Noskova trefa přišla pozdě, Oceláři prohráli 1:2

27.09.2015 · Daniel Ježek, Jonáš Jech
První ze série tří venkovních duelů Oceláři sehráli na ledě Liberce. Bílí Tygři byli od úvodních minut aktivnějším týmem, v polovině poslední třetiny drželi dvoubrankové vedení. Dvě a půl minuty před koncem dal Slezanům naději David Nosek, hráči s dráčkem na hrudi ale srovnat nedokázali.
6.kolo, neděle 27.9.2015
Liberec
2:1
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1  Branky a nahrávky: 13. Jonák (Lakatoš, Špaček), 46. Řepík (Birner) – 58. Nosek (Polanský). Rozhodčí: Horák, Úlehla - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 591. Střely na branku: 29:25. Zblokované střely: 13:10. Hity: 9:10. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Lašák – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk "C", Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček.
Hamerlík – Klesla "C", Nosek, Doudera M., Hrabal, Linhart, Adámek, Doudera L. – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Rákos – Cienciala, Matuš, Jašek – Chmielewski.

Tygři začali ve svižném tempu, ale z úvodního tlaku nevytěžili žádnou vyloženou šanci na to dostat se do vedení. Po pěti minutách se hra vyrovnala. Hostující Polanský jel dokonce sám na Lašáka, ale trefil pouze tyč jeho svatyně. Domácí jakoby to ještě více povzbudilo a na další minuty prakticky uzavřeli Oceláře v pásmu.

Ale až ve 13té minutě první třetiny, kdy se hra začala zase vyrovnávat, Tygři udeřili. Stránský si navedl kotouč za Hamerlíkovu branku odkud přihrál na obsazeného Lakatoše, ten ale puk rychle posunul do mezikruží na Víta Jonáka , který střelou do pravého horního rohu branky nedal brankáři hostí žádnou šanci zasáhnout.

Hra dále pokračovala v podobném tempu jako před úvodní brankou. Když se Tygři nedostávali do gólových šancí tak uzavřeli střední pásmo a nepustili Třinecké k žádnému ohrožení Jána Lašáka. Půl minuty před koncem se domácím naskytla další velká příležitost k navýšení vedení, když šli Oceláři do tří. 24 vteřin ale Tygrům nestačilo a tak museli odejít do kabin při vedení ‘‘pouze‘‘ o jeden gól.

Na začátku druhého dějství si hosté oslabení ještě prodloužili dalším vyloučením. Nakonec ale hru v početní nevýhodě, nutno říct se štěstím, zvládli a hra s plným počtem hráčů na ledě mohla pokračovat.

Ne na dlouho. Šelem bylo na ledě zase o jednoho hokejistu více, když byl vyloučen Klepiš. První přesilovková formace domácích ve složení Ševc, Birner, Řepík, Vampola, Radivojevič se opravdu činila, ale skvěle chytajícího Hamerlíka ne a ne překonat. Počet hráčů na ledě se opět vyrovnal a nebýt brankové konstrukce Lašákovi branky smírný by byl i stav utkání. Třinečtí totiž z brejku nastřelili spojnici tyčí.

Oslabení si vyzkoušeli také Severočeši při vyloučení Jana Stránského a Martina Ševce. Při obou dvouminutovkách, ale podržel svůj tým i domácí gólman a skóre se tedy neměnilo. S přibývajícím časem a blížícím se koncem druhé třetiny se hosté snažili dostat Tygry pod tlak. Defenziva domácích se ale nenechala přidáním Třineckých do tempa zaskočit a dále udržovala Oceláře v uctivé vzdálenosti od Lašáka až do konce druhého dějství.

I do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí Tygři. Na minutu a půl uzamkli Oceláře v jejich obranném pásmu. V dalších pěti minutách byli aktivnější hosté. To se jim dá se říct i vymstilo. V 45té minutě se Třinečtí snažili usadit v útočné třetině. To se jim ale nepodařilo a do brejku se dostali Michalové Birner se Řepíkem. Se situací dva na jednoho naložili na výbornou, když Birner posunul před poloprázdnou branku na Michala Řepíka a ten zvýšil na 2:0.

Následovalo vyloučení Radima Šimka a tak měli hosté velkou šanci dostat se opět do kontaktu. Proti tomu byl hlavně fantastický Ján Lašák, který hned několikrát podržel Tygry a vysloužil si tak skandování svého jména libereckými fanoušky. Snaha hostí stále sílila, ale houževnatý Liberec odolával. Dvě a půl minuty před koncem, už ale musel Lašák kapitulovat po nechytatelné střele Davida Noska do horního rohu. Další zaváhání už, ale Tygři nepřipustili a připisují si tak další tři body do tabulky. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni oba gólmani. Za Třinec Peter Hamerlík a za liberecké Tygry Ján Lašák.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): "Já jsem rád, že to utkání běželo tak, jak běželo. Potom co zápas v Mladé Boleslavi byl rozkouskovaný, tak dneska se za prvních deset minut přerušovalo asi dvakrát, takže ten duel běžel a divákům se musel líbit. Třinec chtěl hrát hokej a my také. I když nepadalo moc branek, bylo to hodně atraktivní. V závěru jsme byli šťastní, Třinec tlačil, ale Ján Lašák rozhodl o tom, že body zůstaly doma."

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): "Mrzí nás, že si odsud neodvážíme alespoň jeden bod. Liberec zahrál skvěle první třetinu, ta nám vůbec nevyšla. Na začátku druhé periody jsme ubránili dlouhé oslabení, čímž jsme se dostali zpátky do hry. Bohužel jsme nebyli schopní vstřelit branku, to se táhlo až do poslední části hry. Z naší strany byla produktivita hodně nízká. Ten gól přišel moc pozdě, takže jsme se obrali o šanci zabojovat třeba i o jeden bodík. Liberec dneska vyhrál zaslouženě."