Hrubec opět neprůstřelný! Oceláři vynulovali Slavii!

12.10.2014 · Daniel Ježek
Po výhře v Brně se Oceláři opět vrátili na domácí led, kde v rámci jedenáctého kola hostili pražskou Slavii. Po bezbrankové první třetině si Slezané zásluhou Daniela Rákose vypracovali dvoubrankové vedení a to kontrolovali až do závěru zápasu. Třetí nulu v řadě zaznamenal Šimon Hrubec.
11.kolo, neděle 12.10.2014
Slavia Praha
4:0
Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0  Branky a nahrávky: 22. Rákos, 28. Rákos (Kreps, Dravecký), 43. Orsava (Rákos), 53. Polanský (Adamský, Irgl) . Rozhodčí: Čech, Homola – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9 ,navíc Rufer – Beňovič oba 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 971. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 4:0.
Hrubec – Klesla (C), Roth, M. Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, Trončinský – Dravecký, Kreps, Rufer – Adamský, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Jašek.
Svoboda – Krejčí, Kolařík (A), Holub, Valach, Štich (A), Novák, Beňovič, Knot – Sklenář, Vas, Bednář (C) – Poletín, Klhůfek, Stránský – Tomek, Weissmann, Čermák – Andres, Babka.

V úvodu zápasu lepším dojmem působila hostující Slavie. Ta se ve čtvrté minutě téměř dostala k úvodní brance, pokus Bednáře ale videorozhodčí neuznal. Oceláři se pak do hry dostali pomocí několika přesilovek. Na konci osmé minuty se v početní výhodě nevedlo Trončinskému, Noskovi nebo Irglovi. Orsava pak svou dělovku poslal jen do boční sítě.

V patnácté minutě mohl skóre otevřít velmi aktivní Irgl, jeho sólový únik ale Svoboda dokázal zlikvidovat. Diváky ze sedaček pak zvedla situace ze sedmnácté minuty. Beňovič nejprve ostře sestřelil Polanského, roli mstitele na sebe vzal Rufer, který poslal slávistického obránce k ledu. Oceláři nabídnutou přesilovku ale zužitkovat nedokázali. A když se v početní výhodě nevedlo ani Slavii, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Téměř zaplněná třinecká WERK ARENA se tak první branky dočkala až v prostřední periodě. K radosti drtivé většiny přihlížejících se trefili domácí Oceláři, konkrétně Daniel Rákos. Kotouč se od Žejdla šťastně odrazil právě k Rákosovi, který vymetl pavučinky v horním rohu Svobodovy klece – 1:0.

Slezané i nadále pokračovali v aktivní hře, přesilovku v rozmezí dvacáté páté až dvacáté sedmé minuty ale využít nedokázali. Skóre se opět měnilo minutu po skončení výhody domácího týmu. Přesně mířil opět Daniel Rákos. Třinecký forward těžil z dobré práce Kamila Krepse, střelou z první poslal kotouč k levé tyči hostující branky.

Přijatelné skóre pro Slavii pak dlouho držel brankář Svoboda. Ten dokázal zastavit dvě střely Orsavy, pokusy Rákose. Po Krepsově střele ho pak zachránila tyč. To Hrubec se musel činit především v hostující přesilovce z pětatřicáté minuty. Pražané dlouho drželi Oceláře pod tlakem, Hrubec zlikvidovat slibné příležitosti Šticha či Weissmanna. A když se v závěru třetiny neprosadil Valach, šli do kabin ve veselejší náladě hráči Třince.

Oceláři své dvoubrankové vedení dokázali pojistit hned v úvodu poslední dvacetiminutovky. Rákos vyslal do sóla Jakuba Orsavu, jenž po forhendovém blafáku zasunul puk mezi Svobodovy betony – 3:0. Slavia se pak opět dostala do početní výhody, Slezané ale ukázali proč jsou nejlepší v extralize ve hře v oslabení. Třinci se povedlo ubránit oslabení bez inkasované branky, sami navíc mohli dvakrát skórovat. Irgla zastavil Svoboda, Dravecký později nedokázal dotáhnout kličku do zdárného konce.

Hostující snahu o korekci stavu zastavovaly prohřešky proti pravidlům. Oceláři v jednapadesáté minutě hráli svou šestou přesilovku, ani tu ale využít nedokázali. Smutnit ale nemuseli dlouho. Sedmnáct vteřin po skončení Štichova trestu se z mezikruží prosadil Jiří Polanský, jehož dělovku nedokázal brankář Svoboda udržet – 4:0.

V závěrečných periodách se zápas více méně dohrával. Třinecký Šimon Hrubec si na své konto připsal třetí nulu v řadě, Oceláři si ujistili první příčku tabulky.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Naše očekávání pro tento zápas se potvrdily. Čekali jsme tým s úpornou obranou a výborným brankářem. Zápas byl o první brance. Začátek se nám příliš nepovedl, byli jsme nervóznější. Měli jsme hodně ze hry, zápas byl vyrovnaný. Po ubráněné přesilovce ve druhé třetině jsme za to vzali a byli lepším týmem. Dnešní utkání jsme si zasloužili vyhrát.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): První třetina byla z naší strany výborná. Pak jsme ale inkasovali první branku. Rozhodující moment zápasu bych viděl naší přesilovku za stavu 0:2. Tu jsme sice sehráli dobře, prosadit jsme se ale nedokázali. Pak jsme navíc inkasovali třetí branku a bylo po zápase.