Třinci viděli další tři góly, všechny padly v poslední desetiminutovce zápasu. Nejprve se ale ve čtyřicáté čtvrté minutě neúspěšně pokoušeli Rákos s Trončinským, za dalších šest minut neuspěl Kreps. Branka tak padla až v minutě pětapadesáté, prosadili se hráči hostujícího celku. Radan Lenc si zpracoval pas Robara a střelou na lapačku překonal dosud bezchybného Hrubce – 4:1.

Obdržená branka Oceláře ale nijak mrzet nemusela, hned v další minutě si zpět na svou stranu vzali čtyřbrankové vedení. Pohlednou kombinaci na jeden dotek vymyslela první třinecká formace, na jejím konci stál Jiří Polanský, který posílal kotouč do odkryté branky. Ani to ale nebyl poslední přesný zásah v zápase, na konečných 2:5 z pohledu hostujícího celku korigoval Michal Broš.

Oceláři jasně přehráli svého soka z Mladé Boleslavi a po zásluze si dokráčeli k dalším třem bodům. Další duel Slezanů je na programu třetího října, kdy se ve WERK ARENĚ představí Karlovy Vary.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Vstup do utkání byl z naší strany výborný. Povedlo se nám dát první gól, nechtěli jsme hned od začátku prohrávat a dostávat se pod tlak. Ke konci první třetiny jsme měli trochu smůly, nedařilo se nám navýšit vedení. Ve druhá periodě jsme se častými vyloučeními dostávali sami do problémů, zápas pak rozhodlo naše dlouhé oslabení, které jsme dokázali ubránit a navíc dát dva góly. Musím pochválit kluky, kteří hrají oslabení, protože dnes odvedli super práci. Třetí třetinu už jsme kontrolovali. Negativní ale na celém zápase je počet našich vyloučených. To číslo je alarmující, do dalších utkání si na to musíme dát pozor. Dnes se nám sice dařilo bránit přesilovky soupeře, v dalších zápasech už tak úspěšní být nemusíme a může se nám to vymstít.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Třinci musím gratulovat k výhře. My jsme do Třince přijeli s tím, že více budeme hrát v defenzívě, než v útoku a spoléhali se na rychlé brejky. Stav 0:1 po první třetině pro nás byl příznivým výchozím skóre do dalšího průběhu zápasu. Ve druhé třetině jsme bohužel nezvládli čtyřminutovou přesilovku a dostali v ní dva góly. První byl po chybě našeho hráče, druhý po nešťastném odrazu střely Tomáše Klimenty. Třinec tomu výsledku ale šel naproti, lehal do střel, dobře bránil. Jeho vítězství je jednoznačně zasloužené. Pokud chceme být v Třinci úspěšní, tak se nám musí sejít všechno. Počínaje brankářem, obranou až k produktivitě v přesilovkách. Nesmí chybět ani trocha štěstí. Třinec doma hraje neskutečně dobře. Má na to postavený tým, je velmi agresivní, má výborný pohyb. A soupeře pak donutí k chybám.