Na úvod turnaje porážka s Novosibirskem

28.08.2013 · Martin Stebel
První duel na turnaji v dalekém Jekatěrinburgu nepřinesl Ocelářům mnoho radosti. Silnému rivalovi z Novosibirsku podlehli 1:5. Jediný brankový zásah Třince zaznamenal během početní výhody v úvodní třetině centr první formace Jan Peterek.
turnaj, středa 28.8.2013
Novosibirsk
5:1
Jekatěrinburg
Třetiny: 3:1, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 7. Lemťjugov (Enlund, Kugryšev), 10. Enlund, 19. Kudroč, 27. Ted (Lemťjugov), 52. Monya (Kudroč, Bělov) - 6. Peterek (Varaďa) Diváci: 200 Vyloučení: 9:8 Průběh utkání: 0:1, 5:1
Gajdučenko - Bělov, Kudroč, Ožiganov, Aleksejev, Ignatovič, Karavajev, Dvurečenskij, Ted - Kopejkin, Enlund, Kugryšev - Nurtdinov, Gubin, Sannikov - Vorošilo, Romanov, Lemťjugov - Šumakov, Carlin, Monya
Hamerlík - Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Lojek, Foltýn, Roupec - Rákos, Peterek, Varaďa - Adamský, Polanský, Gorškov - Rufer, Růžička, Ostřížek - Marosz, Kindl, Matuš

K premiérovému utkání turnaje "Kamenný kvítek" nastoupili Oceláři proti silnému týmu z Novosibirsku. Ruské mužstvo se v úvodu dopouštělo nedovolených zákroků. První přesilovku Třinečtí nevyužili, ale v polovině šesté minuty už udeřilo. Faul Carlina potrestal Jan Peterek, kterému ideálně puk naservíroval hrající asistent trenéra Václav Varaďa - 0:1! Gólová euforie Ocelářů však měla jepičí život. Za necelou minutu bylo srovnáno, kdy se po Enlundově nahrávce prosadil Lemťjugov - 1:1! Sibir i nadále diktoval tempo a rezultovala z toho branka Enlunda v desáté minutě - 2:1! Až poté si Slezané vytvořili šance, ale brankář Gajdučenko byl pozorný. Tým ze Sibiře skóroval ještě jednou. Minutu před odchodem do šaten se brankově projevil Kristian Kudroč - 3:1!

Začátek druhé třetiny mnoho hokejové krásy nenabídl. Rusové odskočili na rozdíl tří branek v polovině 27. minuty, kdy po Lemťjugovově asistenci skóroval Ted - 4:1! V prostředním dějství se hra až příliš kouskovala, příčinou čehož byla častá vyloučení na obou stranách. Oceláři mohli v několika šancích snížit, ale ruský brankář Gajdučenko chytal spolehlivě.

Na začátku třetí periody měl Třinec k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ale ani množství střel nepřineslo brankové vyjádření. Sibir zahrozil po šancích agilního Enlunda, ovšem Peter Hamerlík své mužstvo držel nad vodou. Korekce skóre přišla až začátkem 52. minuty, kdy pátou trefu Novosibirsku zaznamenal v početní výhodě Monya - 5:1! Ocelářům nelze upřít snahu, v závěru měli touhu alespoň kosmeticky zmírnit nepříznivý stav, ale veškeré pokusy přišly vniveč.

Další střetnutí absolvuje Třinec ve čtvrtek, kdy od 15 hodin středoevropského času změří síly s organizátorem turnaje - Avtomobilistem Jekatěrinburg.