Nádherná cesta k prvnímu místu: Třinec - Kometa 6:4!

14.01.2011 · Adam Sušovský
Oceláři v senzačním utkání dokráčeli zpět do čela soutěže. Znovu před zaplněnou Werk arénou tentokráte neměla šanci Kometa. "Jsem rád, že si diváci zase našli cestu k třineckému hokeji, snažíme se jim tímto odvděčit," děkoval opět fantastickému publiku Jan Peterek, náskok na druhé Vítkovice čítá 2 body!
40.kolo, pátek 14.1.2011
6:4
Třetiny: 0:2, 2:1, 4:1  Branky a nahrávky: 22. Peterek (Hrabal), 25. Varaďa (Peterek), 43. Bonk (Krajíček), 44. Hrňa (Polanský), 55. Květoň (Bonk), 60. Krajíček - 1. Hruška (Kvapil), 19. Hruška (Kvapil, Svoboda J.), 30. Veselý (Širokovs, Stehlík), 48. Hruška (Kvapil, Bičánek). Rozhodčí: Husička, Hradil - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 4:10, navíc Malec (KOM) 10min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4573. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4. Hráči utkání: Jan Peterek - Radim Hruška.
Vojtek - Seman, Krajíček, Zíb, Hrabal, Hudec, Zíb, Štach - Květoň, Polanský, Růžička - Adamský, Peterek, Hrňa - Bonk, Varaďa, Polák - McGregor, Zagrapan, Koudelka - Orsava.
Trvaj - Protivný, Bičánek, Stehlík, Houdek, Malec, Protivný, Kempný - Jakub Svoboda, Hruška, Kvapil - Erat, Dopita, Dlouhý - Veselý, Širokovs, Hubáček - Procházka, Brabenec, Huml.

Fantastické utkání, hromada létajících plyšáků, pokračující trápení Komety a cesta Třince zpět do čela soutěže. To vše bylo k vidění v téměř vyprodané Werk aréně.

Kometa přitom v Třinci nezačala vůbec špatně, už ve 27. vteřině udeřil poprvé Radim Hruška, na pravém kruhu měl příliš mnoho prostoru. Nabuzená Kometa tak o to snadněji odolávala třineckému tlaku. Oceláři působili v koncovce hodně nervózně, a když už Trvaje překonali, zastavila Polákovu ránu tyč.

Rozpačitosti domácích tak využila znovu Kometa. Hosté v první části příliš často Vojtka neohrozili, o to více ale domácího gólmana mrzelo, že musel těsně před koncem třetiny znovu lovit puk ze sítě. Postaral se o to opět Radim Hruška, který poslal do sítě milimetrový pas Kvapila.

Plná hala tak na hlavní hřeb večera musela čekat až do druhé třetiny. Plyšovou smršť rozpoutal důrazem u pravé tyče Jan Peterek, ve 22. minutě se tak hra na 10 minut zastavila, diváci radostí naházeli na led více než 5 500 hraček.

Dlouhá přestávka teoreticky mohla více svědčit Brnu, opak byl ale pravdou. Oceláři využili náporu a v rychlém kontru také přečíslení 2 na 1. Před prázdnou bránou našel Václava Varaďu znovu Jan Peterek.

Zdálo se, že Oceláři Kometu roznesou, zbrzdilo je ale oslabení a Jihomoravané rychle srovnali hru. Byli i hodně nebezpeční; Vojtek měl v bráně co dělat, především proti Humlovi i Hubáčkovi. Nakonec ale nájezdům modrého celku stejně neodolal. Zpoza modré napřáhl Radek Dlouhý a Kometa byla znovu na koni.

Jenže jí utekl i začátek třetí části a hra se rázem strhla pod otěže třineckého celku. Vyrovnání zařídil Radek Bonk, který si hodně ulevil. Před brankovou tečí Krajíčkovy rány totiž spálil dvě velké šance.

Eufórie Třince neměla konce, opařená Kometa záhy spadla až ke dnu, Trvaj totiž neudržel ránu Erika Hrni a s devátým celkem soutěže to vypadalo všelijak.

Čtyřicáté kolo ovšem přeneslo extraligu na divoký západ, alespoň v Třinci určitě! Kometa se rychle oklepala a v nabídnuté přesilovce znovu získala výhodu na svou stranu. Na 4:4 vyrovnávala hvězda večera, hattrickový střelec Radim Hruška. Možná zbytečné zdůrazňovat, že po skvělé přihrávce Marka Kvapila.

Bylo tedy jasné, že se chleba bude lámat v samotném závěru. Rozhodujícím faktorem byla disciplína, Kometa sice přesilovku 5 na 3 ubránila, ale čtyřminutový trest Tomáše Malce už odbruslit nedokázala. Po velkém tlaku napálil puk do prázdné brány David Květoň.

I Kometa v závěru dostala výhodu přesilové hry, proti sebevědomým domácím ale ani v šesti cestu k Vojtkovi znovu nenašla, naopak Lukáš Krajíček od červené čáry zamířil přesně do středu prázdné brány. Třinec zvítězil 6:4 a jde znovu do čela soutěže, trápení Komety pokračuje.

Pavel Marek (HCO Třinec):
Měli jsme špatný začátek, horší vstup do zápasu jsme snad ani nemohli mít. Ale skvělí diváci nás nastartovali, hnali nás jako šestý hráč. Dnes musím hráčům poděkovat, protože to nebylo lehké utkání, protože Brno tady přijelo pro body. Jsme rádi, že jsme to utkání zvládli a že jsme potvrdili vítězství z minulého kola.

Ladislav Lubina (HC Kometa Brno):
Dnes budu hodně stručný, protože nemám co hodnotit. Byli jsme netrpěliví a měli jsme dva špatné vstupy do druhé a do třetí třetiny. Viděli jsme dobrý hokej, a to je tak vše, co dnes tomu řeknu.