Fantazie! Oceláři deklasovali Bern 7:0!

21.08.2014 · Martin Stebel
Klobouky dolů, palce opačným směrem! Třinečtí Oceláři zvládli svoje premiérové utkání v Champions Hockey League na podtrženou jedničku. Švýcarského rivala z Bernu dokázali porazit jednoznačně 7:0! Po dvou gólech vítězů zaznamenali Jiří Polanský s Jakubem Orsavou. Po jedné brance přidali obránci Marek Trončinský, David Nosek a Tomáš Linhart. Tak se nám to líbí, pánové!
1. CHL, čtvrtek 21.8.2014
Bern
7:0
Třetiny: 2:0, 3:0, 2:0  Branky a nahrávky: 8. Polanský (Irgl, Adamský), 11. Nosek (Polanský, Irgl), 21. Polanský (Irgl, Žejdl), 37. Trončinský, 39. Linhart (Dravecký), 57. Orsava (Klesla), 58. Orsava (Polanský) Rozhodčí: Smetana (AUT), Hradil (CZE) – Gebauer (CZE), Lederer (CZE). Vyloučení: Vyloučení: 6:8, navíc Chmielewski 5 min. do konce utkání, Klesla (oba Třinec), Krueger, Reichert (oba Bern) všichni 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3723
Hrubec – Roth, Klesla (C), Trončinský, M. Doudera, Galvas, Nosek, Linhart – Dravecký, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Rufer – Chmielewski, Matuš, Hrňa. Trenér: Jiří Kalous.
Bührer – Gerber, Blum, Gragnani, Jobin, Krueger, Furrer, Kreis, Kinrade – A. Berger, Reichert, P. Berger – Rüfenacht, Ritchie (A), Bertschy – Holloway, Moser, Plüss (C) – Loichat, Scherwey, Gardner (A). Trenér: Guy Boucher.

Premiéru evropské soutěže zahájili mnohem lépe Oceláři. Už na konci úvodní minuty mohl Slezany poslat do vedení Martin Adamský, ale v samostatném úniku nezvolil správné řešení. Několik minut poté se málem prosadil Tomáš Plíhal, ale v nadějné šanci trefil jen brankovou konstrukci. Skórovat se nepovedlo ani Jakubu Orsavovi, který ve vlastním oslabení nastartoval své rychlé nohy, jenže zasáhl pouze boční síť.

Úvodní trefu tak měl na svědomí Jiří Polanský. Oceláři se pohybovali v útočném pásmu a třinecký centr si vybruslil do výhodné pozice a duchapřítomně zametl puk k tyči - 1:0! Oceláři měli i nadále více ze hry a druhý brankový zápis na sebe nenechal dlouho otálet. Polanský z levého kruhu ideálně načasoval přihrávku pro dobře postaveného Davida Noska, který precizní střelou k tyči zvyšoval už na 2:0!

Hosté se poprvé připomenuli na konci čtrnácté minuty, kdy po solidní střele Ritchieho z mezikruží Hrubec podržel puk ve výstroji. V závěru úvodní periody byli znovu aktivnějším týmem domácí, jenže švýcarský brankář už žádný kotouč za svá záda v této části hry nepustil.

Vstup do druhé části měli Oceláři z říše snů. Po necelé půlminutě famózní Zbyněk Irgl zavezl puk za branku, ale v poslední chvíli jej optimálně předložil na mezikruží Jiřímu Polanskému, který svým druhým gólem v zápase upravil na 3:0! Bern ohrožoval domácí branku jen velice sporadicky, Šimon Hrubec likvidoval především pokusy ze střední vzdálenosti, které mu nedělaly větší obtíže.

Velké věci se udály v závěrečných minutách druhé části. WERK ARENA nejprve viděla pěstní souboj Rostislava Klesly a Justina Kruegera, ze kterého vyšel vítězně třinecký kapitán. Nádherným hokejovým okamžikem se poté prezentoval Marek Trončinský, který ve vlastním oslabení ujel hostující obraně a efektní fintou, kdy si pohotově prostrčil kotouč mezi nohama, vsítil gól na 4:0!

Gólový apetit Třince však nepolevil, ale nadále pokračoval. Minutu před koncem druhé třetiny se prosadil taky sváteční střelec, obránce Tomáš Linhart, který mimořádně prudkou ránou z velké dálky našel místo u pravé tyče - 5:0!

Ve třetí části si kanadský útočník ve službách Bernu Holloway nabruslil do nadějné pozice, ale střelou zápěstím zasáhl jen boční síť Hrubcovy branky. Naprostou impotenci Helvétů nejlépe dokumentovaly přesilovky, ve kterých mnohdy nebyli schopni vystřelit ani si přesně nahrát. Deset minut před koncem mohl skórovat Kamil Kreps, ale efektním zákrokem jej vychytal hostující strážce svatyně Bührer.

Střelecké choutky Ocelářů neskončily ani v závěrečných minutách. V hlavní roli se představil Jakub Orsava, který nejprve pohotovou dorážkou u levé tyče zvyšoval na 6:0! Sedmý hřebíček do bernské rakvičky zatloukl stejný hráč, kdy unikl po pravé straně hostujícím obráncům a přestože měl na zádech Furrera, dokázal v pozici ležícího střelce přesně zakončit – 7:0!

V závěru WERK ARENA mohutně slavila, k vidění byla i mexická vlna. Oceláři zvládli vstup do Ligy mistrů v opravdu impozantním stylu a udělali třineckému klubu na evropské scéně skvělou reklamu!

Gólový videosestřih utkání najdete ZDE

Václav Varaďa (Oceláři Třinec): "Čekali jsme, že tento zápas bude těžší. Věděli jsme, že Bern je výborný tým, se kterým se těžko hraje. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, povedly se nám rychlé branky. Potom to z nás spadlo, bylo to vidět na naší hře a dokázali jsme plnit všechno co jsme si řekli. Chtěli jsme dnes vyhrát, očekávali jsme hodně diváků, kterým jsme chtěli dokázat, že dokážeme obstát proti nejlepším evropským celkům. Bern byl hodně atraktivní soupeř, jsme rádi za vítězství."

Guy Boucher (SC Bern): "Třinec má velmi silný tým. V našem pásmu jsme byli hodně pod tlakem, v prvních sedmi, deseti minutách jsme měli problémy se vůbec dostat do hry. Špatně jsme hráli v oslabení, poté, co se soupeř dostal do vedení jsme se soustředili na nátlakový hokej. Ten nám ale příliš dobře nešel, Třinec měl rychlé akce. Jsem překvapený z výsledku a naší hry, kterou jsme dnes předvedli. Nezaskočila mě ale hra Třince, věděli jsme, že to je velmi silný tým. Do dalších zápasů musíme hodně zlepšit naši hru."