Grandiózní obrat proti Olomouci

14.09.2014 · Tomáš Vacho
Extraligový nováček HC Olomouc na Třinec doslova vlétl a již po třinácti sekundách vedl. Domácím se však podařilo brzy vyrovnat, ba skóre i otočit. Hattrickem se v zápase blýsknul Tomáš Plíhal.
2.kolo, neděle 14.9.2014
Olomouc
6:1
Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0  Branky a nahrávky: 6. Kreps (Klesla, Roth), 8. Irgl (Adamský, Polanský), 32. Adamský (Polanský, Irgl), 33. Plíhal (Kreps), 43. Plíhal (Orsava, Kreps), 52. Plíhal (Irgl, Roth) – 1. Hrňa (Laš, Patera). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváci: 5036. Střely na branku: 38:17. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Hrubec – Klesla (C), Roth, Linhart, Galvas, M. Doudera, Trončinský, L. Doudera, Nosek – Matuš, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Jašek – Rufer, Kindl, Dravecký
Vošvrda – Skrbek (A), Houdek, Ondrušek (A), Majeský, Staněk, Jaroměřský, Rašner – Laš, Patera (C), Hrňa – Švaňhal, Cibák, Matai – Dlouhý, Marosz, Rác – Kucharczyk, Jergl

Olomouc do utkání vlétla jako uragán a již po třinácti sekundách se ujala vedení zásluhou Erika Hrni, který zužitkoval dobrou příhru Laše. Domácí měli v úvodních minutách problémy dostat se do tempa, nakonec se jim to ale podařilo.

Brzy pro ně také přišlo uklidnění v podobě vyrovnávací branky, kterou obstaral Kamil Kreps, který šikovnou tečí usměrnil Kleslovo nahození za Vošvrdova záda.

V osmé minutě se již domácím podařilo otočit skóre, když Zbyněk Irgl stál na správném místě ve správnou chvíli a doklepnul odražený kotouč do poloprázdné brány. O minutu později mohlo být srovnáno, to by však Houdek nesměl zahodit téměř tutovou šanci z bezprostřední blízkosti.

Zbytek třetiny již, co se šancí týče, nebyl tolik plodný, vyjma nastřeleného břevna ze závěru první periody, o kterou se postaral znovu Houdek, který tak měl na kontě již dvě velké neproměněné šance.

Zhruba v polovině zápasu se zrodilo několik dobrých situací na obou stranách. Hostující Jergl nejprve předvedl technickou finesu, díky které se dostal do palebné pozice, ale minul, z protiútoku se pak pokoušel v pádu zasunout kotouč Matuš, ale ani on neuspěl.

Oboustranné útočné manévry nebraly konce, lépe ale vyzněly pro domácí. Ve dvaatřicáté minutě se totiž po Polanského příhře prosadil Martin Adamský.

Do již tříbrankového trháku se Třinec dostal o další minutu později, kdy se před Vošvrdou strhla mela, ze které vytěžil maximum Tomáš Plíhal, který puk do branky doslova dotlačil.

V úvodu posledního dějství již Olomouc působila frustrovaným dojmem, což bylo vodou na mlýn pro domácí. Dobré šance Plíhala a Polanského ještě gólem neskončily, prvně jmenovaný však úřadoval o chvíli později. Ve čtyřiatřicáté minutě rozjetý Třinec zahrával přesilovou hru, na jejímž konci exceloval právě Tomáš Plíhal, jehož bomba pod břevno měla parametry mimo chytatelnost.

Mora ještě v sedmačtyřicáté minutě zkoušela s výsledkem něco udělat, ale Houdek ani potřetí v utkání nezužitkoval dobrou příležitost.

Definitivní tečku za grandiózním obratem tohoto utkání přidal ve dvaapadesáté minutě Tomáš Plíhal, který tímto zásahem navíc završil hattrick.

Václav Varaďa (Oceláři Třinec): Do zápasu jsme vstoupili s velkým respektem, protože jsme v přípravě s Olomoucí neodehráli dobré utkání. Zápas jsme začali laxním střídáním, hned jsme inkasovali. To nás trochu přibrzdilo. Pak jsme se ale dostali do hry, dali dva úporné góly. Pořád jsme ale nehráli příliš dobře. Ve druhé třetině jsme přestáli období několika střídání, kdy jsme byli pod tlakem. Sice jsme drželi předbrankový prostor, Olomouc nás ale mlela. Od půlky zápasu se to vyrovnalo, my v rozhodujících chvílích dokázali dát branky. V poslední třetině jsme za to vzali a dovedli zápas do vítězného konce.

Jiří Dopita (HC Olomouc): Utkání se mi nehodnotí jednoduše. Do stavu 2:1 si myslím, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Měli jsme výborný nástup, dostali se rychle do vedení. Pak jsme dostali ale góly v oslabení. Začátek druhé třetiny jsme měli výborný, byly tam nějaké šance, abychom srovnali krok. Později, když už domácí vedli o dvě, tři branky, jsme se položili. Poslední dvacetiminutovka už se hrála jen na jednu bránu. Třinec hrál v pohodě, dělal si na ledě co chtěl. Za první polovinu zápasu hráči zaslouží pochvalu, za druhou nikoliv.