Oceláři po srdnatém boji těsně podlehli Jekatěrinburgu

29.08.2013 · Martin Stebel
Čtvrteční vystoupení třineckých hokejistů nabídlo souboj proti Jekatěrinburgu. Oceláři byli podstatnou část utkání ruskému favoritovi důstojným soupeřem a zrodil se výsledek 1:3. Jedinou branku hostů vsítil ve třetí třetině po spolupráci s Jiřím Polanským Martin Adamský. Slezané zásluhou Jana Peterka uspěli v bonusových nájezdech.
turnaj, čtvrtek 29.8.2013
Jekatěrinburg
3:1
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 6. Vyaličkin (Tolužakov, Arcalen), 7. Belanger (Teterin), 60. Černov (Malihin) – 48. Adamský (Polanský) Rozhodčí: Sergej Gusev, Andrej Rogačev - Alex Koposov, Sergej Misyur Vyloučení: 3:6 Střely na branku: 26:26 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1 Diváků: 3000
Lobanov – Žilinin, Teterin, Gusev, Arcalen, Selujanov, Emeljev, Postnikov, Simakov – Belanger, Screamers, Lazarev – Vyalichkin, Malihin, Tolužakov – Lewandowski, Žmakin, A.Strelcov – V.Strelcov, Efimov, Černov
Hrubec – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Rákos, Peterek, Varaďa – Adamský, Polanský, Gorškov – Rufer, Růžička, Ostřížek – Matuš, Kindl, Ižacký

Po středečním utkání s Novosibirskem se Třinec představil proti dalšímu mužstvu z nejkvalitnější ligy starého kontinentu. Oceláři mohli jít do vedení během oslabení, ovšem Peterkovi chyběl větší klid a přesnost. Rusové vedli na začátku šesté minuty, kdy se ujal pokus Igora Vyaličkina - 1:0! Třinec nezachytil optimálně vstup do zápasu a krátce poté inkasoval podruhé. Na konci sedmé minuty se v početní výhodě prosadil Erik Belanger - 2:0! V dalším průběhu úvodní části byli červenobílí svému rivalovi vyrovnaným soupeřem, ale Gorškov ani Roth nemířili precizně.

V úvodu prostředního dějství Oceláři častokrát faulovali a hráli v oslabení. Při několika pokusech domácích se vyznamenal Šimon Hrubec, jenž v tomto utkání nahradil Petera Hamerlíka. Kontaktní branka visela na vlásku především během početní výhody, ale ruský brankář Lobanov doslova čaroval. Taky Hrubec si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Vyrovnanost druhé periody nejlépe dokumentuje statistický údaj o počtu střel na branku - 9:8 ve prospěch Jekatěrinburgu.

Do závěrečné části Oceláři vtrhli jako uragán a měli velkou snahu utkání zdramatizovat. Logickým vyjádřením převahy byla branka o kterou se zasloužil Martin Adamský - 2:1!, jemuž efektně asistoval nerozlučný parťák Polanský. Posledních deset minut měli Oceláři častěji puk na svých čepelích, jenže v zakončení scházelo víc rozvahy. Ve snaze vyrovnat hosté odvolali brankáře a definitivní tečku napsal do opuštěné svatyně Artem Černov - 3:1! Symbolickou útěchou budiž triumf v samostatných nájezdech, ve kterých šikovné ruce a kreativní myšlení prokázal nestárnoucí Jan Peterek.

V pátek 30. srpna turnaj "Kamenný kvítek" pokračuje - Oceláři vyzvou Nižnij Tagil.